Biztos hogy peteérés és ovulációs fájdalom?

Figyelt kérdés

Szép napot!

Öt hónapja volt egy terhesség megszakításom, 19 hetes volt a baba. :(

Kontrollon azt mondták, hogy 4-6 hónap múlva lehet próbálkozni. Mivel ez már az 5. hónap, úgy döntöttünk bele vágunk ismét a babaprojektbe.

Anno második próbálkozós hónapban összejött, nem tudom most mennyire csökkent az esélye egy újabb terhességnek.

Van egy nem megszokott problémám, amióta megtörtént a terhességmegszakítás 25 naposak a ciklusaim, illetve a ciklus 7. napjától elkezd a JOBB oldali petefészkemnél szúrni, s ahogy telnek a napok kb. a ciklus 11. napjára szó szerint 5-10 másodpercenként érzek erős nyomást ismét a jobb oldali petefészkemben és e mellé társul a derékfájdalom ez is az adott oldalon. Ez a ciklus 12. napjára teljesen megszűnik. Tehát elkezdi délután, és másnap reggelre nyoma sincs a fájdalomnak.

Azt hittem, hogy fel lehetek fázva, el is mentem nőgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy szerinte középidős fájdalom lehet, mert nem lát elváltozást. Akkor voltam a ciklus 14. napján és egy 14mm-es összeesett tüszőt látott illetve 6mm-es nyálkahártyát, ez volt a megszakítás után 2 hónapja. Beszéltem a védőnőmmel, aki szerint ezek nem rossz értékek, meg addigra mire jöhet a baba biztosan még jobb lesz. Ez engem nem is zargat annyira, mert akkor úgy voltam vele, hogy persze addig még van pár hónap, biztosan jobb lesz.

Viszont ezt az erős nyomás érzést nem tudom hova tenni, persze lehet hogy a peteérés és az ovuláció miatt van. De mi a garancia arra, hogy be is következik a tüszőrepedés?

Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, megélt dolgaira. Hogy esetleg mikorra estek teherbe?

Vagy, volt e esetleg ebből a fajta fájdalomból gond?

Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2017. jan. 29. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, a peteerest erzed, erre utal az is, hogy pont felidoben erzed es hogy csak az egyik oldalon (peteereskor mindig csak az egyik petefeszekbol lokodik ki a pete).

Volt mar egy terhesseged, hormonalisan mashogy mukodsz azota, ezert lehet, hogy elotte nem erezted, most igen.

En is ereztem a peteerest mindig, amikor nem szedtem a gyogyszert.

Ha nem vagyok indiszkret , megkerdezhetem, hogy miert volt a megszakitas, persze, ha nem akarsz, ne valaszolj!

2017. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fejlődési rendellensség.

Szegény kicsim :/ már lassacskán velünk lehetne.

2017. jan. 29. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnalom, most biztosan minden rendben lesz!
2017. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy jobb lesz minden...

Csak ezek a középidős fájdalmak a szörnyűek, eltartanak 5-6 napig.

Meg a 25 napos ciklus :/

Remélem nem lesz gond ezek miatt, és hamar jönni fog! :)

2017. jan. 29. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran volt középidős fájdalom, de csak fél napig tartott. Azzal ijesztegettek, hogy ciszta is lehet, de szerencsére nem az volt, a konkrét próbálkozásból baba lett.

Nekem kicsit soknak tűnik, hogy neked több napig fáj, én a helyedben megnézetnék egy ilyet ultrahanggal. Akkor menj, amikor éppen nagyon fáj. Vagy akkor voltál?

2017. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesen, akkor mondta hogy peteérésem volt.

Nekem is gyanús, mensi szerű görcsel kezdődik, majd elkezd szúrkáló érzéssé alakulni, és amikor a ciklus 10-11 napján járok, akkor van olyan hogy akár 10 másodpercenként is erős nyomás érzést érzek, kifejezetten a jobb oldali petefészkemben. Utána, mintha mi sem történt volna másnapra elmúlik. Érdekes valóban. :/

Az a legnagyobb gond, hogy erre még sok lehetőség sincs nődokihoz menni.

2 hetente van az aki ultrahangozik, hétfőn s kedden.

Van egy sokkal normálisabb, aki nem uh-zik csak nőgyógyászati szűrést végez, ő minden hét csütörtökén van, ő nagyon normális, csak ahogy említettem nem ultrahangozik. :/

2017. jan. 29. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező, hogy vagy, mi újság veled azóta? Nagyon sajnálom a bàbàdat 😥
2022. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!