Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Azt Hallottam 1 havi fogamzásg...

Azt Hallottam 1 havi fogamzásgátló szedése után könnyebb teherbeesni, van valakinek ezzel kapcsolatban POZITÍV tapasztalata?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 23:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Majd a hormonvizsgálatot meg kell ismételnem mert a kedves orvos nem tájékoztatott hogy ciklus melyik napján kell csinálni Úgyhogy rossz napon készült de azt mondta annyit kitudott szűrni az eredményből hogy tutira nem olyan mint kéne lennie ha jól tájékozódtam a neten a progeszteronom magas
2016. dec. 23. 09:34
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt én is hallottam! Részben igaz lehet.

Én több évig szedtem, a dokim mondta, hogy a tabi ugye leállítja a peteérést, és ha abbahagyom, akkor az eddig várakozó petékből egyszerre több is megérhet gyorsan. Emiatt igaz, hogy könnyebb teherbe esni.

Ugyanakkor pár hónap szünetet is javasolt, hogy kiürüljön a tabletta hatása, de hozzátette, hogy akkor sem kell elvetetni, ha netán azonnal összejön, mert valószínűleg nem lesz baja.

Szerintem ez csak akkor működik egyébként, ha az ember rendben van, és van peteérése. Ha hormonprobléma van, és nincs peteérés, akkor szerintem nem segít, sőt, még rontja is a helyzetet. Főleg mert 1 hónap semmire se elég, még meg se szokja a szervezeted szinte az új helyzetet, máris abbahagynád.

De hallottam már olyat is, hogy szintén több évi fog. gátló szedés utána nem sikerült teherbe esni. Persze ez a tablettára lett fogva, de simán lehet, hogy más probléma volt ott is, csak a tablettaszedés alatt/miatt nem derült ki korábban, csak mikor már élesben próbálkoztak.

2016. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 halando123 válasza:

Az én első gyerekek így született. A barátnőm mással is összejött és emiatt szedett tablettát kb egy hónapig, majd abbahagyta. Ez nagyon régen volt, nem tudom akkor milyen tablettát használt. Rögtön terhes lett.

Akkoriban mondták - nőgyógyász is, hogy a tabletta szedésének abbahagyása után nagyobb az esély a terhességre. Orvossal kéne megbeszélni, a mai fogamzásgátlóknak van-e ilyen hatása, esetleg jelent-e más kockázatot így teherbe esni?

2016. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Fél év sikertelen próbálkozás után, miután orvoshoz mentem nekem is fogamzásgátlót írt fel először, hogy rendberakja odabenn a dolgokat. Aztán írt fel csak a teherbeesés megsegítésére tablettákat. Szóval van benne valami igazság is, de orvossal kell előtte konzultálni az biztos.

A fogamzásgátló hoszútávon való használatának következményei meg teljesen más tészta és a gimis tananyag is!

2016. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia! Mi lombokosok voltunk és nálunk is volt egyvilyen helyzet , hogy lehet kell szedjem. Ismerősöm szintén lombikos neki kelett is szedni.

Végül nekünk a második lombik után 3honaora jött a baba magától! Pedig erre csupán 5% az esély! De én a hormon kezelés melett uttam a Szabo Gyuribácsi féle teákat! Lehet! Konkrétan a babaváro csomagot rendeltük meg!

Hallottál rola kérdező?

Most viszont semmit nem tettünk érte, hogy legyen baba (csak együtt voltunk védekezés nélkül) és jön a baba. 39 hetes vagyok!

Kérdező, fel a fejjel!

2016. dec. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat!! Nem vagyok. Elkeseredve nem adom fel januárban konzultáció, aztán kivizsgálás aztán célzott terápia közben elkezdtem vitaminokat szedni, volt egy méhpempő kúrán de kitolta a mensim nem tudom miért
2016. dec. 31. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!