Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kinek hogy sikerult teherbe...

Husevo virag kérdése:

Kinek hogy sikerult teherbe esni magas FSH-val, alacsony AMH-val spontan?

Figyelt kérdés
Év elején volt egy missed ab-om. Azóta most van az ötödik hónap, azaz második hónapja jöhetne a baba, de nem akar... Minden vizsgálatom eredménye jó lett. Kicsit magas az FSH-m,15, és alacsony az AMH-m,de szedek vitaminokat, stb. Egyelore Inofolicot kezdtem, később kapok peteérés serkentőt, valószínű. Volt valaki így? Tapasztalatokat megköszönném.

2019. júl. 13. 15:09
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Koszonom :) Sikerulhet, igen. Teljesen spontan is. En az Inofolocot javaslom nagyon es a Trimesztert. Még par hetem van a szulesig, aprilisban szulok. Sok sikert, mindenkinek minden jot!
2020. febr. 22. 07:13
 22/29 A kérdező kommentje:
Utoirat mindenkinek: a baratnom, 43 eves. Hat eve vártak babara. Semmi extrat nem szedett, csak amiket itt irtunk. Ertekei hasonlok. 3 hete szult, teljesen spontan esett teherbe,nem voltak beavatkozasai. Kitartas. Sikerulhet.
2020. febr. 22. 07:56
 23/29 anonim válasza:
100%
38 évesen 0,05 Amh, 20 körüli FSH t mértek, padlót fogtam, mert előtte 1évvel spontán várandós voltam, de sajnos 7 hét tájékán elvetéltem. Életmódot váltottam, tudatosan figyeltem, hogy helyén kezeljem a dolgokat, ne stresseljek, illetve jobban odafigyeltem a minőségi kajára, sportra (hazafelé bicikli). Illetve a hit adott nekem erőt. Semmit nem szedtem, ugyanis nem tudtam, nem ártok e többet. 40 évesen lettem várandós, most 14 hónapos a kisfiam. Úgyhogy igenis van remény! Sok sikert nektek is!
2021. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#18 vagyok és abszolút egyetértek azzal, hogy csak a hit számít. Nem szabad hagyni, hogy a belső hangunkat elnyomják a külsők. Én végig hittem, hogy a számok semmit nem jelentenek, hogy minden rossz jóra fordulhat, a szervezetben minden ami kialakul, visszaalakulhat... Ezért is mentem utána az alternatív irányoknak, dolgoztam magamon fizikailag, lelkileg, az orvosi feltételezések, jóslatok meg egyik fülemen be, másikon ki.

Mert a 2. meddőségiben is csak a vállukat vonogatták, hogy csak a lombik, mindkettőnk eredményei rosszak (megjegyzem, hogy aztán nekem az AMH 0,1-ről emelkedett 2 tizedet, de még így is rossznak számított náluk), de a lombikot meg nagyon szívesen elkerültem volna. Egy dolog ragadta csak meg a figyelmem, hogy a meddőségi doki szerint a nagy adag Q10 javítja a petefészek állapotát, így két marokra toltam azt is.

Végül az egész lombikosdit (nagy megkönnyebbülésemre) félbeszakították a lezárások, és milyen nagy szerencse is ért minket ezzel! Most lapozgatjuk a 2. trimesztert...! De visszatérve az első mondatomhoz, az volt az első gondolatom is, amikor megláttam a kétcsíkos tesztet, hogy TUDTAM, hogy sikerülhet!

2021. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Drága Lányok/Asszonyok, ANYUKÁK! itt ülök, nem tudom, olvassa-e ezt még valaki, de nekem csak potyognak a könnyeim és teljes szívemből örülök, hogy ilyen áldásban volt részetek, és milyen sokaknak! És milyen lehangoló orvosi leletekkel!!! Ez csodálatos!!! Én most 42 vagyok, hasonló laborokkal, a doki az inszeminációt/lombikot is kizárja, az én lelkem pedig belül tombol, hogy nem adhatom fel, nekem igenis lesz még egy gyönyörű, egészséges kisbabám! Kérlek Benneteket, hogy ha bárki is érez magában elég lendületet, írja meg nekem ide, hogy miket és milyen mennyiségben és adagolásban szedett a sikerhez, mert nekem az orvos semmit sem mond, csak lemondóan legyintett... megsemmisítő volt! Előre is köszönöm a segítségeteket! Nagy ölelés és gratulációóó!!!
2021. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Kedves 25/25os!En a posztot nyito kérdező vagyok. Masfel eves a kislanyom. Korabban leirt egy nő dolgokat, hogy miket szedett, kb azokat en is. De felsorolom. Tehat elso missed abom elott mar fel eve szedtem a Trimeszter1 vitamint. Azt egyebkent szulesig vegig, sot, utana is

Szoval kb ket evig folyamatosan. Aztan ettem méhpempot minden nap picit

, meg Q10et, E vitamint, D vitamint, ezeket nagy dozisban. De a csucs ami egy ev utan spontan bejott elsore, az az INOFOLIC nevű peteeres serkento szer. Ja es nyilvan naponta neztem teszttel a peteerest. Kb ezek. Amikor eros csikom lett a terhes teszttel (sok HCG) akkor megmaradt a baba. Es valahol belul teljesen elhittem, hogy jonni fog. Szerintem is higgy es szedd a cuccokat. Havi kb 20ezer Ft volt egy evig, amig teherbe estem. Terhesseg elejen még szedtem Aspirin protectet es valami speckot (nem emlekszem mit) hogy a baba megmaradjon. Sok sikert es kitartást! Jon az, aki ide akar szuletni :)

2021. aug. 19. 08:38
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a #18 és #24 hozzászólásokat. Azóta már világra hoztam egy cuki kisbabát. :) Én évekig szedtem a kérdezővel csodákat művelő inozitolt (Inofolic), semmi hatással. Azt nem tudtam, hogy "peteérés serkentő", csak hogy a hormonháztartást elvileg rendezi. Nekem nem rendezte, de azért toltam a terhesség alatt is.

Szintén évek óta szedek nagy dózisú D3+K2-vitamint, jó felszívódású szelént, magnéziumot, olyan B-komplexet, amiben folsav helyett folát, cianokobalamin helyett metilkobalamin van, 1000 mg-os C-vitamint, komplex E-vitamint (tehát amiben többféle tokoferol is van). Ami szerintem viszont meghozta a spontán fogantatás csodáját, az az emelt dózisú Q1

2021. aug. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

(Bocsánat, sajnos egy bizonyos billentyűkombináció elküldi az üzenetet és ezt sikerült most spontán megnyomnom.)

Szóval az emelt dózisú Q10 volt szerintem a siker kulcsa, meddőségi központban mondta az orvos, hogy napi 1 gramm (1000 mg) javítja a petefészek állapotát. Egy vagyonba kerül, de hónapokig toltam és abrakadabra! ;)

(Férjem meg spermajavításra antioxidánsokat szedett - szintén E-komplex, karotinoidok, C-vitamin, szelén, D-vita...)

Ezt a mérgező orvost hagyd ott mindenképp! Annyira számít, hogyan kommunikálnak az emberrel! És az orvos hitelét abszolút aláássák az ilyen kijelentések, mert max. egy pályakezdő orvos nem találkozott még olyannal, hogy valaki a fekete-fehér diagnózisok ellenére teherbe esett. Annyi ilyen van! Ha valaki még ezek tudatában is kijelent ilyen baromságokat, hogy még a lombikot se ajánlja, az egy hiteltelen marha, akin nem fog sem tapasztalat, sem tudomány. Bár bizonyos mértékig még az is elképzelhető, hogy ő tényleg nem találkozott ilyennel, mert mondjuk egyrészt elmenekülnek tőle a nők, ergo nem jut tudomására, hogy mégis megfogantak vagy a hozzáállásával úgy padlóra küldi őket, hogy tényleg elhiszik magukról, hogy "nem lehet" gyerekük és így nem is lesz.

Ha Te érzed, hogy jönni fog a baba, akkor jönni fog, tökmindegy mit mutat a labor és mit mond a doktor guru. A gyerekorvosunk mondta, hogy ők gondolhatnak akármit, ha baja van egy gyereknek, a legbiztosabb vezérfonál ebben, hogy az ANYA mit gondol/érez a problémáról. Hogy az simán felülírja a bizonytalanságot egy diagnózisban. Szóval van orvos, aki ad a megérzésekre is, sőt!

2021. aug. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, az en dokim biztatott, majdnem 43 evesen is akkoriban, hogy hat siman, persze, miert ne? Azota nemreg a doki párja is szult, korunkbeliek kb. Szoval igy :) En 45 leszek decemberben. Tehat 40 korul még elottetek az elet! Hajrá! :)
2021. aug. 21. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!