Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A magánrendeléses ultrahang...

A magánrendeléses ultrahang tovább tart és alaposabban megvizsgal, mint a sima SzTK-s?

Figyelt kérdés
Most lesz az első ilyenem.
2019. aug. 15. 13:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Erre nincs általános válasz.


Egy átlagos magánrendelésen - ami nem magánklinika - általában csak egy néhány milliót érő alap UH készülék van. Egy-két orvos, aki összefog, nem tud megvenni 50-100 milliós UH készüléket, mint egy klinika. Nálunk (Szeged) van a dokim rendelőjében UH, de a komolyabb, méricskélős vizsgálatokra a klinikára hív be, mert ott komolyabb gép van. A magánviziten nem csinált soha komolyabb mérést, csak egy szívhang ellenőrzést, meg a CRL-t maximum.

2019. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De akkor mire ker el a doki pl.10000ft-ot,ha pl.ingyenesen alaposabban megvizsgal?
2019. aug. 15. 13:58
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk mert az SZTK-ban a munkaidejeben vizsgál meg, amiért fizetést kap, a maganerdelesen meg a szabadidejében, amit te fizetsz.


(Remélem nem vagy terhes ennyi ésszel. ...)

2019. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy végigköveti a terhességet, ismeri a kórelőzményeket, ismeri a betegségeimet, stb. Ha gond van, autóba pattan és bejön a klinikára (volt ilyen is).
2019. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Arra kéri el, hogy magánrendelés. Neki kell finanszíroznia a rendelő fenntartását, az asszisztens fizetését, az eszközöket. Ezért hívják magánrendelésnek.

Egyébként az alaposság, időtartam mindig az adott orvostól függ, meg az adott helyzettől.

2019. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Pont azert kene alaposabban megvizsgalnia mondjuk mert megtomom a zsebet..ki nem sz×rja le hogy a szabaidejeben csinalja dolgozzon meg a penzert nem puszira kapja.

Utolso koszonom az ertelmes valaszt.

2019. aug. 15. 14:13
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak en vagyok ilyen maradi gondolkodasu hogy ha mar "extra penzert" dolgozom akkor meg alaposabb munkat vegzem..
2019. aug. 15. 14:16
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Jobb minőségű gépen valamivel tovább tart.Legalábbis nálunk.Elég komoly felelőssége van mind a két helyen a vizsgálatot végző orvosnak, nyilván a tudásának megfelelően végzi a feladatát.Az más dolog, hogy az sztk egy szinte futószalag szerűen ráxarik a fejedre.Míg ahol külön fizetsz érte ha szerencséd van kedvesebbek.(nekem nem jött össze még pénzes helyen sem:D)
2019. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Orvosa válogatja.


Az én magán dokim nagyon alapos volt és sokkal jobb az uh készüléke, mint a kórházban lévő.

Alkalmanként 17 ezret kért, plusz a szülés. De mikor bajban voltunk 20 percen belül a kórházban volt. Akkor is mikor a vérnyomásom miatt kerültem be, és akkor is mikor császár lett a vége.

2019. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ertem.Koszonom.Es sajnalom :( Remelem nekem nagyobb szerencsem lesz.
2019. aug. 15. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!