Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nehéz lesz így teherbe esni?

Nehéz lesz így teherbe esni?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász cisztákat talált, elküldött hormonvizsgálatra. Minden hónapban megjön, de 35-40 napos cikkusaim vannak, plusz PCOS re utaló egyéb tüneteim.

Eddig nem gondoltam rá, hogy PCOS-es lehetek, de kicsit most megijedtem. Új orvoshoz mentem, nagyon szimpatikus,alapos, eddigi orvosaim sosem említették, hogy a hosszú ciklus gond lenne, cisztát se mondtak. Évenkènt járok a szűrésre.

Még nem próbálkoztunk, azt gondoltam nincs semmi bajom, de most már félek, hogy nehezen lesz majd baba. Más is volt így? Mi lett végül?


2019. márc. 21. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most konkrétan mire alapozod hogy nehéz lesz? Arra, hogy cisztád van? Az önmagában nem jelenti azt.

Ha valaki pcos, akkor annak ritka ha van minden hónapban magától jelentkező vérzése még 35-40 napra is.

Ha van pcos ha nincs, mindenképp jót tesz baba tervezés előtt az életmód váltás, amit megkövetel ez a betegség.

Ennyit tudsz tenni.

Ha mélyebben bele akarod magad ásni, akkor hormonpanelt, cukorterhelést kell csinálnod.

2019. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 35 napos ciklus mellett elsőre sikerült a baba, pedig ovu tesztet sem használtam. A PCOS sem jelent egyből nehezítést így önmagában, szóval fel a fejjel. Persze nem árt ha kivizsgáltatod magad, de ne írd le egyből, hogy nehezen fog menni a teherbeesés.
2019. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A PCOS teljes életmódváltás igényel, babával vagy nélküle, mert gyakran együtt jár inzulinrezisztenciával is, ami egyfajta hajlam a cukorbetegségre. Oda kell nagyon figyelni magadra, nem csak a baba miatt, hanem a saját egészséged miatt.


Sajnos nekem is van egy enyhe, de már máshogyan élek.

2019. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!