Ha PCOm van akkor az ovu tesztnek nincs értelme?

Figyelt kérdés
2017. jan. 31. 09:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mennyi a a tsh-d? Terheléses inzulinokat megtudod írni?

Diétát szigorúan tartod?

2017. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mármint nekem? :) csak mert elvesztettem a fonalat. :) Tsh 2,54. Amúgy az endodokim azt mondta hogy az én értékeim mármint a terheléses cukor és inzulin szerint nincs ir. De betartom a diétát mert pár kiló feljött hogy nem sportoltam és nem etten tisztán. Kb 2 kiló ment le 3 hét alatt.
2017. jan. 31. 14:34
 13/23 A kérdező kommentje:

Glükóz 4,6-7,4-6,8

Inzulin 7,3-31,8-32,6

2017. jan. 31. 14:37
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

Na jól van 55%, biztos jobban érted a dolgod, mint egy endokrinológus :)

A fibrocisztás emlőbetegség gyakran együtt jár a PCOS-el, csak gyakran nem derül ki, hogy van, mert ebben az esetben olyan sok kis csomó van az emlőben, hogy aki nem tudja, milyennek kellene lennie a mellének tapintásra vagy nem meri senkinek jelezni, annak sosem derül ki, mivel nem minden esetben része az emlő uh az endokrin kivizsgálásnak. Megfelelő kezeléssel a PCOS visszaszorítható, tünet mentesíthető és ebben az esetben a mellben is felszívódnak ezek a ciszták és helyre állhat a mell mirigyállománya.

Nyilván amúgy nem tudlak meggyőzni arról, hogy én egy olyan PCOS-os nő vagyok, akinek a hormonális problémák miatt PCOS és FE alakult ki IR nélkül. És még a terhességemet is kihordtam gond nélkül, pedig különösebben a PCOS-om nem volt kezelve, legalábbis hormonális szinten nem.

2017. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Hát sok dokinál sajna igen. A mell cisztákat a túlmagas prolaktin okozhatja.


Kérdező:

Ez nagyon nem jó terhelés. Magas picit a kiinduló inzulinod is és a 60 és 120 perces cukrod is. Az inzulinod sem harang görbe.

2017. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%

Hidd el, hogy van PCOS IR nélkül! A barátnőmnek ilyen van, 8 év után sikerült a baba.


Hülyeség, hogy nem lehet próbálkozni! Kell, csak elég reménytelen a dolog, mert többnyire nincs peteérés. Viszont ha pozi a teszt, rohanni kell a dokihoz, mert ilyenkor kell kapni progipótlást.

Ezzel párhuzamosan meg persze a kell a kezelés, amit úgyis kapsz.

2017. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ennél rosszabb értékekről is indultak már. Én nem bánom hogy nem írt gyógyszert, szerintem ezt siman rendbe lehet tenni. Visszakanyarodva, köszi a válaszokat. A második gyereknél is pcot mondtak, de akkor nem foglalkozott velem a körzeti nőgyógyászom, és terhes lettem. Remélem most is menni fog, csak itt ugye tudom a bajom és még rá is görcsölök.....
2017. jan. 31. 18:39
 18/23 Manka68 ***** válasza:
67%

Az LH teszt azt mutatja, hogy van elég nagy tüsződ ahhoz, hogy esetleg megrepedjen. Hogy az ovuláció valóban megtörténik-e, azt nem.

Egyébként pedig tényleg az IR a PCOS alapbetegsége. Kérdező, neked is van, és a hármas kezelés nélkül hiába van peteérés, a rossz cukoranyagcsere miatt sajnos a beágyazódás is elmaradhat. Ha jól láttam, a TSH-d is 2 fölött van még, az sem jó. Persze, sikertörténetek mindig vannak, van aki olyan szerencsés, hogy így is sikerül, de a többség sajnos nem így van ezzel. A hármas kezelés pedig a sport + diéta + metformin (a sejtek inzulin érzékenységét javítja, nem hormon!)

Ha rendesen betartod a diétát és rendszeresen sportolsz, akkor sikerülhet a gyógyszer nélkül is, csak tovább tart.

2017. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igyekszem mindent megtenni, megenni, meginni, tornazni. A dokim nem adott met-et, gondolom van egy határ ami felett igen vagy nem. Remélem a letrox segít. Olvastam hogy ilyen 2-3as tsh-kat akár 1 hónap alatt le lehet vinni 1 közelébe. Plusz iszok kecskeruta teát. Azt olvastam hasonlóan hat mint a met. Van róla tapasztalatotok?
2017. jan. 31. 21:41
 20/23 anonim ***** válasza:
Persze van ennèl rosszabb, de ez is elég rossz. Megpróbálhatod a diéta és pulzuskontrollos edzést gyógyszer nélkül, de nagyon szigorúan kell tartani és hamar kontrollálni az eredmènyeket.
2017. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!