Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS miatti életmódváltás...

PCOS miatti életmódváltás után mennyi ideig érdemes várni a csodát?

Figyelt kérdés

2,5 éve váltottam életmódot. Tartom az IR diétát, 1 órát edzem a hét minden napján, nagyon lefogytam, izmosodtam. Másfél évvel ezelőtt hagytuk abba az orvosi kezeléseket (volt pár clostyos hónap, majd 5 sikertelen inszemináció). A lombiktól el vagyunk zárkózva, pénzkidobásnak érzem, és féltem tőle az egészségem.

Mióta nem járok orvoshoz a témában, csak spontán próbálkozás megy, habár régóta nem figyelek se peteérést (ha van), se semmi. Mikor hogy sikerül együtt lenni...

A ciklusom teljesen szabályos, mióta tartom a diétát. Ahogy olvasgattam neten PCOS + terhesség kérdésében, életmódváltás hatására szinte mindenkinél pár hónapon, de minimum egy éven belül sikerült a baba.

Gondolom, ha nálam már ennyi idő eltelt, én azok közé a PCOS-ok közé tartozom, akiknek sosem sikerül.

Mikor kell végérvényesen eltemetni a témát?

Most három hónapot adtam magamnak, hogy teljes bedobással gyereket gyártunk, de utána szeretnék leállni végleg a témával, mert úgy érzem, semmi értelme.

Persze az egészségem érdekében folytatom az életmódot és a sportot, csak a reményt szeretném elűzni már.


2018. aug. 3. 19:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

10-es válaszodra kérdező


Verd ki a fejedből, hogy nektek nem jár a siker.Miért ne járna? Azért mert lombikkal nem próbálkoztok?Lehet 2 év múlva mikor kipihentétek kicsit magatok felébredsz és menni akarsz lombikra.Az ember egy idő után belefárad a reménykedésbe és a hónapról hónapról bekövetkező csalódásba.

Pihenjetek fél évet egy évet és tiszta fejjel gondoljátok végig újra.

Amúgy minden ember megérdemli a gyereket ha szeretné es szeretettel nevelné.Én a sok abortuszost nem értem.

2018. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A lombikról sosem fogok másképp vélekedni, mint most. Kolléganőm példáján látom, milyen a rendszer. A kezeléseknek később meglehet a böjtje, egy PCOS-nak közben is (hiperstimuláció formájában), a párokat futószalagon dobálják, rendes uh követés sincs (őt stimulálós időszak után, maximális gyógyszerlöket mellett 5 napig sem nézték meg, mert épp hétvége és ünnepnap volt - ha túlstimulálás állt volna fenn, ami életveszélyes állapot, bármi megtörténhetett volna annyi idő alatt), a sikerráta a belefektetett anyagi- és lelki megterheléshez képest csekély. Egy PCOS-nak a beágyazódás (is) nehézkes, azt meg a lombiknál sem tudják elősegíteni (nekem inszemkor is hiába adtak ösztrogént, vékony maradt a nyálkahártyám).

Egy PCOS-nak veszélyes ez a beavatkozás, csak valakit ez nem érdekel, mert csak a célt látja maga előtt.

2018. aug. 5. 07:32
 13/13 A kérdező kommentje:

De szerencsére lombik terén a férjem is így gondolkodik, ha valami csoda folytán fontolgatnám, ő megvétózná.

Van, amikor az ember tudja, hogy ez nem az ő útja. Nálam ez a lombik.

2018. aug. 5. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!