Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ilyen pajzsmirigy betegséggel...

Ilyen pajzsmirigy betegséggel teherbe lehet esni? Nagyon szeretnénk már babát!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nálam kb. 1 éve állapítottak meg pajzsmirigy túlműködést. Ez onnan derült ki, hogy 2 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését, és onnantól kezdve nem volt menstruációm hónapokon keresztül, hirtelen rengeteget fogytam, rengeteg hajam kihullott. Az akkori nőgyógyászom elküldött mindenféle vizsgálatra, csak pajzsmirigy vizsgálatra nem. Miután ezt meguntam hogy csak egy helyben toporgunk és nincs megoldás a problémára eltelt egy év és kerestem egy nagyon jó endokrinológus- szülész nőgyógyászt. Azonnal az volt az első hogy a pajzsmirigyemet vizsgáljuk meg. TSH, ultrhang, izotóp vizsgálat. Túlműködés, de nem is kicsit. Elkezdtem szedni a Propycilt napi 2X. Ezután szépen kezdett visszanőni, megerősödni a hajam, volt menstruációm általában max. 2-3 nap késéssel, visszajöttek a kilók. Megörültem, most már rendben leszek és nincs akadálya a babának. Erre legutolsó vizsgálatomnál, mert minden hónapban vérvétel+ kontroll van, a pajzsmirigyem elkezdett alul működni. Csökkentettük a Propycilt napi 1 szemre, de továbbra is alul működés lett az eredmény, ezért teljesen elhagytuk a gyógyszer szedését. Viszont peteérésem idején (orvos nézte, 6mm tüszőim voltak) próbálkoztunk és reménykedtem, bíztam a csodában. Most már 7 napja késik, viszont negatív lett a tesztem. Hogy is gondolhattam hogy sikerül, én naiv. Betudom ezt annak hogy abbahagytam a gyógyszert, és felborította egy kicsit a hormonjaim. Holnap újból TSh, 1 hét múlva pedig kontroll aztán kiderül hogyan tovább. Viszont a doki azt mondta hogy vissza is alakulhat túlműködésbe. Valakinek volt már hasonló este? Megpróbálok kitartó lenni és nem feladni, de olyan nehéz:((((

2017. márc. 2. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, a TSH nem elég. Kellenének a női nemi hormonok vizsgálata. Úgy lenne kompkex a kép. 2 hónapja szedem a letroxot, TSh kezd jó lenni, de az Lh Fsh még mindig nem, pcos vagyok.
2017. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, 3 propicyl-röl csökkentették apránként fél tablettára (mindig átment alulmüködésbe) utána, már az sem kellett, de akkor már teherbe is estem, 3,8-as tsh-val. Ha nagyjából oké a tsh-d és nincs más bajod, akkor ez nem lehet akadálya a terhességnek az endokrinológusom szerint.
2017. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem hogy sikerül nekem is a TSH-t lecsökkenteni, mert most jelenleg 8,4

A doki is azt mondta hogy meg kell várni még lecsökkenjen, és akkor összejöhet a baba. Csak szerettem volna pozitívat hallani olyantól is akinek hasonló problémája van. Gratulálok neked a babához :)

2017. márc. 2. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Nekem majd 3ról ment le 1 alá a tsh 6 hét alatt 25 mg/ nap letrox. Hamar segít, csak ugye jól kell beállítani
2017. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jövőhéten megyek dokihoz hogy 1 hónap alatt mennyit alakult a véreredményem. Kíváncsi leszek. Tegnap este megjött úgyhogy nem történt csoda sajnos, de következő hónapban hátha. Már több mint 1 éve várjuk a babót.
2017. márc. 3. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!