Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hátrányosabb helyzetből indulok?

Hátrányosabb helyzetből indulok?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, párom 40. 32 éves korom óta próbálkozunk babavárással, de semmi eredménye nem volt eddig. Lombik jövőre lesz, júliusra várható. Tudom, hogy nagyon csökken ilyen korban már az esély, de az fordult meg a fejemben, hogyha még csak vetélésem sem volt, akkor eleve esélytelenebbül indulunk neki, mint akinek 4 év alatt több vetélése is volt? Vagy nem ilyen egyszerű?

2018. okt. 15. 08:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem indulsz hátrányosabb helyzetből. Ha jól értem azért mentek lombik programra, mert elvan záródva a petevezetéke(i)d.Ebben az esetben az inszeminációnak semmi értelme, nem is értem miért csinálták. Ha egyébként van normális peteérésed, nincs kimerülve a petefészked, akkor jó eséllyel tudnak elég petesejtet leszívni, és ha rendben megy minden megis tud(nak) később tapadni. Ha a párod nem azoospermáiás, akkor fognak tudni találni spermiumot is, hogy megtudják termékenyiíteni a petesejtedet.

A kaáli intézet honlapján fent vannak a statisztikák, hogy hány beültetés volt, milyen korú nőknél. 36 évesen még nem tartozol az idősebb korosztályba lombik szempontból nyugi.

2018. okt. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. Sajnos nem tudom el van-e záródva, több helyen olvastam, hogy hiába szakadt át ismét összetapadt újra. De az orvosok mossák a kezüket és azt mondják, hogy kész van, átjárható. Honnan tudják? Van erről egy statisztika, hogy nem látjuk, de 99%-ban ilyenkor már átjárható? Egyrészt szerintem ezt uh sem mutatja ki, másrészt már többen jelezték, hogy én vagyok a hülye, hogy ezt ennyiben hagyom.. Szeretném valahogy ezt kideríteni, de nem tudom kihez kellene fordulnom és milyen módszerrel lehetne ez megnézetni.
2018. okt. 16. 12:44
 13/13 anonim ***** válasza:
A Kaáli intézetben is csinálnak petevezeték átjárhatósági vizsgálatod, illetve elég sok nőgyógyász is.Egyértelmű véleményt írnak a papírra, hogy mit látnak merre hogyan távozik a folyadék.
2018. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!