Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megneznetek a hormon eredménye...

Megneznetek a hormon eredményem? Illetve adnatok tanácsot?

Figyelt kérdés

Most hetfon 06.24-en voltam hormon vérvételen,aminek ez lett az eredmenye.


TSH 2.72 mIU/L


Prolaktin 196mIU/L


Tesztoszteron 0,85nmol/L


FSH 8,6 iu/l


LH 6,3 iu/l


Ösztradiol 206 pmol/L


Progeszteron 0,59 nmol/L



Szerintetek ez milyen eredmeny?


Orvosomnal voltam tegnap szerinte ez egy nsgyon jo eredmeny, hozza tenném hogy Clostybegytet szedek szombat ota.


Jövőhéten kedden kell a ciklusom 12dik napjan mennem hogy megnézzék van e erett dominans tüszőm. Majd utanna a 21 napon kell mennem vérvételre, ott csak progeszteront kert az orvosom.



Tavaly szeptemberben is volt hormon sor, akkor a 3dik napon történt annak ezek lettek az eredmenyei:


TSH 2.50 mIU/L


Prolaktin 222 mIU/L


Tesztoszteron 1,00 nmol/L


FSH 7,8 iu/l


LH 3,3 iu/l


Ösztradiol 97 pmol/L


Progeszteron 0,44 nmol/L


Utanna kaptam itt is clostybegyt 1x1 et kellett szednem, amibol a 13 dik napra lett a bal oldalon


24mmx21mm, 8mmx7mm es 14mmx13mm es tüszőm.



Idén februarban elveteltem sajnos, es volt gyogykaparasom mert az egesz februart vegig vereztem.


Tudom nagyon hosszu es kosza amit irtam.



De szerintetek ezek az eredmenyek jok e, illetve menjek e tovabb mas orvoshoz?



Koszonom a valaszaitokat



2019. jún. 26. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Jónak nem nevezném.

A tsh még mindig sok, ha babát akarsz.

Az lh-fsh arány még mindig nem a legjobb, de jobb mint volt. Ezek mellett nem is értem, te is meg a doki is hogy gondolta a clostilbegytet, húsz ez a tsh önmagában okozhat vetélést.

2019. jún. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Az az erdekes hogy van mar 2 gyerkocom es mindig 2.5 korul mozgott a tsh értékem.

Szerinted kerjek endokrinologushoz kivizsgálásra beutalot es időpontot?

Nagyon szeretnénk 3dik gyermeket.

2019. jún. 27. 05:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jók az értékeid! A TSH nagyon magas. A prolaktin értékét most meg nem mondom fejből, de biztos rajta van a leleteden a referencia tartomány.
2019. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Minden értékem határon belül van, és az orvosom szerint ez egy nagyon jo eredmény,hsz van mar 2 gyermekem.

Persze megyek endokrinologushoz, november 11re kaptam időpontot.

Leirom az ertekeket es ala a referencia tartományt is.


TSH 2.72 mIU/L

follikuláris fázis:0,27-4,20 mIU/L


Prolaktin 196mIU/L

follikuláris fázis:102-496 mIU/L


Tesztoszteron 0,85nmol/L

follikuláris fázis: <2,86 nmol/L


FSH 8,6 iu/l

follikuláris fázis:3,5-12,5 u/l


LH 6,3 iu/l

follikuláris fázis:2,4-12,6 iu/l


Ösztradiol 206 pmol/L

follikuláris fázis: 98.571 pmol/L



Progeszteron 0,59 nmol/L

follikuláris fázis: 0,181-2,84 nmol/L



Igy a prolaktinom az jonak tunik.

Illetve minden honapban hőmérőzök, es ott szepen latszik hogy mensi 16dik napjan lecsokken a hőm, majd felszalad 36,8 - 37 fok kore, es mensi napjan szepen lecsokken es megjon a mensim.


Szoval nem tudom.

Apuka rendben van.


Tudom ti nem vagytok se orvosok, se tavorvosok es hasonlok :)

2019. jún. 27. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazán nem rosszindulatból írok, sokat küzdöttünk a babáért. De az, hogy referencia értéken belül van a TSHd, az azt jelenti, hogy jó, de ha babát akarsz, annak alacsonyabbnak kell lenni. Így is előbb-utóbb teherbe lehet esni, írtad, hogy vannak is gyerekeid de okozhat gubancokat! De az endodoki majd kielemzi! 2. voltam
2019. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!