Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Erdemes nőgyógyászhoz menni?

Erdemes nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy csak be beszélem magamnak, de lehetséges hogy nem lehet gyerekem? Még nem szeretnék ,de nyilván elgondolkodik rajra az ember hogy par ev mulva milyen szep dolog gyermeket szülni... de mégis annyira aggaszt ez a tema.. baratommal sose vedekeztünk, igaz nem volt olyan dolog tudtommal amitől teherbe esnék de úgy olvastam elővàlladéktol is lehet!

A menstruációm is állandóan késik, most is 9nappal ezelőtt megkelett volna jönni,és nem hiszem hogy még nem àllt be az évek soràn mert nekem mar 10éves korom óta megvan.

A nőgyógyász ki tudna vizsgalni 101%-osan hogy lehet e gyerekem? vagy ennek vannak jelei? Esetleg vannak olyan dolgok amitől nem lehet teherbe esni?? (Ugy olvastam ha felfàznék akkor se lehetne(?)

Viszont nőgyógyászhoz anyukámmal nem szeretnék menni mert vele sose szerettem az ilyen dolgokrol beszélni,de viszont még nem töltöttem a 18at ,nem kell oda szülő? Kerlek normalis valaszokat, vagy ilyesmi gondokat /torteneteket is irhattok!! Elore is koszonom



2018. okt. 22. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj. Egészséges párnak is lehet, hogy csak a sokadik hónapra sikerül.

Azt szokták mondani, hogy ha elkezd egy pár próbálkozni, 1 év próbálkozás után érdemes dokihoz menni. A fogantatás nem olyan egyszerű ahogy mondják. Persze sokszor összejön az előváladéktól is, de vannak olyan párok akik évekig tudnak megszakítással védekezni baba nélkül. Ez sok mindentől függ.


Viszont ha kiderül, hogy valami miatt gond van ezen a téren, akkor is ott van a lombik program, amivel a párnak ugyanúgy lehet saját gyereke, csak épp a megtermékenyítés nem a nő szervezetében történik.

2018. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még nem vagy 18, de úgy szexelsz a barátoddal, hogy abszolút nem védekeztek?

Ha nem szeretnél gyereket, akkor MIÉRT?

Eddig szerencsétek volt, hogy nem jött össze, de ha egyszer becsúszik? Azt sem mered majd elmondani anyukádnak? Mit fogsz csinálni?

ELŐRE gondolkodj, ne utólag. Menj csak el szépen a nőgyógyászhoz, vizsgáltasd ki magad, és IRASS FEL FOGAMZÁSGÁTLÓT, amit SZEDJ egészen addig, amíg nem lesztek anyagi és családi és minden szempontból felkészülve egy gyerekre.

Ezt édesanyádnak kellett volna elmondani már jóval azelőtt, hogy elkezdtél nemi életet élni... komolyan ez most már a trend, hogy fingod nincs semmiről, de a dugás az már megy?

Szégyen...

2018. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért elég bátor vagy, hogy még 18 éves sem vagy és nem védekeztek. Abba belegondoltál, ha terhes leszel, akkor miből fogjátok felnevelni, vagy miként?

Amúgy nekünk is több hónapnyi védekezés nélküli együttlét után lett csak kisbabánk, de mi tervezetük!

Illetve pont most volt egy kérdés itt, hogy 3 évig próbálkoztak a babával, nem jött össze, most meg, amikor nagyon rossz anyagi helyzetben vannak, kiszakadt a gumi és terhes lett az a bizonyos kérdező.

Szóval egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem lehet gyereked, hogy éppen szerencsés voltál és eddig nem jött össze.

Kivizsgáltatni magad meg ráérsz akkor, amikor aktuális lesz a dolog. Akiknél az, és 1 év sikertelenségen vannak túl, akkor kezd egyáltalán vizsgálódni az orvos, addig nem szokott.

2018. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 northplace ***** válasza:

18 évesen szerintem még el kell felejteni az összes babával kapcsolatos dolgot. Nagyon ráérsz. Mi 35 év felettiek vagyunk, inkább le sem írom hány éve próbálkozunk, de semmi eredménye nem volt a terhességnek, hiába tervezzük.

A nőgyógyászaton nagyon sok mindent meg tudnak nézni, de nem fogja neked 100%-osan megmondani, hogy neked XY-nak lehet-e gyereke. Ha egészséges vagy elég jó esélyed van rá. És amit én gondolok, hogy mindenkinél mást vált ki az a rengeteg szenny, amit belénk tömnek, kezdve a ddt-től, Csernobiltól, a fogamzásgátlóktól és amit napi szinten megeszünk. Valakit kifejezetten érzékenyen érint, valaki eheti kanálszámra a mérget, mégis egészséges gyereket tud szülni.

2018. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el egyedül, én anno 16 evesen mentem el, igaz én gyógyszert irattam. Vizsgáltasd ki magad alaposan, hogy megnyugodj, és irass gyógyszert !!! Anyud meg csak örülni fog, ha látja hogy felelősségteljesen állsz a témához, persze nem kell neki szólnod, ha nagyon nem akarsz.
2018. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!