Ti várnátok vagy egyből kérnétek beutalót?

Figyelt kérdés
Másfél éve próbálkozunk hogy legyen babánk, nálam eddig úgy néz ki minden rendben, a páromnak 10millió alatti a spermaszáma úgy,hogy fél éve szedi a Profertilt. A doki most clostyt írt neki, hogy három hónapig ezt "teszteljük" rajta hogy lesz e eredmény,ha nem javul akkor ír beutalót lombikra. Valamiért elvesztegetett három hónapnak érzem ezt, ne nézzetek hülyének de én egyből mennék inkább már lombikra. Az agyam most kicsit ellenem dolgozik. Tudom sok hormon, sok stressz, meg az csak mesterséges az egész, csak na...a várakozás kikészít, meg ez a ne stresszelj rá, közben meg mindenki terhes már a környezetemben. Ti mit tennétek?
2019. júl. 10. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el egy meddőségi központban (Budapesten a BMC-vel nagyon jó a tapasztalatom) ott párhuzamosan vizsgálnak titeket és döntenek a megfelelő kezelésről, lehet nem a lombikkal kezdenek elsőre, bár alacsony sperma számmal gyanús.


Míg mehettek azért van várakozási idő, próbáljátok a clostyt, hátha segít. Ha nem, legalább el mondhatjátok, hogy mindent megtettétek addig is.

2019. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha nincs bajod minek a closty. Meddőségibe nem kell beutaló
2019. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 2es ha eléggé elolvastad a kérdést akkor láthatod hogy a párom kapta a clostyt és nem én. És az itteni Kaáliba kell beutaló.
2019. júl. 10. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
BMC-be is kell beutaló elfogadják nogyogyasztol, haziorvostol, de kell. SOTE ARO-ra viszont úgy emlékszem nem kellett
2019. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kaáli intézetekbe se kell. Menjetek úgyis oda is kell vizsgálat, addig max szedi a férjed. Sikerült kideríteni miért ilyen a spermiogram? Nekünk ennyivel lombik volt, profertiltől 5milio lett a lombikra..
2019. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Konkrét okot nem tudunk sajnos hogy mitől lehet ilyen kevés. Egyre tudunk következtetni, 25éves korában volt beteg a párom, orvos nem tudta megmondani mi a baja,de mi a mumpszra gondoltunk egyből hogy elkapta, és annak lehet ez a következménye sajnos. Volt hormonvérétele pár éve,akkor alacsony volt a tesztoszteron szintje,de erre se kapott semmit (persze ha lehet erre bármit is kapni, nem tudom)
2019. júl. 10. 17:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Háziorvos is adhat beutalót. Nem tudom mennyi idősek vagytok, de ha 35 fölött, én nem várnék...

Egy nagyon jó andrológust keressetek! Csak a sima spermiogram nem elég szerintem ilyen esetben. Pl. 80% alatti HBA eredménynél már a sima IVF vagy ICSI nem is jöhet szóba, csak a PICSI eljárás. Ezen kívül sokat számít a sperma DNS töredezettsége is. Mi Riesz Péterhez jártunk, nagyon alapos. Érdemes konzultálni akár vele, akár más jó nevű andrológussal.

2019. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!