Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos diétában tudnátok segiteni?

Nettke kérdése:

Pcos diétában tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés

Pcos vagyok és Ir-es.

Szeretnék tanácsokat kérni hogy ki hogy kezdte,első lépések....

És aki esetleg ugyan ebben a cipőben járt/jár,mikor jött össze a baba?



#PCOS #Inzulinreszintencia
2017. ápr. 28. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Eloszor az osszes edesseget es edes ill edesitoszer italt iktattam ki.

Majd atallitottam a csaladot a kizarolagos teljesorlesu termekekre barnarizs tel orl liszt teszta stb stb.

Ez mar nagyon sokat javitott rajta.

Maskent kezdtem fozni hagyomanyos magyar konyha helyett minden nap zoldseg friss zold salata wok etelek.

Dmfelvagottat es disznot kihagytuk.

Napi 60 percet setaltam ossz napi 6 km mentem es heti 1x usztam

IR a cukorbetegseg eloszakasza ilyen dietaval siman visszaforditani.

2017. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, kedves első... kb. adtál a sz.nak egy pofont.

IR diétában is számolni kell a szénhidrátot, napi 5-ször enni, és mindig megvan, hogy konkrétan hány gramm gyors és lassú felszívódású szénhidrátot kell enni.


Kedves kérdező, ne itt kérj tanácsot, ha babát szeretnél, hanem egy dietetikustól, aki a fentieket pontosan elmagyarázza neked, és a leleteid ismeretében azt is megmondja, pontosan hány grammot, miből és mikor.

2017. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam is most diagnosztizálták. Tanulom egyenlőre a dolgokat de amit eddig megtettem, h kerülöm a cukrot, fehér lisztet és próbálok több zöldséget enni. Neked kérdező, h derült ki a betegség?
2017. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 nagyon okos vagy gratula

A dietam vevetlel ellenorizve kivalloak lettek az eredmenyek.

Ha egeszsegesen etkezel ahogy mi nem kell szamolgatni soha tobbet.

2017. ápr. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet. Sose számoltam semmit. A mennyiséget érezni kell. 2 szelet fehér kenyér helyett egy vagy fél tk kenyér. Minőségi felvágottak, sok zöldség, csak víz, minden mennyiségben hús, zöldségek. No cukor és fehérliszt. És heti 3-4 alkalom futógép, torna.3 hónap alatt 6 kg. És most jön a baby is. Tartani fogom a diétát. Korábban tudom hol rontottam el, mindig sportoltam és odafigyeltem a minőségre, aztán gyerekeim lettek és visszaköltöztek szép lassan a szemét kaják. Plusz egy pékség volt szemben. Napi szintem elment egy fél kg kenyér. Most meg ránkszárad.
2017. ápr. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is csak annyit tettem, mint az első, és 3 hónap alatt normalizálódott minden. A teherbeesés is sikerült, csak sajnos középidőben elvetéltem; de az méhnyak elégtelenség miatt volt, nem az IR miatt.
2017. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszönöm a válaszokat!

Most derült ki

Babát szeretnénk,de nem jön össze már 2 éve.

Eddig nőgyogyászhoz jártam,gyogyszerekkel stimuláltak,meg volt átjárhatóságim is ami jo lett.

De eszükbe se jutott hogy hormonos vérvételre küldjenek...

Igy abbahagytam a nőgyogyászati részt,es az endokrinologia felé indultam el.

Magan orvossal.

2017. ápr. 29. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:

drbenkoeva.hu

En nagyon reg nem eszem cukros dolgokat, egeszsegesen etkezem, odafigyelek, sportoltam rengeteget, lett ket csemete. Mellettük nem ment a Sport jo darabig. Elkezdtem paleozni, sokat setaltunk a picibabaval kendöben, szepen lefogytam, de amiota megint dolgozom, jönnek a kilok, hiaba figyelek oda, ujrakezdtem a sportot, megis... a fent emlitett oldalon sokminden el van magyarazva a dietarol, en most bele fogok vagni a szamolgatasba, sajnos anelkül csak ideig-oraig megy. En 9 eve tudom a pcost, azota nagyon sokmindent valtoztattunk es megis, most ugy erzem, zsakkutcaban vagyok. A sulyom csak nö, vagy legalabbis nem csökken es ha valami "rosszat" eszem (tul szenhidratdus), jo esetben csak szivdobogast Kapok, rossz esetben ugy szedülök, hogy kis hijan elajulok. Többször kellett emiatt munkat felbehagyni. En is azt mondtam eddig, hogy hülyeseg a szamolas, de lassan be kell latnom, hogy valami biztos van benne.... a Hba1c (hosszutavu cukorertek) ertekem tul alacsony, ami azt jelenti, hogy tul sokszor esik le a cukrom a normalis szint ala (a rosszulletek ugye a leeses miatt vannak es nyilvan nem is minden leesest erzekelek)

2017. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A paleot sokan bírálják. Csomó értékes tiszta alapanyagot tilt. IR diéta vagy életmóddal nem hasonlítható össze, és nem is ér annyit.
2017. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi az, ami értékes és tiszta és tiltja a paleo? Tényleg kíváncsi vagyok rá, nem kötözködésből kérdezem, mert amit tilt azt általában logikus érvekkel meg is magyarázza, mi az. Amúgy ahogy nemrég Dr. Benkő Éva honlapján olvastam, a paleo ir-ben nagyon is jó, DE ugyanúgy számolni kell a ch-kat.
2017. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!