Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen terhes táppénz jár?...

Terhesen terhes táppénz jár? Vagy mi a szakneve? Hogy lehet intézni?

Figyelt kérdés

Szoc.gondozó vagyok,120 fős intézményben. Nem egyszerű.


Ha a nőgyógyász megállapítja a terhességet,azzal elég elmenni a háziorvoshoz,hogy írjon ki? Illetve van az a másik,ami nem táppénz. (talán távolléti). Mennyire friss papírral kell menni a háziorvoshoz?


Nem szeretnék azonnal elmenni,csak ha találnak helyettem valakit,de addig éppen eltelhet 1 hónap is..


2019. ápr. 4. 07:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Táppénzen akkor lehetsz, ha gond van a terhességek. Ez a bruttó béred 50 vagy 60 %. Ha nincs gond a terhességgel, és a munkád veszélyes a terhességre, akkor jár távolléti díj, ami a teljes bruttó béred.

A szociális gondozás nem értem miben lenne megterhelő vagy terhességre veszélyes

2019. ápr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
1es, pl hogy akár 100 kilós embereket kell emelgetni, hányást takarítani, fertőző betegeket ápolni.
2019. ápr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
Ah, elneztem. Koszi, 2. Igazad van.
2019. ápr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Pontosan, ahogy az első írja.

Ha öregeket emelgetsz, ágytálazol esetleg, akkor talán értehető, de nem táppénzre kell menni, csak mert hirtelen okod lett a munkakerülésre. A terhesség nem betegség. Először is fel kell ajánlanak neked kedvező munkakört, ami nem hiszem, hogy ne lenne. Ha ez mégsincs, akkor jár távolléti díjként az alapbéred. Veszélyeztett terhességgel írnak ki valakit táppenzre, ha gond van a terhességgel, vagy vetélés(ek) után, olyan nincs, hogy terhességi táppénz. Persze eljátszhatod, hogy milyen stresszes, veszélyes a munkád, sajnos van az a doki, aki partner ebben. De ha kihisztized, akkor ám nincs shopping, meg plázatúra, szépségszalonban töltött délutánok, na meg tavaszi, nyári vakációk, nyaralás, mert otthon kell feküdnöd. Ugyanis táppénzcsalásért megütheted a bokád.

2019. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%
Fertőző betegeknek nem ott van a helyük a szociális otthonban. Ők kórhában vannak. Tehát ez is csak kifogás.
2019. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

4es! Te draga! Aki gondozo, nem veszik az irodarabse at.. ilyen helyen dolgozom es tudom hogyan mukodnek a dolgok!


Kerdezo, szerintem tappenz, orvos majd beirja, hogy veszelyeztetett vagy es kesz, a baba epsege fontosabb, mint hogy valaki azt mondja, mert terhes vagy nem beteg. Igen is, ahol en dolgozom ott mennek az apoltak kozott a megfazasok, hanyas, hasmenesek.. tisztaba tevesnel nem mindenki egyuttmukodo, hirtelen mozdulatok, hisztik vannak (rugkapalas.. ).. ezek utan nem kell reszleteznem szerintem....

Aki nem tudja mivel jar egy munkakor ne jojjon azzal, hogy nem betegseg...

Nyilvan, ha valaki irodaban ucsoreszik menjen csak dolgozni, de gyar esetleg ilyen helyeknel, jobb a bekesseg, es elkerulendo.

2019. ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Már hogyne lenne fertőzés veszély is 120 főnél. Ha szerintetek nem egy otthon v korház ad okot távollétre,akkor mi?! De most tényleg. Nem hiszem h sok olyan munkahely van ahol 100 kilós embereket kell mozgatnom,naponta 100x cserélni pelenkát,amibem hol vér,hol trutyi van,mert igen,fertőzőek,mert igen,a korház "haza" küldi őket mert "nincs semmi bajuk". 50x cserélsz kötést, mert ömlik a genny a sebekből.. De mind ez majdhogy nem is érdekelne ha nem kellene ekkorákat emelnem.
2019. ápr. 4. 07:52
 8/24 A kérdező kommentje:
Legtöbben irodai munkáról mennek táppénzre mert fáj a derekuk és aki tényleg megerőltető munkát végez az kifogás?!
2019. ápr. 4. 07:54
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Dolgoztam 10 évet szociális intézményben. Soha többé nem csinálnám,ez idő alatt tökéletesen tönkrement a derekam/hátam.

Terhesen 1 percet sem maradnék,nem hogy még 1 hónapot. Én is úgy tudom,hogy távolléti díj jár,másik munkakört úgysem ajánlanak fel,egyébként ezt szerintem mindenki tudja. Alapesetben van egy intézményvezető és max 1 irodista,de legtöbb helyen az sincs.

Én azonnal elmennék a helyedben távollétira. De húzhatsz is az időn ha kiveszed a szabadságaidat.

2019. ápr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7%
Bírom ezt. Te választottad ezt a munkahelyet, senki nem tartott fegyvert a fejedhez. Eddig gondolom nem nyafogtál. Én terhesség nélkül sem csinálnám. Mellesleg túlkapod. Ilyen helyen dolgozom én is, más nexusban, de azért tudom, hogy vannak különböző szintek.
2019. ápr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!