Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van köztetek olyan aki már...

Kérdésekzöme kérdése:

Van köztetek olyan aki már hónapok óta próbálkozik? Valamilyen vizsgálaton járt már, ha igen milyeneken?

Figyelt kérdés
Mi most már 10. hónapja próbálkozunk, most is sikertelenül. Elég elkeseredett vagyok. :(

2017. jan. 24. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Tudom milyen érzés!

Bár mi már túlvagyunk ezen, de még mindig emlékszem minden egyes sikertelen hónapra...


Mikor már 10 hónapja sem sikerült, felkerestem a nőgyógyászom hogy hogyan tovább!

Ő beírt a következő hónapra hogy akkor majd menjek a férjemmel, addig adott beutalót vérvételre stb...

Annyira megnyugodtam attól hogy már csak 3 hetet kell várnom, és megtudjuk h gond van e stb.


Már a vérvételre se mentem el, mert 2 nappal előtte nem jött meg. Teszteltem, aztán sírtunk örömünkben ☺


Sajnos tudom h nem könnyű a " ne stresszeljetek rá" de nekünk tényleg ez oldotta meg a dolgot

2017. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én szeptemberbe voltam nődokinál, csinált hüvelyi ultrahangot meg kenetet vett. Akkor azt mondta hogy ad még nekünk 3-4 hónapot és ha addig nem jön össze, akkor menjek vissza, de már úgy, hogy párom túl van egy sperma vizsgálaton. Most fog időpontot kérni párom a napokba, nagyon kíváncsi leszek milyen eredmény lesz.


Igazából környezeti ingerek miatt is nehezebb nekem/nekünk.


1; Ahol most dolgozom cégen belül ezt a részleget kiszervezik, minket szellemi dolgozókat pedig elküldenek. Hónapok óta megy ez a civakodás, de pontos időpontot mai napig nem tudni. Anyagilag nagyon jó lenne ha még "itt" tudnék teherbe esni és innen elmenni gyesre.


2;Amikor mi neki álltunk a baba projektnek és először teszteltem negatívat rá pár órára ikertesóm bejelentette, hogy babát vár. O_O Háááát nem volt őszinte mosolyom. Főleg mert nem volt betervezve. Persze örülök, hogy össze jött nekik, de...épp a napokba utazok hozzájuk baba látogatásra. Kicsit félek is tőle, tuti lesz pár könny csordulás...

2017. jan. 24. 13:18
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi már két éve próbálkozunk, eddig sikertelenül. Most egy hónapja kezdtem el kivizsgáltatni magam, mert jelentkeztek egyéb nemkívánatos tünetek is. Hormonos vérvételen voltam már, a ciklus 3. és 21. napján. Kb 3 hét múlva jött meg az eredmény, a 21. napost még mindig vizsgálják. Prolaktinszintem az egekben, emiatt nem jött eddig a baba. Kaptam rá gyógyszert, és pozitívan állok a dologhoz, mert sok jót írnak erről a gyógyszerről. Ehhez még Inofolic port is iszom, napi kettő tasakkal.

Én azt ajánlom neked, hogy mindenképp endokrinológushoz menj el, mert a nőgyógyászok többsége sajnos nem ért a hormonokhoz. Drukkolok!

2017. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Két év?? O_O Nem gondoltátok hogy akár hamarabb is el mehetettek volna orvoshoz? Vagy hogy tudtátok ennyire kivárni a dolgokat? :)


Először megszeretném várni párom vizsgálatát és esetlegesen majd az én vérvételi eredményeimat. Ha utána sem történik változás akkor minden féle képen felkeresek egy endoklinológust.

Ikertesómnak Londonba annyira jó endo.dokija van. Magyar származású. Tesómnak agglomeráció betegséggel kezelték, műtötték kint, ezért alapjáratba a hormonja annyira oda volt, hogy nem is adtak neki sok esélyt a babára, aztán 2-3 hónapba jó eredményei lettek, fittebb is volt, jobban érezte magát és láááám, baba is össze jött.

Több mint egy éve még tőlem is vett vért a dr. nő, hogy tényleg egypetéjű ikrek vagyunk e. Anyu szerint akkor mást is nézett a vérembe és ha talált volna valamit akkor tuti hogy szól. Dr. Nő kutató is, remélem jövő héten vagy utána héten találkozok vele, kicsit elbeszélgetnék vele. :)))

2017. jan. 24. 13:35
 5/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Azért nem mentem előbb, mert úgy voltunk vele, ha jön a baba akkor jöjjön, ha nem akkor nem. Én nem pörögtem rá a témára, élni akartam még egy kicsit, és kettesbe lakni a párommal egy két évet minimum. Most sem pörgök rá a témára, csak azért mentem el kivizsgáltatni magam, mert tejszerű váladék jött a mellemből, ami úgy gondolom nem normális egy nem terhes nőnél. Így derült ki, hogy miért nem jött eddig össze. Persze örülnék neki ha ezek után teherbe esnék, de az életben vannak ennél nagyobb problémák is szerintem, amin agyalni lehet. Hozzáteszem, nem vagyok fiatal, 29 éves vagyok.
2017. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem. Biztos vannak, embertől függ, ezek szerint szerencsésnek mondhatom magam, hogy nálam nincsen más probléma ami nagyobb volumenü lenne. :)

ui.: 29 évesen túlkorosnak se mondanálak. :)))

2017. jan. 24. 14:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az ikertesód dokija nem csinált neked teljes vérképet ilyen-olyan panelekkel, gondolom, nem arra volt kíváncsi. Szóval abban ne nagyon bízzál, hogy szól volna. A hormont pedig legalább 2, meghatározott napon nézik, szóval ha egyszer vett vért tőled, akkor azokat biztosan nem nézte.

A 10 hónap egyébként szerintem ne jelent semmit, az is lehet, hogy a végén kiderül, hogy semmi bajod, csak egyszerűen nem jött még össze.

Viszont ha megszűnik a munkahelyed, és elküldenek, akkor várj addig, míg lesz másik, mert ha a szülés pillanatában nincs munkahelyed, akkor nem kapsz csed-et és gyes-t, csak gyedet, az pedig nagyon-nagyon kevés.

2017. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én sem lepődnék meg ha nem csinált volna, csak megemlítés képen írtam. A 10 hónap alapjáratba nem sok, de annak mindig nehezebb aki szeretne.

Ha addigra sikerül teherbe esnem amíg nem kapok felmondási papírt addig nincs baj, ha teherbe esek akkor meg nem mondanak fel. Ez ilyen nyilt titok itt nálunk.

Tudom ez olyan hülyén jöhet ki mások számára, hogy azért akarok gyereket hogy ne mondjanak fel, nem erről van szó, már próbálkozás közbe voltunk amikor a munka helyen jöttek a hírek. Ezért pedig nem fogunk nem próbálkozni, max akkor ha tényleg nem jön össze felmondásig. Utána max akkor vágnánk bele ha már fixen van másik munka helyem.

2017. jan. 24. 14:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Vizsgálatok : 3. 21. napi vérvétel, teljes vérkép és vizelet, immunológiai vizsgálat, röntgenes petevezeték átjárhatósági, Sella MRI, inzulin és cukorterhelés, sperma elleni antitest , AMH, kortizol szintek vizsgálata, páromnak sperma analízis és HBA teszt, nekem még virtulásis méhtükrözés és ultrahangos petevezeték átjárhatósági (a röntgenes után két évvel ), citológia. Most volt mindkettőnknek HIV, hepatitis B C vizsgálat. Hátravan laparoszkópiás has és méhtükrözés és mélyvénás trombózis kiszűréséhez vizsgálat.

Nagyjából ennyi :)

2017. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:O :O :O
2017. jan. 24. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!