Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » El kéne mennem nőgyógyászhoz?

El kéne mennem nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

18. hétben vagyok, 12. heti UH-n voltam utoljára. Hüvelyi vizsgálat utoljára 9. hétben volt. Nem igazán tudom, hogy az UH-n kívül kellene-e egyáltalán orvoshoz járnom, nem mond nekem senki semmit. Nincs fogadott orvosom, az sztk-ba 3 hét alatt kapok időpontot, ha meg csak úgy odamegyek, ez nem lesz egy "sürgős" eset, nem is mondták múltkor sem, hogy majd vissza kéne mennem.

Csak azért kérdezem, mert láttam itt olyan kérdést, hogy 17. héten nyitott méhszáj... Na pl én ezt így sosem fogom megtudni.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Menjek be csak úgy aztán maximum hülyének néznek?

Hétfőn megyek a védőnőhöz (új védőnő, a másik se szó se beszéd elment, és nem is szólt, így az augusztusi találkozónk is elmaradt), várjam meg, hogy ő mit mond?


2019. szept. 11. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
18-20. hét között van egy kötelező uh. Szóval esedékes lenne menned.
2019. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, az UH-ra már megvan az időpontom. A kérdés a nőgyógyászati vizsgálatra vonatkozott, ahol konkrétan megnézik kézzel, hogy mi van. Az UH az hasi.
2019. szept. 11. 11:11
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nem játék, és nem kellene ennyire málészájúan kezelned a dolgot. Igenis ha elmész ultrahangra, rögtön azonnal kérj újabb időpontot, hogy mikor kell visszamenned.

Nekem magándokim van, ő automatikusan mondja, mikor menjek vissza. Ha szeretnél olyan orvost, akiben megbízol, és nem néz hülyének, javaslom inkább nyúlj a pénztárcádba, az a 6 hetente 10-15 000 ft megéri a babádért!

2019. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem én kezelem "málészájúan", de honnan kéne tudnom első terhesség alatt, hogy mégis mikor hova kéne mennem? :) A védőnő elszúrta nekem az augusztust, nekem kellett utána is kutakodnom, hogy most hova tűnt és végül ki lett helyette. A hüvelyi vizsgálatokról nem tudok semmit. A 20. heti UH-ra megvan az időpontom már.

Egyébként szerintem azért fizetem a TB-t, hogy mehessek SZTK-ba, itt csak az a baj, hogy nem kapok sehonnan info-t, hogy mikor kéne mennem vizsgálatra.

2019. szept. 11. 11:16
 5/19 A kérdező kommentje:
Vagy ott is látják a méhszájat? Nem értek hozzá.
2019. szept. 11. 11:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát azért kell neked rákérdezned, és hajtanos a dolgokat. Nagyon sok kismama van, nem csak te, és nem fognak rád emlékezni.

Nekem is első terhességem, mégis tudom mit kell tenni.

Igen, szemét világ van Magyarországon, fizetjük a tb-t, mégis lóf..pikula az ellátás. Sajnos én gyűlölöm az sztk-t, nekem megéri inkább a magán. Sokkal teljes körűbben vizsgálnak türelemmel, és nem érzem azt, hogy futószalagon vagyok. Erre vagyok rászorulva, mert görcsben van a gyomrom, ha az sztk-ba kell mennem. Nem egyszer beszéltek velem úgy, mint a kanász a hátsó disznóval, és semmit nem mondtak nekem sem. :/

2019. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*hajtanod
2019. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Az uh- t nem nődoki végzi? Nálunk uh- kor meg is vizsgálnak. Nem kell külön időpont. Amúgy meg ha azt mondod, begörcsöltél mondjuk a vizsgálat előtti este, biztosra veheted, hogy megvizsgálnak. Amúgy ha nincs probléma, most már nem szeretik piszkálni a kismamákat. De ha kéred megnéznek.
2019. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És mi számít problémának? A vérzés?
2019. szept. 11. 11:26
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ahova megyek ott külön van a hasi UH meg a nőgyógyászati rendelés. 12. hetin meg a Czeizelben voltam, ott is csak hasi UH volt.
2019. szept. 11. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!