Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van-e élet lombikon, örökbefog...

Van-e élet lombikon, örökbefogadáson túl?

Figyelt kérdés

Műtét,6 inszemináció,1 lombik után kiborultam. Visszatért a betegségem a hormonok hatására és nem tudom hogy hány lombikot tudok bevállalni még "büntetlenül". 1 embrió lett ennél a lombiknál. Elgondolkoztunk az örökbefogadáson, de lelkileg egyszerűen nem tartok ott, hogy környezettanulmánynál és pszichológusi vizsgálaton átmenjek.


Próbálom elképzelni a jövőt, hogy se a lombik nem segít, örökbefogadással se tudok (még) teljesen megbarátkozni, akkor nem marad más, csak a beletörődés, hogy nem lesz családunk gyerek(ek)kel? Nem tudom hogy lehetne ebből a gödörből kimászni, szétcsúsztam.


2017. dec. 15. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez természetes ennyi megpróbáltatás után. Talán idővel megnyugszol és bele akarsz vágni az örökbefogadásba.

Ugyan nem tudom mennyire erős a vágyad egy gyerek után, de a saját véleményem az, hogy teljes, boldog élete nem csak akkor lehet egy embernek ha van gyereke. Legalábbis én azt gondolom, van élet azon túl, hogy nem születik utód. (Tudom könnyű ezt mondani, de én akkor is így érzem, vállalom).

2017. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sajnálom. Nem vagyok ebben a helyzetben, de szerintem én szpichológus vagy vmilyen trauma feldolgozásban jártas szakmeber segítségét kérném.
2017. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
*pszichológus
2017. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Milyen betegség tért vissza? Teljesen normális dolog, hogy a sok hormon meg kudarc hatása a kiborulás. Kicsit meg kéne nyugodni és nem rágörcsölni erre a témára mert annál kevesebb az esélye a megvalósulásnak. Nem tudom hány éves vagy, d3 ha még van pár éved 40ig akkor engedd el a témát és próbálj valami mással foglalkozni egy ideig. Addig benned is megérik tudat alatt mit is szeretnél. Egyébként meg mindenkinek más sorsot oszt az élet. Egyik sem könnyű. Van akinek súlyos betegséggel kell élnie, van aki leány anya lesz, van aki koldus, van aki gazdag és magányos....stb. Neked is van egy sorsod amit jobb elfogadni, mint ilyen erőkkel harcolni ellene és tönkre tenni magad. Fogadd el azt ami történik.....

.még nem tudhatod mit hoz a jövő. Majd idővel úgyis kiderül, türelem! Én 39 vagyok. Szerettem volna családot. De nem volt az utóbbi években olyan párom akivel bármi tartósat el tudtam volna képzelni. Nekem már emiatt nem lesz gyerekem. De majd remelem ad helyette az élet valami más szép és jó dolgot. Vagy még megismerek valakit akivel örökbefogadhatunk. Az a gyerek nem a hasamból fog születni hanem a szívemből. ☺

2017. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én átéltem amit te most nem is oly rég.

Nem lehet közös gyerekünk.

Januárba voltam utoljára a Kaáli intézetbe olyat mondott a doki ami ketté vágta az addigi tervünket.

1 évig csak vártunk közbe egyre jobban elegem lett.januárba betelt a pohár.

Meg kell gyászolni a közös baba hiányát.

Amíg ez nincs meg ne kezdjetek bele az örökbefogadásba.

De ha van kedved írj!

2017. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem is értem miért pontozta le valaki annyira az utolsó válaszadót?!


Pszichológuson én is gondolkoztam már, lehet az lesz a vége. 4. stádiumú endometriózisom tért vissza, már eddig is kellett a vastagbélből metszeni. 29 múltam. Hiába vagyok fiatal, pont ezért kiborító, hogy már évek óta ez az életünk.

2017. dec. 15. 15:30
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Na ez volt az utolsó,hogy ide írtam valamit.

Amúgy mi már túl vagyunk az örökbefogadáson,meg van a határozatunk.

De aki lepontozott legyen vele boldog.

Ennyi örömöd legyen.

5-ös voltam

2017. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló : szerintem írj még máskor is, máshova, mert nekem jól estek a soraid. Nem értem én sem az embereket..
2017. dec. 15. 15:52
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Az élet sajnos mindig megy tovább, bármi is történik. Teljesen normális, ha még nem tudsz az örökbefogadásra gondolni. Hagyjatok időt magatoknak (persze ne túl sokat, ha tényleg szeretnétek gyereket, mert az örökbefogadás elég hosszú folyamat), aztán majd meglátjátok, hogy érzitek. Minden jót kívánok.
2017. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

4. Vagyok. Tényleg jól lepontoztak ☺

Egy tanács: nem tudom az örökbefogadásnál nem néznek e utána a kórtörténetnek és nem tudom nem jelent e hátrányt ha pszichológushoz mész. Szeretik az emnereket valami diagnózissal ellátni. Pl. Szorongásos depresszió....és társai. Nem tudom ez kiderül e egy örökbefogadásnál és hogyan befolyásolja azt de én óvatos lennék. Nehogy ezen múljon. Monjuk egy magán pszichológus nem feltétlenül jelenik meg a rendszerben de egy tb támogatott igen.

2017. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!