Terhesvitamin mellé lehet Dvitamim 2000-et szedni? Az már túladagolás? Lombikra készülünk.

Figyelt kérdés
Lombik baba

2017. máj. 1. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Eggyàltalàn nemsok,Lombiknàl meg föleg fontos a jo magad D vitamin szint.Èn terhesvitamint is szedek ès D vitamint is orvosi javaslatra.
2017. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 2×2200Ne D vitamint szedtem trineszter mellé.
2017. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes. Ugyan nem lombik, de nekem terhesvitamin mellé a nődoki azt mondta, hogy max. fél D-vitamint vehetek be (2000-resből), de csak ha ragaszkodom hozzá, mert ő nem javasolja. (Már volt baba.)
2017. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a gravidat szedtem, amiben 400NE D vitamin van. Az első vérvételnél kiderült, hogy elég erős D vitamin hiányom van, így az orvos felírt 3000-es kiszerelést. Ezt naponta kell szednem. A terhes vitamint elhagytam, szedtem külön folsavat, Calciumot, Magnéziumot. A háziorvos azt javasolta, hogy ez így jó, de kb 2-3 naponta vegyek be a gravidabol, és ezeken a napokon a többit ne vegyem be. Így nem adagolom túl. 15+5 hkm
2017. máj. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 VeDi84 ***** válasza:
Lombik alatt az orvos elmondja, hogy milyen vitaminokat kell szedni. Legalábbis nekem minden alkalommal elmondta. Többek között terhesvitamin mellett D-vitamint is kellett szedni.
2017. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 2. 14:07
 7/7 Manka68 ***** válasza:
Nem tudod túladagolni. Egy-egy napozással a több tízszeresét viszed be annak ami a gyógyszerben van, aminek a napi beviteli mennyiségét a minimumra állították be. Ez azt jelenti, hogy többet lehet, de a kevesebb problémát okozhat. Ha a napjaidat te is nagyrészt tető fölött töltöd, akkor esélyes hogy nagyon d vitamin hiányos vagy.
2017. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!