Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi sikertelen próbálkozás...

Mennyi sikertelen próbálkozás után érdemes lombik programban gondolkodni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
14 hónapja próbálkozunk, de csak 4 hónapja van rendben a pajzsmirigyem (alulműködésem van, novemberre sikerült beállítani). 35 évesek vagyunk, hátrahajló méhem van (sokak szerint ez nem gátló tényező), nagyon gyenge és nagyon rövid a vérzésem (1-1,5 nap, tisztasági betéttel), de a doki szerint ok a méhnyálkahártya vastagsága. Peteérésem van, de a ciklusom 24-28 napos, elég kiszámíthatatlan. Attól tartok túl sok a nehezítő körülmény (a doki szerint a párom srácai ráadásul picit lassúak, de nem kell rá szednie semmit) Inofolic+Folandrolt toljuk november óta. A doki szerint nyugalom, mert csak november óta számít próbálkozásnak, mióta ok a pajzsmirigy. De én nem szeretnék időt veszíteni, ha nem jöhet össze a baba vagy nagyon sokáig tartana. Szerintetek?
2018. márc. 3. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
A nőgyógyászok általában egy év sikeretelenség után szoktak foglalkozni ilyesmivel.
2018. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem vágjatok bele, 35 évesen már nincs mire várni, egy lombikig nem két perc eljutni.

Mi a Kaáliba jártunk, az ugye van pár helyen az országban. Ne foglalkozz a nőgyógyászoddal, neki mindegy, nektek viszont megy az idő. Jelentkezzetek be egy meddőségi klinikára, majd ők elmondják milyen vizsgálatok, kezelések kellenek.

2018. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egyre nehezebben viselem a sikertelen próbálkozásokat és egyre inkább rástresszelek (amúgy is nagyon stresszes a munkám)már erre. Egyre negatívabb vagyok, persze tudom, hogy az nagyon sokat árt, de olyan nehéz hónapról hónapra lelkesnek és pozitívnak maradni, főleg, hogy nem 20 évesek vagyunk már. :(
2018. márc. 3. 20:06
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Meddőségi központba menjetek, ott párhuzamosan vizsgálnak mindkettotoket és célzottan kezelnek.


Ha bármi kérdésed van irj nyugodtan, van egy 5 hónapos lombik babám

2018. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is jobb lenne elmenni meddosegibe, mivel valoban idoigenyes kisse mire eljuttok a konkret beavatkozasig. Mindkettotoket kivizsgalnak es nem kizart hogy azt mindjak nincs olyan tenyezo ami miatt nem tudnal teherbe esni. Viszint ha van, mar megerte es helyben ia vagytok mar. Sok sikert kivanok! Lombikos ikrek anyukaja
2018. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, hogy offolok, de pajzsmirigy-problemaval es egyebekkel (korabbi IR, pcos) lettem varandos a kisfiammal, szivbol ajanlom az aviva tornat (hormontorna) a ciklus es a hormonok beallitasara nemed es a parodnak is, es a csaladallitast esetleges lelki ok kizarasara.
2018. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Probald ki a Trimeszter 1 vitamint van jod mentes pajzsmirigyeseknek . Facebookon Ratko Tundere keress ra, tobb ezer nonek az o vitaminja segitett. A lombik elott egy probat meger. Olvass utana. Sok erot es kitartast!
2018. márc. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedvesek vagytok. :)

Elkezdtem az Aviva tornát 3 hete. Az oktató szerint ilyenkor ajánlott felhagyni 3 hónapra a próbálkozással...kíváncsi leszek segít-e a pajzsmirigyen, ill. hogy hogyan fog ez megmutatkozni gyógyszer (Letrox) mellett majd a vérvételnél. Nagyon lemegy az értek vagy? Honnan tudom, hogy segített-e?

Családállítás pipa... :( évekig jártam (nem kifejezett problémákkal, hanem úgy általában.) A baba dolog eddig nem jött ki, cserébe millió másik dolog igen :S

Meddőségi?? Számomra az annyira az utolsó mentsvárat jelenti és annyira félek elmenni, mert akkor már magam előtt is be kell ismernem, hogy segítségre van szükségünk, mert a nélkül nem megy. Ezt nem akarom elhinni...pedig nagyon úgy áll a helyzet. :(

A párom amúgy annyira nyugodt és pozitív és nagyon megérdemelné, hogy apa lehessen...Mindig azt mondja: majd sikerül, nyugodj meg...pedig tudom, hogy meg van veszve egy gyerekért. :)

2018. márc. 4. 07:04
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem úgy van, hogy egyből lombikotok lesz. Az orvosoknak előbb mindig azt a kezelést kell megkezdeniük, amitől elvileg siker várható, és a legkisebb megterheléssel jár. Ha átjárható vagy és a spermakép sem túl rossz; akkor előbb peteérés indukció, majd inszemináció következik, csak több ilyen sikertelen próbálkozás után jön a lombik. Mi ezeket végigjártuk. Végül a 6. lombikunk sikerült.
2018. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Manka68 ***** válasza:
100%
Sajnos a tapasztalatom az, hogy IR+pm problémával, amíg az nincs teljesen rendben, a lombik sem segít, csak pénzkidobás. :-( Ráadásul a stimu ront az IR-en. Akkor éerdemes ezen gondolkodni, ha egyéb probléma is van (pl petevezeték átjárhatóság, spermaminőség).
2018. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!