Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddő lennék? Sziasztok! Kb 9...

Meddő lennék? Sziasztok! Kb 9 hónapja, hát. Nem rááltunk a baba projecktre, de semmiféle módszerrel nem védekezünk. Csak várunk "ha jönni akar a baba, úgyis jönni fog" címszóval.

Figyelt kérdés
De eddig még semmi általában mindig rendszeresen megjön (25 napos a ciklusom) és plussz minusz 1-1 map szokott lenni. És most több mint egy hetet egészen pontosan 9 napot késett, úgy, hogy előző hónapban 1 nappal hamarabb el is mult. Örültem, örültünk. Ugye ünnepek jöttek ugy voltunk vele, ünnep után tesztelünk. De mire megvettük a tesztet adsigra megjött. És semmi előjele nem is volt. Mostmár egyre kedvetlenebb vagyok és magamat okolom miatta. Mások bezzeg nem is akarnák, oszt egymásra néznek és már terhes is a nő. Szerintetek menjek el dokihoz? (Kóros anémiám, és thrombochytopéniám van. Lehet köze hozzá? ) Köszönöm előre is!

2019. ápr. 23. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem tudom, h lehet e koze hozza de 9 honap meg nem nagy idointervallum, persze aki nagyon szeretne babat annak az, de mi is itt vagyunk masfel eve, h nem jon ossze. Fel a fejjel es kitartast, ha ugyerzed menj el dokihoz artani nem art.
2019. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
9 hónap semmi. Az orvosok is azt mondják H ha 1 évig nem jön össze akkor érdemes megnèzetni van-e baj. Mi már ott tartottunk, hogy megvolt a vérvételem (pajzsmirigyes vagyok és a doki nem akart tovább várni). Mikor mentem a dokihoz az eredményekkel, már mondtam neki hogy itt vannak, de közben sikerült. 11 honap
2019. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk az első 6 év volt... 3 gyerekünk van, nem vagyunk meddők, egyszerűen így alakult.
2019. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Mi 2 évet vártunk és nem vagyunk meddők
2019. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk az első 2 év alatt jött össze "jön, ha jönni akar" címszóval. Nem görcsöltünk rá, élveztük az életet, egymást. Nem figyelgettünk semmit, volt, hogy egy nap többször is együtt voltunk, volt, hogy napokig nem, mert úgy alakult. De egyszer csak nem jött meg, egy balul sikerült szilveszteri buli eredménye a fiúnk. 😆 Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a tesó (6 évvel később), elsőre 1 alkalomból összejött, ráadásul mensi után 3-4 nappal. A 3. baba is 2 alkalomból jött össze, de ő sajnos nem fejlődött, missed ab. lett. Így a műtét után 5 hónappal fogant meg a következő baba, aki hamarosan megszületik.
2019. ápr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9 hónap az semmi. :D Anyukámék két évet vártak rám. :)
2019. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyermeket akaró szülők több kategóriába esnek.

Van akiknek egyből összejön /ritka (mi ide tartozunk 1 védekezés nélküli eset és babócánk van

Van akiknek 1-2hónap / általános

Van akinek fél év / sűrűn előforduló

Van akinek 1 év/ itt már valami ok felmerülhet de szerintem aggodalomra nincs ok még , érdemes kivizsgálást kérni

Van akinek 2 év /ritka

Ez felett nem klappol valami aminek nagyon utánna kell nézetni vagy változtatni az életmódon szokásokon stb.


De minden előfordul ez a természet csodája

Volt hogy egy nőnek azt mondták nem lehet gyermeket , 40 éves korában ikreknek adott életet.

2019. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokféle választ írtak már fent, de azt is jó tudni, hogy a "meddő" és a "steril" fogalmak nem ugyanazt jelentik. Ma a WHO definíciója szerint meddő a pár, ha egy évnyi védekezés nélküli, rendszeres nemi élet mellett még nem fogant gyermeke. Persze ez nagyon szigorú megfogalmazás, és nehéz meghúzni a határokat. 12 hónap után "meddők vagytok" a meghatározás szerint, de, ettől még foganhat babátok a 15. hónapban is. Van, aki 12 hónap után még nem meddőségről, hanem "nehezített teherbeesésről" beszél. A legtöbb nőgyógyász szerint 2 éven belül még van remény. Utána már a párok nagy százalékánál orvosi segítség nélkül soha nem is lesz baba.


Sok múlik azon is, hány évesek vagytok, mennyi "időtök" van várni. Azért szerintem ahol 6 évig nem sikerült, ott a pár egyik tagjának biztosan volt valami "bibi" a szervezetében, ami aztán spontán rendeződött. De, hogy akkor hosszú évekig valami nem működött száz százalékosan az egyik fél testében, az biztos. Azért az már nem a normálisnak mondható kategória.


Nagynéném 21 évesen könnyen megfogant. Aztán akartak tesót, és nem sikerült. 8 évig! Lemondtak róla, nem jártak orvosnál. Aztán 8 év után terhes lett, alig akarták elhinni. Szerintem ott is ez volt: valami bibi volt egyikük szervezetében, ami aztán magától rendeződött. De ők is meddőnek számítottak, mert a meddőség nem azt jelenti, hogy egészen biztosan, soha nem sikerül a baba. Inkább azt, hogy jó sokáig nem, vagy orvosi segítség nélkül nem.


Ne keseredj el, 9 hónap nem a világ. (De ha nagyon szeretnéd, akkor mégis az, tudom.)


Itt vagyok én is: mire 30 lettem, belevágtunk. Előbb nem is tudtunk volna. Soha nem szedtem fogamzásgátlót, gondoltam, 2-3 hónap lesz maximum. Aztán 13 hónapig nem sikerült. Az első 3-ban ovu táján nem is tudtunk együtt lenni. Az elkövetkező 10 ciklusban figyeltem az ovut, gyakran voltunk együtt "pont jókor". Olvastam is, hogy ez "jelentősen lerövidíti" a fogantatáshoz szükséges időt. Hát nem nálam. A 12., és a 13. ciklusban is jól eltört bennem valami, a lelkemben. Azóta magasról tojok rá, léptem jó sokat tovább. Közben el kell jönnöm másik munkahelyre, mert a régit már nem bírom tovább. Így most egy időre pihentetjük a baba témát. Soha nem gondoltam, hogy 13 hónap alatt sem sikerül. Közben az okos ismerősök, meg rokonok fojton az azzal jönnek, hogy nálunk is "mikor lesz már gyerek". Volt, akinek beszóltam, hogy attól, hogy ezt mondogatja, nekem nem lesz ám könnyebb, ugye, tisztában van vele. Egy szó mint száz: iszonyú kiábrándító ez az egész. Van, akire ez nem igaz, de egy életkor fölött a nők jó része teljesen feleslegesen nyakalja be a fogamzásgátló tablettát, vagy költi a pénzéz óvszerre a pár, mert úgyse alakul ki terhesség. Csak ugye ezt a gyógyszergyártóknak nem érdekük kifejezni.

2019. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!