Mennyi bromo-t szedtetek? Nekem 620 a prolaktinom. Jövő héten megyek endokrinológushoz vissza, mert senki nem foglalkozott ezzel. A baba persze nem jön.

Figyelt kérdés
2018. febr. 24. 07:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én egy szemet szedtem este, majd el mentem egy hónap múlva vérvétel kontrollra, akkor 1300ról lement 600korulre, megint szedtem egy hónapot, vérvétel, lement 60ra, az nagyon kevés akkor azt mondta az orvos hogy szedjek esténként negyedet, így ment utána jött a baba és nem kontrolláltuk mert terhesseg alatt nem kell, a 12. Hétig kellett szednem. Múlt héten hagytam abba. Egyébként egy évig szedtem mire helyre jött.
2018. febr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és el küldött MR vizsgálatra, ott kiderült, hogy 2db jóindulatú microadenoma van az agyamba, az termelte a prolaktint.. téged el küldtek sella MR-re?
2018. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem küldtek,pedig a novemberi 700 fölött volt.Azt mondták ennyivel még teherbe szoktak esni.Hormonokkal tömtek hónapokig,hogy legyen peteérésem eredménytelenül,ahelyett hogy foglalkoztak volna ezzel is.Magánba megyek endokihoz és kérni fogom adjon rá gyógyszert.
2018. febr. 24. 07:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Gratula a babához...
2018. febr. 24. 07:48
 5/16 anonim ***** válasza:
200 körüli prolaktin szint kell a babához! Hihetetlen h ezt nem kezelték nálad. Nekem 400 volt es napi fél bromót szedtem. Rögtön jött a baba.
2018. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bromo-t már sikerült beszerezni.(asszisztenstől)Napi negyedet ajánlott esténként.Elkezdem ma szedni,de azért majd kikérem az endokrinológus véleményét is.Sürgetném a dolgot már,40 leszek idén.Rossz minden hónapban a negatív teszteket nézegetni.Aztán sírás,hiszti,nekem nem is kell gyerek....Persze ez tart aznap,másnap már bújom a netet,mi lehet a problémám,miért nem sikerül...
2018. febr. 24. 10:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Napi 6 szemet szedtem, mikor sikerült teherbe esni.
2018. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Felírtak napi fél szem bromo-t egy hétig utána napi 1-et kell szedni.
2018. márc. 2. 07:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Tyű. Nekem évek óta 670-750 közt volt a prolaktin, mire eljutottam endokrinológushoz, aki esténként fél szem bromo 2.5-öt javasolt. Ezt már fél éve szedem így, már az első vérvételen visszament a prolaktin 100 körülre és úgy is maradt. Az orvos szerint nem kell életem végéig szednem, de azért nem állít le, mert más hormonértékeim sem stimmelnek. Viszont a legutóbbi vérvételnél már túl alacsony volt a prolaktin és arra gyanakszom, hogy lehet, hogy túl lett lőve a csökkentés, ugyanis elkezdtem barátcserje teával kínozni magam, ami szintén csökkenti a prolaktint. Én azért kezdtem inni, mert jókat olvastam a babatervezésnél való pozitív hatásairól. A másik, ami nem tudom hathatott-e, de szintén az endokrinológus javasolta azzal, hogy rendezi a hormonokat, a mio-inozitol. Ez elvileg inzulinrezisztensek számára segítség, engem pedig nem vizsgáltak erre, de egyrészt állítólag a lakosság fele IR és sokan nem tudnak róla, másrészt erről is sok pozitív véleményt olvastam, hogy ugyan szétdobta a normális ciklust, de legalább megfogant a baba. Nekem amúgy pont a mostanában nem normális ciklusom egyenletessé vált.
2018. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nálam is IR,PCO van.Nagyon alacsony volt a d-vitamin szintem,ez is kiválthatta állítólag az IR-T,ami PCO-t okozott.Felborult a pajzsmirigy működésem és így magas lett a prolaktin szintem is.A tsh-m már beállították,napi 2000NE d-vitamint szedek+merckformin 1000-et az IR-re.Elvileg már mindennek jónak kellene lenni a babához.(ha lemegy a prolaktin is)
2018. márc. 3. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!