Tegnapelőtt volt 5 napos embrió beültim. Éjszaka arra ébredtem, hogy nagyon fáj a derekam. Lombikosok kinél volt így? Mit jelenthet? Nekünk ez volt a 2. lombik. Félek, főleg, hogy 11 embrióból 2 maradt meg. Kinek milyen tapasztalata van lombikkal?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 06:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Derékfájás nem volt, de nálunk is 12 megtermékenyültből 2 maradt meg a 3.napra. Vissza is kaptam mindkettőt. Tegnapelőtt ET+9.napon 66 volt a hcg. Holnap megyünk újra vv-re és reméljük szépen duplázódik ;) Nyugi, bízz a kis pöttyökben!
2019. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nálunk már másodszor az a helyzet,hogy elég sok petesejtből (múltkor 18 petesejt votl,abból 15 embrió és csak 1 háromnapos maradt meg)csak 1-2 marad meg.vagy magas a fragmentáció vagy nem fejlődnek tovább.most két nagyon szép 5 aposat kaptam visszea.de meg vagyok ijedve,hogy mi lehet az oka ennek.a doki ismeretlen eredetű meddőségről beszél.ha nem titok,nálatok tudni mi az oka annak, hogy nem jön össze a baba? Neked pihenést írt elő a doki?
2019. júl. 1. 09:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Citogenetikát nem néztetek az első után? Nekünk azt javasolta HA nem jönne össze...


Nálam PCOS, IR, Hashimoto, műtött endo. Párom nagyjából jó. A morfológia határos.

Fekvést nem mondott és nem is feküdtem... :D

2019. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy általános kromoszóma vizsgálatra küldött,de semmi speckóra.pontosan milyen citogenetikai vizsgálatok kellhetnek?egyébként annyira durva,hogy mi nem tb támogatott lombikokon vagyunk.egy vagyont fizetünk a vizsgálatokért, a lombikért és néha annyira olyan érzésem van,hogy futószalagon kezelnek mindenkit,tb támogatottakt is.annyira szörnyű :( remélem nektek babóca lesz most.szorítok mindannyiunkért :)
2019. júl. 1. 10:16
 5/17 anonim ***** válasza:

A citogenetika az a kariotipizálás. Ezen mindkettőtöknek kellett lennie.

Férjednek mit néztek eddig a spermából?

2019. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A kariotipizálás megvan mind a kettőnknek és a leletek jók lettek.a férjemnek sima spermavizsgálata volt plusz HBA vizsgálat.az eredmények jók
2019. júl. 1. 10:45
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez a legnehezebb ha nincs válasz...

DNS töredezettségen még nagyon sok múlik, illetve a ROS is ajánlott.

HBA 80% feletti?

2019. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
HBA 70 %. a DNS töredezettségéről meg a ROS-ról a mostani beülti után kezdtem olvasni,mert gyanús nekem ez az alacsony egészéges embrió arány,plusz fagyasztásra alkalmas eddig nem is volt.ettől függetlenül én nagyon reménykedem,hogy mist sikerült,a két blasztocitára azt modnták,hogy nagyon szépek
2019. júl. 1. 11:00
 9/17 A kérdező kommentje:
Ti hova jártok dokihoz?eddig nem is gondoltam,hogy ennyire jó megosztani ezeket a dolgokat olyannal,aki érti miről beszélek és átérzi a helyzetet.nagyon köszi a tanácsokat.remélem mindkettőnknek sikeres lesz most ez a beülti :)
2019. júl. 1. 11:02
 10/17 anonim ***** válasza:

Nézzetek utána, mert azt mondják HBAnak 80% fölöttinek kell lennie IVFhez vagy ICSIhez, az alatt PICSIt javasolnak - ez a hialuronsavas spermaválogatás. Mi Riesz Péternél jártunk, ő nagyon alapos, de van egy nagytudású, idősebb andrológus nő, ha kell megnézem. Azt mondják ha megtermékenyül a petesejt, és nem fejlődik tovább, az inkább férfi gond.

Vannak egyébként a fb-on nagyon jó csoportok, érdemes belépni, mert sok hasznos tanácsot kaphatsz. Viszont vigyázni kell, nehogy belegolyózz :D

Mi a Budai Meddőségi Centrumba járunk, de sok mindent saját szakállra csináltattunk és mentünk utána. Pl a pajzsmirigyemmel ott nem foglalkoztak volna.

2019. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!