Ha PCOm van akkor az ovu tesztnek nincs értelme?

Figyelt kérdés
2017. jan. 31. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Amíg nincs rendbe téve nem sok. De addig próbálkozni sem szabad.
2017. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Első hülyeséget beszél, fogalma sincs, mi az a PCOS.


Van értelme, sőt! PCOS mellett pont az a baj, hogy rendszertelen a ciklus (bár vannak kivételek, akiknek rendszeres a PCOS-tól függetlenül, de a legtöbb nőnek rendszertelen, ahogy péládul nálam is teljesen eltérő időközönként volt menstruációm, fél éves kimaradás is előfordult). Ilyen esetben a rendszeres ciklusos nőkkel szemben neked fogalmad sincs róla, hogy mikor van az ovud, kivéve, ha annak tünetei vannak. Nálam nem volt tünet, se hasszurka, se semmi, így én ovu teszteltem. Nyilván ilyenkor több ovu tesztre van szükség, mint egy 28 napos ciklusnál. Nekem volt, hogy 20 napon keresztül is ovu teszteltem, mire pozitív lett, mert annyira kitolódott az ovum. PCOS-os nőknek nagy segítség az ovu teszt!

2017. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kezelve van, Letrox, diéta, mozgas, clisty, mensim is rendszeres, csak nem ér be. Azt hittem így falsot mutat.
2017. jan. 31. 10:28
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Elég sok fogalmam van róla.

Amíg a hormonokat nem rendezték 3as kezeléssel nincs értelme mivel alapból mindig magas az lh szint, így folyamatosan pozitív lehet az ovu teszt, pedig nincs ovu.

Amíg tökéletesen nem rendeződnek a hormonok nem szabad próbálkozni mert nagy a vetélés esélye.

2017. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%
Mutathat fals pozitívat, de nem minden esetben. Sok minden függ attól, hogy a PCOS együtt jár-e pajzsmirigy működési problémával és inzulin rezisztenciával. Onnantól pedig, hogy a terhesség létrejön és nem kémiai terhességről van szó, a vetélés kockázata ugyan annyi, mint már terheseknél, mivel a PCOS terhesség alatt majdnem minden esetben elmúlik és csak a terhesség után tér vissza. Nem lehetetlen se teherbe esni, se kihordani a terhességet, sőt! Én is kihordtam PCOS-osként gond nélkül és több barátnőm, kolléganőm is úgy, hogy vetélés egyszer sem történt. Oda kell figyelni a PCOS-os nőknél, hogy a terhesség alatt IR ne alakuljon ki, mert attól már valóban kockázatos, hogy vetélés lesz, de ha nem alakul ki, akkor nem nagyobb az esélye, mint bárki másnál.
2017. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Pcos nincs ir nélkül. Sokkal nagyobb a vetélési arány.
2017. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az eredményeim alapján nagyon nagyon gyenge IRem van, amire nincs értelme gyógyszert adni. A letroxot pajzsmirigyre szedem, 50 mgos felét, de az is épp határérték felett van. Megy a diéta, inifolic, premens, vitaminok, closty. Minden orvosi felügyelet mellett. Nem mondta hogy ne lehetne próbálkizni, elvégre a clostyt is azért adja, és követ uh-al. Köszi a válaszokat.
2017. jan. 31. 12:09
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
lehet próbálkozni nyugodtan. a pcos nak sokszor ovuja sincs. de ha van és sikerül a baba akkor semmi gond nem lesz
2017. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55% most jelentetted ki a legnagyobb hülyeséget azzal, hogy nincs PCOS IR nélkül. Soha, mondom még egyszer SOHA nem volt IR-em, még terhesség alatt sem, viszont PCOS-os vagyok, még a melleim is tele vannak cisztákkal. Nincs IR-em, ezt endokrinológus is és meddőségi szakértő is papírra vetette, hogy nincs. Terhesség alatt is tökéletesek voltak az értékeim.
2017. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A mellben lévő cisztának semmi köze a pcoshez. Pcos pedig nincs ir nélkül.
2017. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!