Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni a leleteim...

Tudnátok segíteni a leleteim elemzésében?

Figyelt kérdés

Július 10-re kaptam csak időpontot az endokrinologusomhoz. Nem jön a baba egy éve , ezért orvoshoz fordultam.

TSH 1,11 mIU/l

T4 14,56 pmol/l

T3 3,89 pmol/l

Luteinizáló hormon 6,34 IU/l

Follikulus stimuláló hormon 3,79 IU/l

Prolaktin 371 mIU/l

Ösztradiol 365,2 pmol/l

Progeszteron 18,34 nmol/l

Totál tesztoszteron 0.820 nmol/l

Kortizol 345,6 nmol/l

Glukóz éhgyomri 6 mmol/l

Glukóz 60 perc 8,2 mmol/l

Glukóz 120 perc 6,1mmol/l

Inzulin 8,8 mIU/l

Inzulin 60 perc 46,7 mIU/ l

Inzulin 120 perc 27,1 mIU/l

Homa index 2,4


Tudom hogy nem vagytok orvosok , biztos van aki tapasztalt már ebben. Inzulinrezisztencia miatt kérve a vizsgálat , meg hogy van e hormon problémám ami miatt nem jön a baba. Ciklusom 35 -45 napos, ciklus 20. Napján voltam vérvételen.



2019. jún. 19. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ja és még valami: progeszteronhiányt sem lehetne egy vérvételből úgy megállapítani, hogy azt sem tudjuk, mikor volt az ovuláció...

Hiszen ha mondjuk a vérvétel pont ovu után közvetlenül, azaz a korai liteális szakaszban volt, akkor a 18 nem vészesen alacsony, ha viszont a luetális szak közepén, ahol a legmagasabb értéknek kellene lennie, akkor alacsony.

2019. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Uhh van infó :) nem baj, azért is kérdeztem mert még soká jutok el orvoshoz . Nem tudom hogyan fog kezelni, vagy ker még vervetetelt . Tény hogy a ciklusom mindig 35-40 nap körül mozog , most meg megjött 25. Napon ilyen még nem volt. Szerintetek akkor mikor lenne érdemes menni vérvételre ciklus 3. Nap és 18-21 napig is , hogy a kettőből tudjon következtetni. Ez az orvos jobbnak ígérkezik mint az előző, írtátok hogy ne jókór kérte a vérvetelt. Akkor mikor kellene? Azt tudni kell hogy mind két petefészkemben van 2-2 endometriózis , márciusban a méhemben is lett kettő. Jelenleg nem a baba a cél hanem hogy rendbe legyek , a baba csak utánna. Köszi a válaszokat
2019. jún. 20. 20:48
 13/20 anonim ***** válasza:

Jó hagyjuk... Legyen igazad, de igazából tök mindegy!

(nekem volt cikluskövetésem, ahol jól látszott, hogy nem volt tüszőrepedés, de 21,5 nmol/l volt a progim. Erre mondta akkor a doki, hogy a progeszteron szint is igazolta, hogy nem volt peteérés - érik, de nem reped meg, összeesik és cisztává alakul -> PCOS - van progeszteron termelés, de nincs peteérés)


Btw a kérdező szabálytalan ciklusa erre is utalhat - ugyanis nem minden PCOS-esnél van meg a polycisztás petefészek képlet.

2019. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igazából peteérés lehet , csak nem reped meg nem megy végbe ? Nyúlós folyasom szokott lenni , megduzzadnak a melleim arra a két napra , és olyankor kívánom a szexet. Az ovulációs teszt sem mutat biztosat ugye? Azt nem tudni végbe ment e a folyamat?
2019. jún. 20. 21:07
 15/20 anonim ***** válasza:

Ultrahanggal meg tudják mondani.

A ciklus elején látják van-e domináns tüsző és ciklus második felében meg látszik a helye, ha kiszabadult - és ebből meg tudják mondani, hogy volt-e peteérés.

2019. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

" PCOS - van progeszteron termelés, de nincs peteérés"


Ilyen nincs. Egyszerű élettan.

A progeszteront a SÁRGATEST termeli, sárgatest meg csak akkor van, ha megtörtént az ovuláció, ugyanis a kiszabadult petesejt helyén alakul ki.

Olyan lehet, hogy volt ovuláció, de nem ELÉGSÉGES a progeszterontermelés, de olyan, hogy második ciklusfázisra jellemző mennyiségű progeszteron termelődjön ovuláció nélkül, olyan egyszerűen nincs.

2019. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem kell felmondani a biológia könyvet, attól még nálam nem volt kiszabadult petesejt a követett hónapban és volt hozzá 21es progeszteron. Az a tüsző, mint a legtöbb nálam, cisztává alakult - pcos.

Majd ha végigcsinálsz annyi meddőségi vizsgálatot, vérvételt, ultrahangot, stimulációt, mint akárcsak én...rájössz, hogy az esetek sehol nem tankönyviek.

2019. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Progeszteron alacsony, pótlás szükséges.
2019. júl. 10. 23:44
 19/20 A kérdező kommentje:
Újabb 44 napos ciklus , Womans krèm , barátcserjét kell kennem-ennem. Szerintetek ez elèg lesz a progira? Nem baj hogy nem tömnek gyógyszerrel csak furcsálom hogy egy krémtől lesz peteérésem. Ha erre jártok még tudnàtok abban segíteni hogy mennyinek kell lennie minimum a progi szintnek hogy tudjam volt e peteérés , 5 hónap múlva kontroll de két hónap múlva háziorvosnál szeretnék kérni vérvételt kívàncsiságból :)
2019. aug. 2. 20:20
 20/20 anonim ***** válasza:
Időpocsékolás. Nekem ugyanezt ajánlotta az orvos. Lószart sem ért. Az ért valamit, hogy az endokrinológus helyretette a pajzsmirigyem - nekem kb normálisak voltak az értékeim mint neked, de az anti TG-m magas lett, ami autoimmun alulműködést jelez. Amint beállt minden, lett peteérésem.
2019. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!