Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Érdemes lenne orvost váltanom...

Érdemes lenne orvost váltanom vagy én lihegem túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyai ágon 8an vagyunk unokatesók, lányok. Eddig 5 unokatesómnak voltak meddőségi problémái. Lombik, inszemináció stb.... hosszú évek próbélkozása után majd 35-40 évesen estek teherbe. Most vagyok 29, 3 hónapja próblkozunk babával. Rettentően félek attól, hogy én is így járok majd. Megkértem a nőgyógyászom, hogy kezdjük el ezügyben a kivizsgálásokat, csak hogy elébe menjünk a dolgoknak. Hozzáteszem magán nőgyógyász, 6 éve oda járok, eddig semmi bajom nem volt vele. Vizsgálatonként 17000ft.... Szóval megkértem, ő meg letolt, hogy ez még teljesen felesleges stb. Neki nem mindegy mit csinál a pénzemért? Bajom nem lehet a vizsgálatoktól ( hormon, pct ilyesmiket kértem..) Mondtam is neki, hogy nem gyógyszereket kértem, csak kivizsgálást. Ha minden oké, próba tovább, ha nem akkor meg el lehet kezdeni a speciálisabb dolgokat.


Neki van igaza vagy tényleg megkattantam?

Érdemes lenne nőgyógyászt váltanom, és azzal kezdeni, hogy egy éve próbálkozunk?



2017. jún. 30. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Megkattantál, mert sok rossz tapasztalat volt a családban. Lazíts, ha egy évig semmi, utána vizsgáltassátok ki magatokat.
2017. jún. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is te reagálod túl, az orvos nem akarja, hogy feleslegesen rágörcsölj. És ebből látszik, hogy nem a pénzre megy.
2017. jún. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Én orvost váltanék...17 ezer Forint egy vizsgálatért??? És nem tesz eleget a kérésednek, ami érthető és indokolt? Jó idióta egy doki...
2017. jún. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Én abban az esetbe váltanék orvost ha a közvetlen családba lenne terhetbeesési probléma.pl pajzsmirigy betegség lenne.pl testvér vagy szülő részéről.

Kérdés pl szüleidnek könnyen össze jöttél e?

Pl nálunk anyukám anyukájánál pm volt és én örököltem .legalább is úgy tudom

2017. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Túlaggódod egy kissé. Örülj neki, hogy nem kell feleslegesen költened a pénzed a különböző kivizsgálásokra. Hallottam már olyat is, hogy az ismerőséhez vagy akár saját kasszába küldözget feleslegesen csak, hogy a zsebe duzzadjon jobban.

3 hónap még tényleg kevés idő, 1 év után szoktak vizsgálatra küldeni.

Ráadásul még fiatal is vagy. Ha azt írtad volna 39 éves vagy akkor nem váratna szerintem a doki sem.

2017. jún. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Túlreagálod!
2017. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:
68%

Szerintem az lenne jó, ha az alapvizsgálatokat előre megcsinálnák, csak hogy ne menjen feleslegesen az idő. De erre nem hajlandó az oep, mert a vizsgálatok pénzbe kerülnek neki, míg a mi időnk ingyen van. Szerintük. Tulajdonképpen szerintem mindegy, hogy túlaggódod a dolgot vagy sem, ha kérted a kivizsgálást, akkor meg kéne csinálnia, ha már egyszer kifizetted. Én biztosan másik dokit keresnék a helyedben, mert nem a te érdekedet nézi, csak nyomja a rutinszöveget.

Mi lenne, ha minden csalódással végződő hónapban kérnénk a fájdalomdíjat? Szerintem megszaporodnának a vizsgálatok és az érdemi kezelések. :-)

2017. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked van rá pénzed, akkor semmi köze hozzá, hogy mire költöd. Lehet, hogy hirtelen teherbeesel jövőhónapban, de az is lehet, hogy nem és majd egy év múlva meg egy olyan banális probléma derül ki, amit már ezer éve kikezelhettek volna, és már meg lehetne a gyerek.
2017. júl. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed lehet gond,nézess meg pár dolgot magánvérvetelen.Női hormonok(LH+FSH+ösztradiol+prolaktin+tesztoszteron(nem nöi,de támpontot adhat PCO ügyben)+TSH+külön inzulinrezisztencia vizsgálat 3 vagy 5 pontos inzulinterhelést.Esetleg vannak erre vonatkozó csomagok is,de szerintem ezek a legfontosabbak.Ha valami nem stimmel,kérj endokrinológiára időpontot.Drukkolok!
2017. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Utolsóhoz tenném hozzá, hogy majd jól nézd meg az eredményeket, mert a múltkor linkeltebe itt valaki a vérvételi eredményeit, amire a nőgyógyásza azt mondta, hogy minden oké, holott olyan durva inzulinrezisztenciára utaló értékek voltak rajta, hogy ihaj. Csak épp a labor nem tett keresztet az eltérő értékek mellé, aztán a dokija valószínűleg olyan gyökér volt, hogy emiatt azt hitte minden jó. Hihetetlen milyen ostoba orvosok vannak.
2017. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!