Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Spontán vetélés után nem akar...

Spontán vetélés után nem akar jönni a baba. Tapasztalatokat szeretnék, hogy kinek mennyi időre sikerült és esetleg milyen plusz dologgal próbálkozott?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányunk, aki első próbálkozásra megfogant. Szeretnénk neki kistestvért, így júniusban megpróbálkoztunk és szintén elsőre terhes lettem, de sajnos következő hónapban 7 hetesen spontán elvetéltem. Nem volt szükség művi befejezésre. Az okok közt gondolok a nagypapám halálára, bakteriális vaginózisra, gyenge immunremdszerre és a napi egyszeri szoptatásra. Hat héttel a vetélés után jött meg az első menstruációm és azóta már az ötödik. Normálisak a ciklusaim, a hőmérőzésből és a nyákból feltételezem, hogy van peteérésem, időben együtt vagyunk a férjemmel és mégsem akar jönni a baba. Lehetséges, hogy a vetélés okozott valami zavart a szervezetemben? Már feldolgoztam lelkiekben az eseményeket, nem görcsölök rajta, csak aggaszt hogy most mi lehet a baj. Milyen vizsgálatra menjek vagy mit szedjek, hogy elősegítsem a fogamzást? Elevitet már a vetélés óta szedem, E-vitamint is próbáltam a nyálkahártyára.

A várakozáson kívül mit tehetnék még?



2016. dec. 4. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem biztos, hogy barmi oka van, amin segiteni tudz. Lehet hogy ez csak egy ilyen "szeria". Regebben valahol olvastam, hogy egeszseges parnal, jol idozitett egyuttlettel is kb 20% az esely, hogy valoban letrejon a terhesseg.

A termeszees veteles egyebkent pont kevesbe rontja a kesobbi teherbeeses eselyet, mint a muszeresen befejezett veteles, utobbinal tobb komplikacio lehet.

En a harmadik terhessegemet veszitettem el, mutettel lett befejezve. Utana 3 honapot vartunk (vizsgalatokra mentem) es nagy lendulettel belevagtunk ujra. Fel ev utan lettem ismet terhes. Meglepodtem, mert az elso harom terhessegem konretan az elso, vagy masodik vedekez nelkuli ciklusban fogant.

En is biztos voltam benne, hogy a veteles okozott gondot, tobbszor voltam orvosnal is, de semmi fizikai gond nem volt. Szabalyos a ciklusom, erezheto peteeresem van, de az utolso 3 honapban mar homeroztem is, hogy ellenorizzek a peteerest, minden rendben volt. Megsem estem olyan konnyen teherbe, mint elotte.

Sajnos a negyedik terhessegbol is veteles lett. Ez julius elejen tortent, ismet voltam vizsgalatokon, ismet ugy nez ki, hogy minden rendben, peteeresem is van rendesen. Epp ebben a ciklusban vagunk bele ujra, de mar elore felkeszitettem magam, hogy tovabb tarthat, mint az elso 3 alkalommal.

Epp ezert is mondjak, hogy egy ev varakozas is teljesen normalis, nem kell egybol arra gondolni, hogy gond van.

Sok sikert!

2016. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Némiképp megnyugtatott. Azt gondoltam nem figyelem a hőmet sem csak durr bele megpóbáljuk. Csak a gondolat rossz, hogy már a 6. hónapban járnék és 2 év lenne a korkülömbség, így meg már pusz fél évnél járunk.
2016. dec. 4. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem áprilisban volt vetélésem, műtéttel befejezve. A második próbálkozós hónapban sikerült újra a baba, március elején születik.

Amit másképp tettem, mint előtte, az az volt, hogy elkezdtem inni a palástfű teát az ovulációtól. Segíti a progeszteron termelést, de mégsem egy kívülről bevitt mesterséges hormon.

Nekem ez bevált. Előtte másfél évet vártunk a babára, aki sajnos nem maradt velünk.

Van már három egészséges gyermekem, akik az első hónapban mindig megfogantak. Szóval, az nem jelent semmit, sajnos.

2016. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem műtéttel kellett befejezni és 11hónap múlva sikerült újra teherbeesni. Most 2,5 éves
2016. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem év elején kémiai terhesség után még a mensesem is felborult, nem jött. Most jött meg és clostyt kapok. 2 gyermekem van.
2016. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a cickafarkot uvuig, utána palástfű. Első hónapban kicsit megkavart, mert a 33 napos ciklusom pontosan 28 napos lett és az ovulációt is előrébb hozta, amit a reggeli hőmből és az lh tesztből tudom. A mensim is 6 helyett 7 napig tartott és darabosabb volt, szó szerint minta kitakarította volna a lerakódásokat. A következő ciklus rendben volt ugyanolyan mint a teák előtt. Most annyit módosítottam, hogy a cickafark mellé málnalevelet is ittam. És képzeljétek 10 dpo-n már halványat teszteltem. Sajnos a csík nem erősödött még 3 nap múlva sem, és pár napos késéssel megjött. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy kb a 6. dpo-tól már nem ittam a palástfüvet, gondoltam miért pont most jönne össze. Lehet ha iszom rendesen most nődokihoz készülnék nem pedig a mensi elmúlására.
2017. márc. 11. 08:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A palástfű teát ne hagyd abba, amíg meg nem jön!

Én terhesen is folytattam, kB 10 hétig. Utána már rá sem bírtam nézni, annyira rosszul voltam attól a speciális íztől. Úgy voltam vele, hogy a progi gyógyszert sem lehet csak úgy abbahagyni, ez még ugyanúgy a progi termelésre van hatással.

Sok sikert a következő hónapban!

2017. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kislányomat leszoktattam a ciciről 23 hónaposan és össze is jött egyből a kistesó.
2017. máj. 7. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!