Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inszemináció előtt milyen...

Inszemináció előtt milyen vizsgálatokat végeznek? Átjárhatósági megvan. és milyen kezelések vannak előtte?

Figyelt kérdés
2017. nov. 14. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Párodnak sperma analízis, hepatitis A B, HIV teszt.

Neked átjárhatósági, 3. 21. napi vérvétel, cukorterhelés, trombózis panel vizsgálat, hep. A B, HIV teszt, friss méhnyakrákszűrés.

2017. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ezeket kerik:

No:

1 éven belüli un. STD szerológia (HIV 1 és 2, Hepatitis B és C, VDRL, vagy Treponema)

1 éven belüli negatív cytológiai (rákszűrés) eredmény

3 hónapon belüli baktérium leoltási eredmény a méhnyakból (un. aerob és anaerob tenyésztés)

3 hónapon belüli Chlamydia teszt a méhnyakból

1 éven belüli un. bazális (ciklus 2.-7. napja) hormon meghatározás (FSH, LH, Prolaktin, Ösztradiol, Tesztoszteron, lehetőség szerint DHEAS, SHBG)

1 éven belüli Progeszteron szint egy várható vérzés előtt 1 héttel (normál ciklus esetén 21. nap), valamint ciklus független hormonok, mint AMH, TSH, FT3, FT4, lehetőség szerint aTPO és aTG.

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (laparoszkópia, hiszteroszkópia, HSG, HyCoSy)


Férfi:


1 éven belüli un. STD szerológia (HIV 1 és 2, Hepatitis B és C, VDRL, vagy Treponema)

3 hónapon belüli baktérium leoltási eredmény (un. aerob és anaerob tenyésztés)

3 hónapon belüli Chlamydia teszt az ejakulátumból

6 hónapon belüli spermiogramm


Ha minden megvan es van ciklusa a nonek, akkor "csak" stimuláció van. Ha nincs ciklusa a nőnek, akkor először fogamzásgátlóval meghozzák a verzest és utána stimulálnak.

2017. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A férfiaknak ezek közül fájdalmas valamelyik? a nőknek az átjárhatósági a legfájdalmasabb ugye ?
2017. nov. 14. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

A férfiaktól egy vérvétel és egy ejakuláció, nem tudom, hogy kinek mennyire fáj a vérvétel.


Igen.

2017. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi intézetünkben a saját andrológusukhoz el kell menni uh és manuális vizsgálatra is. Szerintem ez a legkellemetlenebb, bár a férjem nem csinált belőle ügyet. Tudta, hogy kell, ennyit bőven megért, hogy legyen baba.


Nekem pl az átjárhatósági egyáltalán nem fájt, azt a saját orvosom csinálta. De a sima nőgyógyászati vizsgálat, amit a meddőségi centrumban csináltak, az szörnyű volt, nagyon durván vizsgált az orvos.

2017. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Nekem 2 inszeminációm is volt már.

Elég volt az átjárhatósági és egy hormon panel,páromnak pedig csak sperma vizsgálata volt.

Amit a többiek irtak lombikhoz kell nekünk.

Biztos kórhazanként eltérő h milyen vizsgálatok szükségesek.Egyèbként én Szegeden voltam.

2017. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. És 5. vagyok.

Nálunk ezeket kérik inszemhez is. Tapolcara jartunk.

2017. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!