Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megnéznétek az eredményeimet?...

Megnéznétek az eredményeimet? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van mar egy gyerkőcöm, hamar teherbe estem vele.Most szeretnénk második babát, és gondoltam elmegyek teljes kivizsgálásra, hogy minden ok.Amit még tudni kell, hogy a vérvételkor beteg voltam, meg voltam fázva, a menstruációm 4. napján voltam és ettem is előtte 😅


Tsh supersensitiv 3,132 uIU/ml

T3 4,74 pmol/l

Thyroxin 15,56 pmol/l

Lh 2,89 U/L

Fsh 9,78 U/L

Prolactin 244 mU/l

Oestradiol 188 pmol/L

17-alfa OH progesteron 0,44 ng/mL

Testosteron kevesebb mint 0,69 nmol/L

Szexhormont kötő fehérje 34,4 nmol/l

Inzulin 21,9 mU/L

DHEA szulfá 4,1 umol/L


Minden eredményem a referenciaertéken belül van, de olvastam, hogy a Tsh nak kicsit alacsonyabbnak kellene lennie.Lehetett magasabb a betegség miatt?Így teherbe eshetek gond nélkül?Dokihoz csütörtökön megyek az eredménnyel.



2018. márc. 5. 14:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy panaszmentes vagyok.
2018. márc. 5. 14:25
 2/16 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2018. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Még semmit, mint korábban irtam is, csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz.Tegnap csak az eredményt kaptam meg a laborban.
2018. márc. 6. 10:47
 4/16 anonim ***** válasza:
A TSH kicsit magas,de az a cikluson belül változhat,egy eredmény nem mérvadó,az LH-FSH arány sem annyira jó,de ha fordítva lenne LH magasabb FSH alacsonyabb az vészesebb,a tesztoszteronod túl alacsony.A megfázás,evés nem befolyásoló tényező.Az inzulin érték szerintem így nem mérvadó,azt viszont éhgyomorra 3 vagy 5 pontos terheléssel csinálják.
2018. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló, bár én teljesen ellentétes infókat találtam mint amiket te írtál.Google a barátom volt és ott olvasgattam, nőknél a testosteron szintnek 0.0 és 2.6 között kell hogy legyen, az Lh-t elosztva az Fsh-val ha 2-nél többet kap az ember az utalhat PCOS-ra vagy IR-re....ez alapján nekem talán jó.Esetleg saját tapasztalat vagy egészségügyi vonalon mozogsz?Megköszönöm ha válaszolsz 😊
2018. márc. 6. 16:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Én csak laikus vagyok..de màr jó pár éve beleástam magam a hormonális témába..nekem eddig a dokik azt mondták, h a TSH 1-2 között kell legyen a babához. Az FSH -d elég magas sajnos..találsz a neten róla táblázatot. Azt is jelezheti, hogy kimerülőben a petefészek..de azt mindenképpen, h nehezebb teherbeesni a hozzáértők szerint. A prolaktin jó..200 körüli eredmény kell a babához. A többihez sajnos nem értek. Sok sikert!!
2018. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló!Tudom írtad, hogy laikus vagy (de mégis olvasott a témában) akkor is magasnak számít az fsh ha a referenciaértéken belül van?Azt olvastam, hogy 12-ig jó az fsh.Igen sajnos a tsh-t én is olvastam, hogy a legjobb 1 és 2 között.
2018. márc. 6. 22:45
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt tudod megnézni. Úgy hallottam, hogy 10 felett lombik van..de lehet, hogy ez szóbeszéd. De az is lehet, hog lejjebb viszik a TSH-t és javul az eredményed. Utolsó voltam.

2018. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Úgy látszik ahány írás, annyi referenciaérték...valahol még 14-et is olvastam.Na most már teljes para míg a a dokival nem tudok beszélni.😣😣😣
2018. márc. 6. 23:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem az fsh és az lh ugyanígy volt, mint neked. A nőgyógyászom azt mondta, abszolút megfelelő. Azóta a második babámat várom, a kisfiam az ötödik, most a kislányom pedig a harmadik próbálkozós hónapban jött össze. 37 éves voltam a kisfiam születésekor amúgy, és 39 leszek, mire érkezik a kislányom. Nekem annó azt mondta a nőgyógyászom, a legfontosabb egy jó adag ösztradiol, illetve természetesen az is, hogy a többi hormon se essen határértéken kívülre, de ga nincs egyéb panasz vagy betegség, az ösztradiol a lényeg (és persze a ciklus második felében a progeszteron, hogy meg is maradjon a terhesség).
2018. márc. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!