Csokolade cisztat talaltak ma. Az orvosommal ez utan konzultalok, mert ez az sztk-ban volt, sima rakszuresre mentem csak. Mutet nelkuli gyogymodot tud ra valamelyikotok?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint ezert nem esek teherbe lassan 1,5 eve. Utoljara marciusban voltam a sajat orvosomnal, nem vette volna eszre??? 3cm-es raadasul.
2018. máj. 23. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Engem tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával. Amikor a vizsgálat során kiderült, azt mondta a dokim, hogy elég hamar ki tud alakulni, akár több cm-es is. Nekem 5 és 3 centis volt. Gyógymódra annyit mondott nekem, amikor kérdeztem, hogy kerüljem a sok CH-t meg elvileg az Aviva torna is csodákra képes. A műtét is kialakult minimálisan, legalábbis nálam így volt. Nálad nem tudni még, hogy mi lesz. Csak leírtam, hogy mire számíthatsz.
2018. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Teljes arcul csapas volt ez. Koszonom szepen, hogy megirtad. Hetfon megyek a maganomhoz. Amugy nem ertem, semmit nem erzek a fajdalmas menzeszen kivul. De az evek ota igy van. :(

Neked azota rendben van? Nem ujult ki?

2018. máj. 23. 14:03
 3/18 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy marciusban volt egy closti kuram. Nem lepodnek meg, ha kaptam volna hozza egy cisztat...
2018. máj. 23. 14:37
 4/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


De sajnos kiújult minimálisan. Utoljára tavaly nyáron voltam uh-on, akkor látta a doki. Nekem is a borzasztóan erős görcsök hívták fel a figyelmemet arra, hogy valami nem normális.

2018. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. Hetfon okosabb leszek, megyek a sajat dokimhoz. Addig megprobalok lenyugodni. :(
2018. máj. 23. 18:36
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha valóban csokoládéciszta, az endometriosist jelent és nem fog elmúlni műtét nélkül. De előfordulhat, hogy egy sima ovuláció utáni bevérzett sárgatest ad hasonló képet, így azért egy kontroll célszerű lenne menstruáció után. Ha akkor is ott van, ráadásul 1,5 éve nem esel teherbe, indokolt a műtét.
2018. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem, hogy marciusban nem volt ott, ez tuti, tavaly januar ota jarok folyamatosan az orvosomhoz. Szinte biztosra veszem, hogy a marciusi 27 mm-es tuszo nem repedt meg, eleg nagy lett. Nem kaptam tuszorepesztot a closti melle. Szinte biztos vagyok, hogy a csoda cucc kovetkezmenye. Nagyon bizom benne, hogy tavozik belolem mihamarabb ez a ciszta. :(
2018. máj. 23. 19:28
 8/18 anonim ***** válasza:
Azért egy 3 cm-es ciszta nem olyan hatalmas, simán kialakulhat 1-2 hónap alatt. És ha valóban csokoládéciszta, akkor az nem a tüszőrepesztő hiányától alakul ki és mint mondtam, eltűnni sem fog. De benne van a pakliban, hogy tényleg nem valódi csokoládéciszta, mivel az UH nem diagnózist ad, hanem egy képet, és az orvos a látott kép alapján következtethet, hogy mi lehet. És mivel több, eltérő dolog is adhat hasonló képet, előfordulhat, hogy mégsem az. Bár azért egy csokoládécisztának eléggé jellegzetes az UH képe.
2018. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom szepen!
2018. máj. 23. 20:24
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem 3 havi closty eredményezett 4 db cisztát, 2-2-t petefészkenként. A legkisebb 4 centi volt, a legnagyobb 6,5. Úgy derült ki, hogy szex közben kidurrant egy, hadd ne részletezzem, milyen fájdalmaim voltak. Magas a fájdalomküszöböm, de a sürgősségire rongyoltunk éjszaka, hánytam a fájdalomtól, ha mozogtam. Túlstimulált a closty, a dokim meg hanyag volt, nem UH-zott a kúra közben. Szóval simán lehet attól.

Nekem végül ebből 1 hét kórház lett, ezalatt kidurrant egy másik is, a maradék 2 meg elkezdett szépen sorvadni. Sok folyadékot kellett innom, de tulképp magától ment a folyamat.

2018. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!