Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Érdemes-e egyáltalán tovább...

Érdemes-e egyáltalán tovább próbálkozni, ha már fikarcnyi reményt sem érzek?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz 2 éve, hogy hivatalosan próbálkozunk, de gyakorlatilag 2014 augusztusa óta nem védekezünk.

Tudom, hogy vannak, akik 5x ennyi idő után is kitartóan küzdenek. Nem is belefáradtam, csak szimplán két hónappal ezelőtt lelkiekben elengedtem a témát, elkönyveltem, hogy nem fog sikerülni (a 2. sikertelen inszem után). Nem pesszimizmus, hanem realizmus.

Úgy érzem, ha a pozitív hozzáállással nem sikerült "bevonzani" a jót, mint mondják sokan, akkor ezzel aztán végképp mit várok.

Most vagyok túl a 3. inszemináción, igazából már amikor megcsinálták, 1000%-ban tudtam, hogy nem sikerült. Úgy mentem el, hogy oké, tudjuk le, minél hamarabb legyen meg a 6 sikertelen inszem.

Utána feliratkoznánk tb-s lombikra. Fizetősre eszemben sincs menni, hisz a tb-s plusz költsége is épp elég ablakon kidobott pénz lesz. De addig legalább lesz majd a feliratkozástól számítva 10-12 hónapom meggondolni, egyáltalán akarok-e vele foglalkozni.

Az alapbetegségem az IR+PCOS. Az IR-t diétával és sporttal szépen helyrehoztam, cisztáim nem voltak és jelenleg sincsenek. A vitaminszedést mióta lemondtam a dologról, minimalizáltam, de E-t és D3-at még szedek. Hiába fogytam le 30 kg-t, hiába javultak az eredményeim, tényleges eredmény nincs, még egy vetélést sem tudok felmutatni (ami legalább bizonyítaná, hogy képes vagyok teherbe esni).

28N


2017. jan. 18. 08:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"ja,nem kell gyógyszer? remek.Végül is akkor esel teherbe amikor csak akarsz...

bírom az ilyen nőket,nyafogni tudtok,de még a gyógyszert sem vagy hajlandó beszedni. "


Mennyire vagy te szakavatott a témában? Áruld el, mi az a csodabogyó, amit nem vagyok hajlandó beszedni, és szerinted attól lesz a gyerek? :) Tényleg áruld el, mert baromira érdekelne.

Mert ha Metforminra vagy a többi gyógyszerre gondolsz, amit IR mellé szedetnek, akkor elárulnám, hogy egy csomó IR-esnek nemhogy nem javít, de ront az inzulinján. Mégis ahelyett, hogy lefogynának (ha elhízottak) vagy mozognának, letudják annyival, hogy beszedik a bogyót. Én ellenben azt mondtam, első körben megpróbálom a diéta+mozgás kombót, HA nem segít, akkor jön a bogyó. Adtam neki 9 hónapot, ez idő alatt leadtam 30 kg-t, és rászoktam a napi kemény edzésre. Olyan javulást produkáltam, hogy nem akarták elhinni. Milyen gyógyszert kéne még a fennmaradó nagyon enyhe IR-emre szedni, ha a brutális IR-t ennyi idő alatt letornáztam? Kockáztassam meg, hogy a doki rosszul lövi be az adagomat, és megint elszáll az inzulin? Ha nem javultam volna, úgyis elmentem volna, mert akkor már nincs vesztenivaló. Most már lenne, mert kiderült, hogy a módszer működik - gyógyszer nélkül.

2017. jan. 18. 19:00
 12/23 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy nem kell ir-re gyógyszer. Akkor sose veszi magát rá a diéta+mozgásra életforma szinten.
2017. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked nem érdemes tovább próbálkozni, de a férjeddel beszéld meg.
2017. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mintha a saját szavaimat olvasnám! Szintén ir+pcos, 3 éve próbálkozunk. 29 éves vagyok. Az utolsó egy évben volt két vetélésem. Nem akarta a helyi endoki két évvel ezelőtt kivizsgáltatni az ir-t, pedig magánrendelésen voltam nála. Azt mondta hogy ez az interneten túlmisztifikált fasz.ág.. A második vetélés után fél évvel ezelőtt mentem el egy magánklinikára ir vizsgálatra. Nagyon dúrva értékeim lettek. Valószínűleg ezért vetéltem el. Én is belefáradtam, beleuntam az egészbe. Már nem ez tölti ki a hétköznapjaimat. Persze nem védekezünk, így mensi előtt egy kicsit mindig reménykedek. Tehát azért fel nem adtam. Figyelek az egészségemre, mert egészséges akarok lenni, nem pedig cukorbeteg, stb. Tehát az esély meg van rá, hogy egyszer sikerül. De nem állok a fejem tetejére, ha lesz akkor lesz, ha nem nem. Így azért sokkal könnyebb a lelkemnek. Én már rég megfogalmaztam, hogy lombikra nem akarok menni, mert még soha semmi nem sűlt el jól az életemben amit erőltettem. És ezt erőltetésnek érzem. Minden jót neked!
2017. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó!

Sajnálom a két vetélésed. :( Sokszor gondolkodom rajta, melyik rosszabb: sosem teherbe esni, vagy teherbe esni, és elvetélni. Talán vetélésnél legalább megvan a vigasz, hogy tudod, képes vagy teherbe esni. Én néha ezért örülnék (ez így hülye szó, tudom!), hogy legalább egy kémiai terhességem lenne. Mert így sok mindenben bizonytalan vagyok: van-e igazi peteérésem, van-e petesejtem, képes-e megtermékenyülni? Ez mind csak majd lombiknál derülhet ki, inszemnél bizonyosság nincsen.

Ugyanakkor nem tudom, hogy viselném akár 1x is, hogy végre x idő után teherbe estem, elkezdek halkan örülni (mert sztem hangosan úgysem mernék), aztán pofára esés. :(

2017. jan. 20. 18:31
 16/23 A kérdező kommentje:
A legjobbakat kívánom mindenesetre Neked! Annyira mondják az okosok, nem kell görcsölni, hát úgy érzem, így most kevésbé görcsöl rá az ember.
2017. jan. 20. 18:32
 17/23 anonim válasza:
Kedves kérdező, 10 év hiába való próbálkozás után ( volt minden, inszemináció, majd méhen kívüli terhesség) rámmondták az áment. Nem lehet gyerekem. Átjárhatatlan mindkét petevezetőm. Nem próbálkoztunk tovább, elengedtük a baba témát. Majd alig egy hónapja pozitiv lett a teszt. Meg volt a teljes döbbenet. Rohanás dokihoz aki lelkesít, hogy minden rendben, ilyen a természet bla-bla-bla majd rá pár napjára vérzés, műszeres befejezés, majd közlés ha gyereket szeretnék miért nem teszek érte vitamin+pihenés... Azóta nem térek magamhoz. Tehát remény mindig van. Mi wlengedtük a témát és majdnem sikerült, Tehát lehwt gyerek csak nem kell rágörcsölni. Sok sikert.
2017. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló vagyok. Pár napja megkaptam az immun kivizsgálás eredményét. Antifoszfolipid szindróma. Véralvadás gátló szedés + ha terhes lennék minden nap heparin inyekció.

Nem térek magamhoz....

2017. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, hány hetesen voltak a vetéléseid?
2017. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Ha engem kérdezel a méhem kívülim 9 hetes volt. Élő. Szívhanggal. A jobb oldalon, laporószkopiával műtőttek. Utána csinálták az átjárhatóságit ami teljes elzáródást mutatott mind két oldalon. Ezután volt most a 8 hetes terhességem ami sajnos elment, méhen belül volt.
2017. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!