Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tényleg normális egymás után...

Tényleg normális egymás után 2 biokémiai terhesség?

Figyelt kérdés

Volt egy márciusban, 5 nap késéssel jött meg, és csak halvány, nem erősödő tesztjeim voltak.

Utána 2 hónapig nem is próbálkoztunk. Mikor újra nekiálltunk, rögtön sikerült. Halvány pozitív teszt. 1 héttel később egy sokkal határozottabb pozitív, majd 2 hét késés után elkezdtem vérezni. Bementem a kórházba, csináltak uh-t meg vettek vért, majd közölték, hogy biokémiai terhesség, mert az uh-n semmi nem látszik, de van a véremben hcg.

Ez után elmentem a saját dokimhoz, aki közölte, hogy ez teljesen normális, nincs nekem semmi bajom, de most 4 teljes naptári hónap szünet, addig semmiképp ne essek teherbe. Vizsgálatot nem akar, mert szerinte normális, és nincs bajom.

Én meg attól rettegek, hogy eltelik a 4 hónap, megint teherbe esek, megint biokémiai, máris eltelt fél év. Jönnek a vizsgálatok, telnek a hetek-hónapok, majd kiderül, hogy tök egyszerűen pl egy kis progi pótlással elkerülhető lett volna ez az egész tortúra....


2018. júl. 4. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kémiai terhességnek, semmi köze az alacsony progeszteron szint hez. Igazából ez a progeszteron pótlás csak egy magyar placebo , kb. a terhességek 0,1 százalékánál segít, de úgy adják mint a vitamint.
2018. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt csak egy példának mondtam... De gondolok pl. arra is, hogy ha csak simán elküld egy labor vérvételre, akkor ott is kiderülhetne valami, amit már ez idő alatt lehetne kezelni, és nem fél év múlva elkezdeni mindent.
2018. júl. 4. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal gyakoribb mint azt gondolnád. Sajnos ezek az érzékeny tesztek erre jók.. hogy több a csalódott nő, aki babára vágyik.

Ki mutatják azt is, ami gyakorlatilag el sem kezdődött.


Bár őszintén nem értem miért kéne 4 hónapot várni. Néhány éve még ki sem derültek ezek a kémiai terhességek.

2018. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat azert egy verkepet lehetne nezni, pajzsmirogyet, aTPO-t, lh, fsh, progeszteronszintet, inzulint, cukorterhelest, folsav-szintet. Utobbinal pl. hiaba szeded a sima folsavat, ha nem tud felszivodni, a biologiailag aktiv formajat, folatot erdemes abban az esetben szedni, ha ezt nem is nezik, IR-hez es pajzsmirigyproblemakhoz sokszor tarsul a folsav felszivodasanak problemaja.


De mindezek helyett, vagy mellett azt is csinalhatod, hogy el kezdesz feher cukorra es lisztre dietazni, esmegtanulod az aviva tornat, ezek sokat segithetnek gyogyszerek helyett is, rendberakjak a hormonjaid, ha nincs nagyon nagy gaz, erdemes szerintem utanaolvasni.

2018. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Es a 4 honap varakozast en sem ertem. En keresnek masik dokit, endokrinologust.
2018. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keress fel egy masik orvost, a negy h9nap varakozasi ido foleg kemiai tehesegnel enyhe tulzas. Keress fel esetleg egy endikronologust is es kezdjetek el egy ket kivizsgaladt.

A te kezedben legyen a dontes hogy nalad mi fer bele ebbe az egeszbe es mi nem, ha elakarod kerulni az ujabb vetelest akkor v8zsgaltasd ki magad. Bar az esetembol kiindulva az se garancia semmire sem...harmadik veteles utan teljes kivizsgalas, minden rendben volt es megis ujra elveteltem.

2018. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Időközben eljutottam másik orvoshoz. Elmeséltem a történetünket, megnézte a leleteimet. Zöld utat kaptunk, azt mondta, nem is érte, miért kellene várni egy napot is. Elküld vérvételre, és azt is mondta, hogy ha pozit tesztelek, azonnal hívjak, kapok progit, ami ártani nem árt, de akár segíthet is :)
2018. júl. 6. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!