Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Menstruáció mindig 2 héttel...

Menstruáció mindig 2 héttel peteérés után van?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert olvastam erről valamikor/valahol, viszont az én testem nem ezt produkálta. Január végén voltam a nőgyógyászomnál, aki azt mondta lát a jobb oldalon tüszőt, ami szépen meg fog érni. (Számomra ez hihetetlen volt, ugyanis egy éves magán orvoshiz való járkálás után kiderült, hogy azért nem tudok állapotos lenni, mert a jobb oldalon nincs peteérés, a bal oldali vezetőm pedig zárt). Nagyon sokkolt a hír, igazából február 1.-ére már időpontunk volt az egyik termékenységi klinikára, ahol legnagyobb megdöbbenésemre kiderült, hogy tényleg volt peteérésem, a papíromon február 1.-én ez állt:

"Pri. Sárgatest látható, endometrium 10mm.; bal-jobb ovárium enyhén polycystás, dougles üres, cavum szabályos"


Ennek alapján arra jutottam, hogy már megvolt a peteérés,(sárgatest miatt gondoltam) de mégis csak február 18.-án jött meg a menstruációm, ami kétségbeejtő, ráadásul a 45. napon. Még sose késett ennyit. Na most ha visszaszámolok február 18.-tól(2hetet), akkor február 4. jön ki peteérésre. De az ugye nem lehet, mert már 1.-én túl voltam rajta...

Március 26.-ára van időpontunk vissza, addig is csak rágódok ezen, és töröm a fejem, mitől lehet... (amilyen mázlim van, biztos h megint késni fog, és tuti pont azon a napon nem tud megvizsgálni.)

Van esetleg itt okosabb nálam? :) hátha megtudok tőletek valamit, amire eddig nem gondoltam.



2018. márc. 16. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy a pé ésenrsz között mindig 14 nap van, ingadozás csakna ciklus felében léphet fel. A te eseted alapján ez most akkor vagy nem igaz, vagy megtermékenyültél és volt egy korai vetélésed, amiatt lehetett "késés". De én ismcsak tippelek.
2018. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*pé és a menzesz

(Elírtam, első voltam)

2018. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tanultam, hogy a peteérés és a menstruáció között eltelt idő fixen 14 nap. Mivel 25 napos a ciklusom, azt hittem a 11. nap körül ovulálok. Aztán mivel több hónap alatt sem jött össze a baba, elkezdtem hőmérőzni, és kiderült, hogy a 14-15. napon ovulálok, és csak 10-11 nap telik el a menstruációig. Utána nem sokkal teherbe is estem.

Szóval ez is olyasmi, ami csak a tankönyvekben igaz, a valóságban meg sokszor nem.

2018. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!