Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » El kéne mennem nőgyógyászhoz?

El kéne mennem nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

18. hétben vagyok, 12. heti UH-n voltam utoljára. Hüvelyi vizsgálat utoljára 9. hétben volt. Nem igazán tudom, hogy az UH-n kívül kellene-e egyáltalán orvoshoz járnom, nem mond nekem senki semmit. Nincs fogadott orvosom, az sztk-ba 3 hét alatt kapok időpontot, ha meg csak úgy odamegyek, ez nem lesz egy "sürgős" eset, nem is mondták múltkor sem, hogy majd vissza kéne mennem.

Csak azért kérdezem, mert láttam itt olyan kérdést, hogy 17. héten nyitott méhszáj... Na pl én ezt így sosem fogom megtudni.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Menjek be csak úgy aztán maximum hülyének néznek?

Hétfőn megyek a védőnőhöz (új védőnő, a másik se szó se beszéd elment, és nem is szólt, így az augusztusi találkozónk is elmaradt), várjam meg, hogy ő mit mond?


2019. szept. 11. 11:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Vérzés, görcs például.
2019. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi kiskonyvben benne van a legtöbb vizsgálat ami kell,hétre , vagy trimeszterre lebontva.24-25.het környékén lesz majd egy cukorterheles és ha jól emlékszem akkor a 32.hetben egy újabb uh.A 36-37.het kornyeketol pedig nst.Minden trimeszterben van egy vérvétel,ha ezek megvannak akkor alapvetően rendben is vagy mindennel.
2019. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne aggódj. Nem kell a terhesség alatt mindenáron a hüvelyben turkálnia a dokinak. Az első terhességem alatt ez nekem is fura volt, akkor a 36. Héten néztek először méhszájat. Most a másodikkal vagyok 31hetes, még nem nézték (pedig most van fogadott dokim). (Ha magánban jársz, azért csinálnak mindenféle felesleges dolgot, hogy ne érezd azt, hogy azért fizetsz 20 ezret, hogy ránézzen a genetikai UH eredményére meg bepecsételjen a kiskönyvedbe.)


Van a kiskönyvben egy oldal a kötelező vizsgálatokról, mindig 2 héttel előtte kérj a háziorvostól beutalótrájuk, meg ha megvannak a leletek, azt vidd el a nődokihoz, egy kb hathetente lesz. Nem egy nagy wasistdas. Ezen kívül, ha panasz van, akkor doki.

2019. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most telefonáltam oda, ahol megállapították a terhességemet, erre közölték, hogy ott nincs terhesgondozás, keressek mást. Na majd hétfőn a védőnő megmondja a tutit remélem...
2019. szept. 11. 13:12
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatt 3 nagy uh van. 12, 18-20,32 heti uh. Vérvétel van 1 a terhesség elején, majd azt hiszem még további 2. 1 a terheléses cukor és 1 a vége fele. Bár nekem 5 volt a genetikai betegségszűrés miatt. 36.héten vesznek kenetet, 38.héttől NST/CTG hetente.

Nekem sztk orvosom volt, 4 hetente hívott vissza mind2 doki, az elsőnél is és a masodiknál is. Odafigyelt mind2 orvos a terhességemre, alaposan megvizsgált. A másodikra méginkább, még a ctg után is megultrahangozott.

A te helyedben megkérdezném az orvost, mikor menjek legkozelebb. Jobban kinyitnám a számat.

2019. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 26 hetesen mondta a vedőnő, hogy menjek vizsgálatra, nézessek méhszájat. Utána 4 hetente, vagyis 30. és 34. héten mentem még, ott mondták, hogy várnak 1 hónap múlva, 38. héttől már nst-re jártam, akkor már nem néztek, 40. héttől amnioszkópiám is volt.

UH 12, 18, 32 és 38. hetekben volt.

2019. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nem aggódom túl a dolgot, igazából UH-n kívül tényleg csak azt tudná nézni a doki. Amúgy eddig problémamentes a terhességem, mostanában kezdett el nagyon növekedni a baba, és azt sajnos már érzem is... De csak kellemetlen húzódások, szurkálások, csípőcsontfájdalmak vannak... Reméljük nem lesz probléma :)
2019. szept. 11. 13:31
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Terhesgondozás alatt 1-szer néztek meg lent, egyszer pedig terminustúllépés miatt nst után amnioskopiát akartak, akkor újra.


Sztk-ban is mindent el kellene mondaniuk

2019. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18as, mikor sztk-ban 5 perc maga az uh vetkőzéssel öltözéssel együtt, nem fognak elmondani semmit se, tapasztalat. Én ezért fogadtam dokit, sztk alapon szülni számomra nem a legbiztondágosabb legalábbis nálunk nem.
2019. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!