Van valakinek tapasztalata embrióadományázosáról?

Figyelt kérdés

Melyik intézetekben foglalkoznak ilyesmivel(a Győri Kaáliról, a Budai Meddőségi Centrumról és a pécsi intézetről tudok, máshol esetleg?), mik a feltételei, mi a pontos menete, mennyi a várakozási idő? Kinek lett így babája és hányadik próbálkozásra, mennyi időbe és pénzbe került? Minden tapasztalat, információ érdekelne!


Ez lenne az egyetlen esélyem a babára,ugyanis nem működnek a petefészkeim, a petesejt-donáció sajnos nem jöhet szóba (nincs 35 év alatti, szült nőrokonom), a meddőségem miatt pedig párkapcsolatom sincs.


Köszönöm a segítséget előre is!


2018. nov. 4. 18:29
 1/3 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Ez törvényes Magyarorszàgon?
2018. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
ne haragudj, de ne fogd a meddőségedre a párkapcsolat hiányát... én is az vagyok... a férjem tudta, hogy az vagyok ahogy elkezdtünk ismerkedni ezt az elején tisztáztam vele.. ma mint írtam: a férjem és van egy közös örökbe fogadott gyermekünk... szóval ne ásd el magad csak azért mert meddő vagy...
2018. nov. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es, igen, mivel anonim módon zajlik, és nincs pénzmozgás. Lombikkezelésnél, ha több embrió marad, mint ahányat beültetnek, a pár dönthet úgy, hogy ezeket saját célra tárolja még x évig (ennek lejárta után újból nyilatkozik), vagy megsemmisítteti, vagy felajánlja másoknak, akiknek ez a megoldás segíthet.


2-es, a kiírásban a párkapcsolati rész csak plusz háttérinfó volt, nem erre irányult a kérdésem. De legyen. Én sajnos még nem találkoztam olyan egészséges, családalapítást tervező férfival, akinek az örökbefogadás opció lett volna. Volt, aki három hónap után búcsúzott el emiatt (mert nem tudja elképzelni, hogy valaha más gyerekét nevelje, ne raboljuk egymás idejét), volt, aki egy év után ejtett sikeresen terhebe valakit (akivel azóta boldog családot alapított), és volt, aki 7 év után találta ki, hogy azért nem vesz el, mert ő mégis inkább vér szerinti gyereket akar. A többi kísérlet hamvába holt ott, hogy de jó, amúgy sem akar soha gyereket, vagy hogy legalább nem kell gumit húzni. Azt is megkaptam már, hogy így milyen ideális lennék szeretőnek, miért nem ebben gondolkodom inkább. -.- Lehet, csak nem volt szerencsém, lehet, hogy csak ráfogták, és valójában a személyiségemmel vagy a külsőmmel volt a baj, nem tudom, de már nem is érdekel, elég volt ennyi pofon, elengedtem a dolgot, ha nem lesz kapcsolatom, hát nem lesz; ha lesz, örülök, de ha nem, akkor sem dőlök a kardomba.

A gyerekről viszont nem szeretnék lemondani, márpedig az idő fogy, és nem leszek már fiatalabb. Nincs újabb x évem valakire, aki végül kitalálja, hogy mégis a saját génjeit örökítené tovább természetes úton. De örülök, hogy vannak még olyan férfiak, mint a párod, és hogy boldogok vagytok együtt. Minden jót nektek!

2018. nov. 5. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!