Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Táppénz terhesen? Hogyan?

Táppénz terhesen? Hogyan?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de sosem voltam még táppénzen.

Hogyan működik?

A háziorvos vagy a nőgyógyász ír ki?

Az időpontot én határozom meg mikortól?


2020. jan. 29. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most ebben vagyok :) A főnökömmel azt beszéltük meg, hogy dolgozok amíg tudok, tehát te határozod meg.

Nekem mondta a nőgyógyászom, hogy szóljak amint táppénzre akarok menni és megírja a javaslatot, majd a háziorvos vesz fel táppénzre.

2020. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A nőgyógyász tesz javaslatot a háziorvosnak, hogy vegyen táppénzre. Ez abban az esetben működik, ha vmi egészségügyi oka van, veszélyeztetett terhes vagy, vagy olyan a munkaköröd. Szóval innen nézve nem igazán te határozod meg az időpontot. Viszont nyilván a saját orvosoddal meg tudod beszélni, hogy szeretnél otthon maradni, akkor ír egy ilyen javaslatot. Azzal elmész a háziorvoshoz és ő vesz táppénzre.
2020. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Engem háziorvos írt ki, amint tudattam vele a terhességet. Mondjuk én veszélyeztetett voltam és a munkahelyemen sem dolgozhattam kismamaként. De ha nálad semmi gond nincs és a munkahelyed is kismama barát, akkor szerintem addig dolgozz, ameddig tudsz.
2020. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem komoly a dolog, általában a nődoki megkérdezi, hogy meddig akarsz dolgozni, simán ad javaslatot, nem kell ahhoz semmilyen problémának lenni. Jó nyilván nem 12 hetesen iratja ki magát az ember, hanem amikor már azért jobban látszik a dolog, stb. Tőlem 20 hetesen megkérdezték, hogy bírom-e még...

Én a főnökkel beszéltem meg, hogy mikortól megyek táppénzre, mondjuk ha nem napi 3 óra ingázás lenne, lehet, hogy még mindig dolgoznék, mert amúgy meg a munkám nagyon könnyű irodai munka.

2020. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Véleményem szerint akkor, ha veszélyeztetett terhes valaki. Amúgy nem tartom indokoltnak, a terhesség nem betegség.
2020. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Még jó, hogy a kérdezőt nem érdekli, hogy mások mit gondolnak, ugye? Akkor menj táppénzre, amikor úgy érzed, hogy már nem bírod, vagy egyszerűen lelkiekben készülni akarsz a babázásra!

Nem érdekel senkit, hogy a mártír anyukák a munkahelyről mennek szülni. Így jártak, ettől gondolják magukat keménynek.

2020. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!