Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt mar valaki h pajzsmirigy...

Volt mar valaki h pajzsmirigy problema miatt hiaba probalkoztak nem esett teherbe? De kezelve lett es osszejott a baba?

Figyelt kérdés
Ha igen meseljetek el kerlek titeket.
2018. júl. 10. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem kezelve volt, de nem estek teherbe több éve...
2018. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kezeles elott volt terhesseged?

Vagy elotte se es utanna se?

2018. júl. 10. 07:20
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Rokonomnál több, mint egy év alatt jött össze a terhesség, majd vetélése volt a 10. héten, csak aztán derült ki, hogy pajzsmirigy miatt. Ezután kezelték (külön endokrinológushoz járt magánba, arra emlékszem, tán vagy három hónapig elég rosszul volt, amíg állítgatták a gyógyszert), de kb. fél évre rá aztán csak összejött az újabb baba, nekem gyanúsan már az első vagy max. második engedélyezett hónapban (azt nem tudom, hogy a kezelés vagy a vetélés miatt kellett fél évet várniuk). Terhesen is végig gyógyszert kellett szednie, utána minden jól alakult, de emlékszem, a babát is kellett valami célzott kontrollra vinni szülés után (vele is minden rendben, kb. másfél éves azóta). És az anyukának még nagyon csinos alakja is van azóta :) Szóval minden jó, ha vége jó.
2018. júl. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Es a pajzsmirigyet hol tudom megnezetni? (Maganba)

Ha az megvan utanna egybol endokrinologushoz menjek a lelettel vagy eleg egy sima orvos is?

2018. júl. 10. 08:47
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Kapásból endokrinológushoz menj.Az majd ad célzott vérvétel papírokat, olyat ami szerinte kell neked.
2018. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor az elso az endokrinologus es majd o elkuld ahova kell?

Esetleg irhatok neked privatban?

2018. júl. 10. 09:15
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Az endokrinológus foglalkozik a pajzsmiriggyel, hova kéne, hogy küldjön szerinted?

Vérvétel, súlyosabb esetben ultrahang simán kideríti a problémát, adnak rá gyógyszert, kontrollra kell járni, ennyi.

2018. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jolvan. Koszonom
2018. júl. 10. 09:21
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Kezeletlen pm alulműködéssel estem teherbe (akkor még nem tudtam róla), elsőre összejött, de sajnos méhen kívüli lett. Háziorvos írt fel gyógyszert, elküldött pm ultrahangra. Magánban elmentem endokrinológushoz, ő még annyit hozzátett, hogy nézessek anti tpo, anti tg szintet, meg cöliákia szűrést csináltassak, nincs-e hashimoto-m, stb, vagyis autoimmun eredetű-e. Szerencsére nem. Ennyi volt, szedem a gyógyszert, tsh rendben van. Első hónapban összejött a baba, de fel is ugrott 3-ra a tsh-m, ezért a nőgyógyász emelt a gyógyszeradagon, mert várandósság alatt ajánlatos 2.5 alatt tartani. Most vagyok 13 hetes, eddig minden rendben.
2018. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a T3 alacsony, a T4 magas. TSH szintén magas. Hosszú évekig lehettem beteg, mivel különösebb tüneteket nem produkáltam. Migrénes vagyok, így a fáradtságot, szédülés arra fogtam+ a munkára. 4 éve egyszer elájultam, bevertem a fejem elég csúnyán, így be kellett feküdnöm. A vérvételnél észrevették, hogy a cukrom nagyon alacsony (Hgb1c), valamint a TSH-m az egekben van. Ekkor elkezdtem járni endokrinológushoz, kaptam rá gyógyszert. Franciaországból kellett rendelni, félévi adag 36E Ft. Azóta a cukromat is figyeltem és figyelem, megpróbáltam több szénhidrátot enni, és bevált. 16 hetes várandós vagyok jelenleg :) Hozzátenném, hogy 1 évig görcsösen próbálkoztunk, ittam mindenféle teát, számolgattam a peteérésem, terhesvitamint szedtem stb... 6 hónapja kiköltöztünk Londonba, és tessék :) Annyira lefoglalt a munka és a "szórakozás", hogy nem görcsöltem, és jön is a baba :)
2018. júl. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!