Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzak terhesen...

Meddig dolgozzak terhesen irodai munkával, télen?

Figyelt kérdés

Most járok a 29. héten és úgy terveztem hogy egy hónappal szülés előtt megyek el CSED-re (ezt a fonokomnek és mindenki másnak is mondtam), de mivel a munkaköröm már átadtam az utódomnak nem sok dolgom van illetve inkább olyan dolgok amikhez sok kedvem már nincsen... (Pl folyamatok szimplifilalasa, tehat kisebb projektek amire nehezen veszem rá magam). Mivel már elég rosszul alszom (hétvégente mindig sokáig tudtam aludni amikor behoztam az elmaradt hétköznapi órákat de mostmár ez sem működik mert felébredek és pörög az agyam), ezért napközben elég fáradt vagyok és már semmi kedvem az egészhez. A főnök jófej és rugalmas (heti egyszer itthonról is dolgozhatok) de nem akarok visszaélni a jóindulatával sem és úgy elmenni hogy úgy emlékezzenek rám mint aki későn járt be, korán lelépett és közben már semmit nem csinált... Plusz az sem segít hogy egy nagy légterű az iroda és mivel tél van mindenki betegeskedik állandóan én pedig már egy megfázason túl vagyok de úgy érzem elég tropa az immunrendszerem és bármikor benyelek egy következőt... (És a tengervizes orrspray akárki akármit mond nem dugítja az orrot...) Úgy érzem már picit arra kéne koncentráljak hogy beszerezni babacuccokat stb (egyelőre csak a ruhatár van meg de ezen kívül még semmi..) de a kialvatlanság miatt örülök ha néha picit lazíthatok és a szabadidőmben inkább pihenek még mert tudom ha a baba megérkezik erre nem lesz lehetőség. Másfél hét múlva megyek dokihoz, szerintetek legyek vele őszinte és mondjam meg hogy semmi kedvem már dolgozni és írjon ki vagy mondjam hogy stresszes a munka és itt fáj, ott fáj? (Persze hátam, derekam fáj de túlélem.) Nem akarom a babát úgy fogadni hogy teljesen ki vagyok purcanva mert túl büszke voltam elmenni táppénzre... (Régebben voltam olyan balga hogy egy vesemedence gyulladással is bementem dolgozni mert féltem betegszabira menni szóval néha azt hiszem nem ismerem a testem jelzéseit hogy amikor elég akkor elég...)

Szóval a kérdés igazából hogy szerintetek lehetek őszinte és elmondhatom ezt neki vagy inkább füllentsek hogy sok a stressz a munkahelyen és fáj ez-az? Köszönöm szépen!



2020. jan. 5. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell füllentened semmit. Mondd meg neki nyugodtan,h írjon ki táppénzre,mert mar nem tudsz így dolgozni. Kényelmetlen az egész napos ülés,megvan a helyedre az ember,most már szeretnél a babara koncentralni. Ennyi.

Én lazan megmondtam a dokimnak,amikor el akartam menni táppénzre. Mellesleg a nőgyógyász csak javaslatot ír,ez alapján ír ki táppénzre a háziorvos.

2020. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosfuggo. En csak megkerdeztem, hogy lehet-e, hogy kiirjon, azt mondta, persze. Nem is kerdezte meg, hogy miert nem akarok dolgozni.
2020. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kérnék permanens HOt, és pihiznék-dolgpznék otthon. Hivatkozz a betegeskedőkre, és akkor tuti megadják.
2020. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben még kb 2-3 hétig dolgoznék kivenném a benn maradt szabijaim, es amint az lejárt, jöhet a csed. Igy penzednél maradsz, es nem lesz sokezerrel kevesebb, plusz lesz kb 2 hónapod mindenre...
2020. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 37. Hétig dolgoztam

Semmi egészségügyi gondom nem volt


De:


Senkinek sem javaslom..

Kell egy kis idő, hogy az ember leeresszen


1,5 hétig még azon kattogtam, hogy mi van a melóban..

E-maileket írtam stb..

2020. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi asszisztensként dolgoztam, nem volt annyira megterhelő csak ha több rendelés ment párhuzamosan és ha este 7-8 órakkor végeztem, viszont hasonlóan éreztem mint te, szóval úgy gondoltam amúgy is messze lakom, volt több probléma is a terhességem elején és úgy voltam vele hogy szeretnék mostmár magunkra koncentrálni mert előtte sokszor túlóráztam 12 órában, mások helyett dolgoztam mert nyilván a főnököt az eredmény érdekli és nem az hogy ki végzi el a munkát. Eredetileg november közepéig maradtam volna, viszont megkértek hogy maradjak decemberig. Így december 2.-ával jöttem el és sokkal jobb mint mikor dolgoztam, néha furcsa és van hogy munkával álmodom de így helyes. Szerintem úgy dönts ahogy érzel, te tudod hogyan jó neked. Lassan már abba a terhességi korba lépsz ahol ha akarnál sem tudnál úgy aludni mert mindenütt fáj, közben babaholmikat vásárolni azért megterhelő fizikálisan.
2020. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most te és a baba vagytok az elsők, a ti egészségetek! Nyugodtan mondd el a dokinak, hogy már fáradtnak érzed magad és kicsit aggódsz a vírusok miatt is (az influenza most jön).

A munkatársak és a főnök miatt se aggódj!Én mindig arra gondolok, h.ők hasonló helyzetben tuti nem gondolkodnának sokat és azt tennék, ami nekik jó..Legalábbis az én főnököm biztos:)

2020. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 20.hetes vagyok, március végéig tervezek irodai munkán dolgozni. DE! Most itthon voltam Karácsony miatt 2hetet és csodálatoa volt :) nem terheltem magam, sokat feküdtem, kialudtam magam. S átértékeltem, hogy milyen lesz magy hassal utazni, gyalogolni, ülni egész nap, stb. Lehet én is eljövök hamarabb :)
2020. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2020. jan. 6. 00:24
 10/10 anonim ***** válasza:
kovid alatt meddig dolgoztál,hogy vagytok?
2023. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!