Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tegnap kiderűlt hogy babát...

Tegnap kiderűlt hogy babát várok : ) 2év probálkozás után végre, de hajlamos vagyok a hízásra, hogyan kerülhetném el h amúgy is 98kg-os bálnás testem ne hizzon tovább?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 08:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy, úgyis hízni fogsz valamennyit.

De ha ennyit küzdöttél a gyerekért, akkor biztos oda fogsz figyelni, hogy egészségese(bbe)n étkezz.

Később meg úgyis szaladhatsz a gyerek után, majd lefogysz :D

2020. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Keress fel egy dietetikust, akivel közösen, személyre szabottan írtok egy tartható étrendet és életmódot. Pár napja a bocsiviki.hu oldalon is lehetett ingyenes kismama étrendet letölteni, de az egy sablon, a te igényeidhez kell igazítani. Ha sportoltál akkor mérsékelten de folytasd, ha nem akkor ne most vágj bele.. Péntek Enikő kismama dvd-i is jók🙂
2020. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Kerüld a pékárukat, magas szénhidrát tartalmú köreteket (tészta, rizs, krumpli) és tejtermékeket és ne egyél este 6 után. Éhezni nem kell, de inkább a zöldséget és húst, halat, tojást egyél arányaiban többet (és szinte bármennyit) és jók még az olajos magok is mértékkel. Mozogj minden nap, legalább egy-kétszer fél óra kilépős séta (praktikusan autó vagy tömegközlekedés helyett be lehet iktatni időhiányosoknak is) terhesen is hasznos, mert a babához is több oxigén jut. Ez szerintem elég kímélő, nem drasztikus változtatás, mert abba ne most fogj, és még számolgatni sem kell.
2020. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy, már előtte le kellett vona fogynod!
2020. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

"Sehogy, már előtte le kellett vona fogynod!"


Még mindig jobb kövéren élni, mint agy nélkül, ahogy te!

2020. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem lennél ekkora, nem kellett volna várnod két évet.
2020. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod elkerülni, fogsz hízni, de okosan fogod tudni kontrollálni.

Nálam az éhségérzet sokkal rosszabb, mint nem terhesen, ilyen rosszullét-szerű, és olyankor muszáj ennem. Ezt úgy sikerült kompenzálni, hogy napi 3 étkezésről átálltam napi 5 kisebb étkezésre, ez nálam működik.

Ami nagyon fontos, hogy ne hidd azt, hogy "most kettő helyett kell enned", meg hogy "most nem az alakom a fontos, ehetek, amit megkívánok". Az első és a második trimeszterben csupán 150 kalóriával nő meg a tápanyagigény, az kb egy pohár joghurt, szóval nem jött el a zabálás ideje. A "kívánás" is sok esetben egy mítosz, vitaminszedéssel és változatos, egészséges étrenddel elkerülhető (persze nem mindig). De a "fagyit és csokit kívánok, szóval azt eszek, hát hiába, terhes vagyok" kényelmes gondolatának ne dőlj be. Kerüld a péksütit, lisztes dolgokat, ahogy előttem már írták.

És ne felejtsd el, hogy sokan vizesednek terhesen, tehát a hízás nem feltétlenül háj, lehet, hogy víz. Orvossal, védőnővel meg lehet ezt beszélni.

Mozogj is, ha eddig nem tetted, ne most kezdj sportolni, de sétálj tempósan minden egyes nap, egy napot se hagyj ki.

Boldog babavárást!!

2020. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó!3hónapja keményen oda figyelek mit eszek! Hidd el nem azért vagyok dagatt mert tele eszem magam!és halkan megsúgom h a mióma miatt nem estem teherbe!!! Norbit le szarom! És ha a párom ezért elhagy ŐT is!!
2020. febr. 19. 08:43
 9/18 A kérdező kommentje:

7re gondoltam,nem réd 8-as

Neked igazad van tudatosan szeretnék táplálkozni,és lisztes magas szénhidrátos cuccokat nem eszek 3hónapja

2020. febr. 19. 08:46
 10/18 A kérdező kommentje:
basszus elöbb még megviccel ez a gyakor.szóval ha jól látom 6*szídott neki szólt
2020. febr. 19. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!