Gyereket mindenáron?

Figyelt kérdés

Van több olyan ismerősöm, akinek természetes úton nem sikerült a gyerek, így rengeteg gyógyszert beszedtek, csomó kezelésen vettek részt, hogy végül összejöjjön. A legtöbbjüknek sikerült is, de extrém hízások, totál felborult hormonrendszer, gyakran megromlott párkapcsolatok árán.

Ti mit tennétek olyan esetben, ha nem jönne össze a gyerek? Vagy ha voltatok ilyen helyzetben, mit tettetek? Mennyit vállalnátok/vállaltatok be csak azért, hogy legyen gyereketek? Milyen kezelésre lennétek hajlandóak?


2017. jún. 22. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Kábé bármire képes lennék, a törvény szabta határokon belül.
2017. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Mivel mindig szerettünk volna gyereket, így minden módszert megpróbáltunk volna, amit ki tudunk fizetni.

8 hónapig nem is jött össze, aztán mégis.

Már a kezdetekkor átbeszéltük a témát, és ha végleg nem sikerült volna saját gyereket összehozni minden próbálkozás ellenére, akkor elválnak útjaink, mert egyikünk se állna a másik boldogságának útjába és csak ellenszenvet szült volna a másik iránt, ha fel kell adnia egy ilyen fontos dolgot.

De nem így alakult.

2017. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Igen, gyereket mindenáron. Bármeddig elmentem volna, a vége örökbefogadás lett volna. Szerencsére a lombikig sem jutottunk el. A 3. inszeminációnk sikerült, de ez nekünk bizonyos okoból így is 6 év volt. Kb. 1 millióba került, a nagy része az injekciókra ment el, tehát nem azért, mert magánba jártunk. Semmilyen negatív hatással nem volt rám, a kapcsolatunkra meg főleg nem. Ha érdekel keress rá a neten, számos cikk szól arról, hogy a meddőségi kezelésen átesett párok az átlagnál jobban összetartanak és kevesebb köztük a válás.

Amúgy ezt csak az érti meg igazán, akit érint, aki átéli. Nem egy embertől hallottam, (a legtöbben a hátam mögött mondták persze), hogy ők nem mennének semmilyen kezelésre, mert nem értenek egyet vele, most pedig a sokadik lombikon vannak túl.

2017. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Elég tipikus viselkedési forma, hogy amit nem lehet az még jobban kell, egyesek bele tudnak ebbe kattanni is akár és akkor minden áron. Ezt magamon is tapasztaltam, mert mikor a doki közölte hogy lehetséges hogy nem fog sikerülni olyan könnyen, akkor majdnem elsírtam magam, pedig sose vágytam gyerekre.

De van aki eleve nagyon akar, mert ebben látja az élete értelmét vagy csak simán nem tudja elképzelni magát saját család nélkül.

Én úgy vagyok vele, hogy nem igazán vágyom gyerekre, de a párommal mindenképp fogok vállalni, mert ő nagyon szeretne.

Viszont mindkettőnknél fennáll a gyanú, hogy nehezen fog sikerülni, így számoltam azzal is hogy mi lesz ha egyáltalán nem jön össze.

Amit bevállalnék az mondjuk valami olyan gyógyszer ami a normális felé igazítja a hormonokat (habár nekem tilos a fogamzásgátló is, úgyhogy nem tudom mit lehet egyáltalán).

Ennél komolyabb beavatkozást nem szeretnék. Ha nagyon nem sikerül, akkor az örökbefogadás mellett döntenénk. Végső esetben a párom is támogatja ezt a megoldást.

De mindenki maga kell eldöntse hogy mit áldoz ezért, hogy neki mennyit ér a dolog.

2017. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Majdnem egy ev alatt sikerult a gyerkoc siman, pont, mikor kozolte az orvos, csak a lombik johet szoba. Ferjem nem ugralt erte, de szerencsere nem kerult ra sor. Az elsonel barmit vallaltam volna. A masodik szoba kerult mar, termeszetesen probalkozunk, lombikot nem vallalnek mar be. A ferjem se.
2017. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

"Kábé bármire képes lennék, a törvény szabta határokon belül"


és néhány dologra azon kívül is.

3 év 3 lombik millió vizsgálat,millió gyógyszer,hormonok,talpmasszázs,iszappakolás,búbánat után már a petesejt donoros lombikra készültünk külföldön,de hála Istennek összejött természetes úton.

2017. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Több év próbálkozás majd kezelések után, a harmadik lombik sikerült. Semmit nem híztam, a hormonrendszeremmel sem történt változás, a kapcsolatunk erősebb, mint valaha. Igaz volt nekünk is egy hullámvölgyünk, de lehet az amúgy is lett volna, mert közben építkeztünk is és a kettő együtt feltehetőleg sok volt. Nem tartott sokáig, pár hónapig, de szerencsére túl vagyunk rajta.


Az, hogy meddig mentünk volona el, nem tudom. Amit tudok, hogy január-februárban volt az utolsó lombik és annak úgy álltam neki, hogy ha nem sikerül, akkor szeretnék pár hónap szünetet ami alatt munkahelyet váltok és legkorábban decemberben megyek vissza.


Nekünk folyamatban volt(van, csak most szüneteltetni kell) az örökbefogadás is.

2017. jún. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Az első gyermekért bármit megtettem volna, szerencsére hamar sikerült. A másodikra 1 évet vártunk, a meddőségi intézet előtti utolsó clostys hónapban sikerült, amikor már lemondtam róla, mert elkönyveltem, hogy csak inszem vagy lombik jöhet szóba. A harmadik babára évek óta várunk, de mindketten egyetértünk abban, hogy ha természetes úton összejön, akkor lesz, ha nem, akkor 2 csodaszép gyerkőccel éljük le az életünket.
2017. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi ezt már megbeszéltük a férjemmel. Egyikünk sem akarná, hogy tönkretegyük a testemet, kvázi feláldozzuk a gyerekvállalás oltárán.


Ha nem jönne össze, akkor örökbe fogadnánk, nem kockáztatnánk az egészségemet, a hormonrendszeremet, a kapcsolatunkat stb.

2017. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a párommal 1 évig próbálkoztunk, eredménytelenül. Nagyon rá voltam görcsölve, hogy összejöjjön. Magándokinál kiderült, hogy húgyhólyag gyulladásom volt és írt rá nekem gyógyszert. Elkezdtem szedni terhesvitamint (Femibion 1) és nem görcsöltem már annyira rá hogy összejöjjön. És hopp..8 hetes terhes vagyok 😊 A nőgyógyászom egyébként az Inofolic nevű gyógyszert ajánlotta, állítólag tuti siker! Sok szerencsét☺
2017. jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!