Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kinek mennyi idő kellett mire...

Kinek mennyi idő kellett mire teherbe esik? /Többi lent/

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy aki tervezett gyereket, mennyi idő kellett a teherbeeséshez? Viszonylag hamar összejött?

Lehet hülye kérdésnek tűnik, mi 3 hónapja próbálkozunk párommal, ami ahhoz képest nem sok idő, de rengeteg lányt ismerek, akiknek csak egy egyéjszakásból is összejött így kezdek megijedni.

Párommal napi 2-3x, ovulációra odafigyelve, de nem rágörcsölve a gyerekre, mint már írtam 3 hönapja próbálkozunk, volt hogy késett 5 napot a mensim, hányingerrel kísérve, mire gyanakodni kezdtem másnapra megjött.

Egyébként endometriozis gyanúja áll fenn nálam, és a hamarosan megjövő mensim után orvoshoz készülök.

Valaki akinek esetleg ez befolyásolta?



2018. aug. 13. 02:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha jól emlékszem egy Czeizel videóban az szerepelt, hogy 30 éves kor alatt az átlag 3 hónap, 35-ig 5 hónap, 40 alatt 8 hónap. 2 naponta tényleg esélyesebb lenne, mint napi 2-3x. Endometriózist csak gyanítani lehet kontrasztos MRI-vel (és inkább menzesz előtt), biztosat csak laparaszkópiás műtéttel lehet megállapítani. Ha csak a babaprojekt óta lett fájdalmasabb, hányingeres, inkább a rágörcsölés (stressz) vagy a fogamzásgátló abbahagyása miatti hormoningadozásra tippelnék. Ha gyanúd van, és szeretnéd tudni az igazat, mindig csinálj tesztet, ha megjön is még kimutatja és akkor a nőgyógynak is okosabbat tudsz mondani.
2018. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekünk a második ciklusban sikerült. Meg is lepődtem, mert nem sok jót jósoltak az orvosok. Már 8 hónapos :)
2018. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőre 6 évet vártunk, a második a második hónapban összejött. 😄
2018. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Nekünk 9 hónap kellett mire összejött.
2018. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az elsö olyan hónapban sikerült, amikor nem védeleztünk, mi is a 2-3 naponta módszert használtuk és egyáltalán nem figyeltem a peteérést. Úgy gondoltam azzal majd csak azzal foglallozom, ha sokáig nem sikerül. Egyébként teljesen szabályos ciklus mellett így utólag látom, hogy az általam vélt peteéréshez képest 5 nappal késöbb fogant, szóval...

Én úgy tudom, hogy egy egészséges párnak egy ciklusbam 25% esélye van a teherbeesésre és, hogy egy év sikertéen próbálkozás után ajánlott orvoshoz fordulni. Régebben egyébként 2 évet mondtak.

2018. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Napi 2-3x alkalom nem feltétlen a babaprojekten alapszik:DD ;)

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Gratulálok mindenkinek a kisbabakhoz😇

Remélem mihamarabb én is kismamanak mondhatom majd magam 😇

Egyébként nem szedtem semmilyen tablettat, meg semmi ilyesmi. 🙄

Ragorcsolni sem gorcsolunk mi ra, csak azért mégis nagyon örülnénk neki.

2018. aug. 14. 00:30
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem az elso baba 2 ev utan jott ossze, mensi elott voltunk egyutt par nappal, abban a honapban egyszer, mig a 2. Gyereknel mar azonnal terhes lettem, abban a honapban szinten 1x voltunk egyutt.
2018. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

9 éve vagyunk együtt,idén nyárra lettek meg a feltételek a babához. Kiszámoltam,mikor van peteérés,egyszeri próbálkozásra rögtön terhes lettem(júniusban),előtte pedig egyszer sem,vigyáztunk.

De ne aggódj,én is úgy tudom,hogy ez nagyon-nagyon ritka,hogy valaki rögtön terhes lesz,általában több hónapot hallok én is másoktól.

Remélem,minden rendben lesz nálatok is és sikerülni fog a baba.

2018. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg sajnos 3 éve és 3 hónapja és semmi eredmény. Vannak még vizsgálatok, de párom sperma eredménye nagyon jó. A gond az, hogyha az egészre rá gondolok szabályosan sikoltozni tudnék, mert annyira esélytelennek találom. Már kezd párom is aggódni, mivel mindketten elmúltunk 35 és most már mindketten nagyon várjuk a babát. Ő már arról beszél, hogy mi lenne, ha ikrek lennének, annak is nagyon örülne.

Ennyi idő elteltével még semmi okod az aggodalomra! BECSÜLÖM akik 6 év után ép elmével képesek baba fogamtatásra, és nem őrültek ebbe bele!

2018. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj 10 es valaszolo de honnan veszed hogy most sikerult? Ma pobt egy hete hogy kesik nekem

De nem merek tesztelni mert mar vokt igy hogy kesett 1 hetet

2018. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!