Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tegnap kiderűlt hogy babát...

Tegnap kiderűlt hogy babát várok : ) 2év probálkozás után végre, de hajlamos vagyok a hízásra, hogyan kerülhetném el h amúgy is 98kg-os bálnás testem ne hizzon tovább?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 08:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Azt irod 2 év probálkozás után jött össze. Én azt nem értem , ha tudatosan készültetek rá,miert nem fogytál le? 2 év alatt azért szépen lement volna 20-30 kiló, és akkor most nem kéne azon aggódnod,hogy ne hízz sokat.

Biztosam fogsz hízni, erre számíts....

2020. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Hízni fogsz mindenképpen. Maga a baba miatt kB 10kg lesz rajtad a végén. De többnek nem muszáj. A legegyszerűbb, ha kiszámold a napi kalóriaszükségletedet és aszerint étkezel. A súlyod miatt nem kell rászámolni többet.

Nyugodtan ehetsz kenyeret, rizst és társait. Ugyanis a szénhidrát fontos. Csak az nem mindegy milyet és mikor. Ehetsz teljes kiörlésű pékárukatt, durum tésztát, basmati rizst. Csak férj bele a napi keretedbe.

2020. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váladzokat
2020. febr. 19. 09:30
 14/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem érdemes lenne dietetikust megkeresni. Egyik barátnőm inzulinrezisztens, terhesseg alatt is tartotta a diétát, ha jól értettem, az a lényege, hogy meghatározott mennyiségű szénhidrátot ehet meg egy nap, meghatározott felbontásban, de azt meg kell ennie. Szuperül néz ki! De nem “barkácsolj” szerintem, hanem tényleg keress meg szakembert. Boldog babavárást!
2020. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
mindenképpen elmegyek,holnap megyek a nődokihoz,és mondom neki,vagy ezt házi orvosnak kell?bocsi első baba és minden új!
2020. febr. 19. 09:54
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Megkérdezheted mind a kettőt, hogy ismernek-e jót. Ha nem, neten is kereshetsz nyugodtan.
2020. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindegy, miért nem fogyott le 2 év alatt? Azt már nem lehet visszacsinálni. Kérdező, gratulálok és boldog babavárást! Dietetikust keress fel és járj hozzá amilyen gyakran csak lehet, hogy minél többször át tudjátok beszélni az étrendedet.
2020. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez a "sehogy, úgyis hízni fogsz" baromság. Más, amikor a kismama tévesen kettő helyett zabál és behízik, és más a gyarapodás, ami ugy elkerülhetetlen és elengedhetetlen (méh, magzat, magzatvíz, vizesedés, stb).

Én egy dekát nem híztam, csak a hasam gömbölyödi. Pedig rettenetesen hízékony vagyok, de inzulinrezisztencia miatt muszáj volt az első trimeszterben (vetélést okoz) odafigyelnem, utána már teljesen átálltam. Csak szénhidrát csökkentett liszt (Dia Wellness), eritrit édesítő, diabetikus cukorka, csoki, gyümölcs is mértékkel, semmi felesleges cukros üdítőital. Életmód váltás kell és fejben eldönteni. A gyerek miatt napi 300kalóriával kell többet enni, és célszerű azt sem egy zacskó csipsszel megoldani. Sok zöldség, sok fehérje, minimális szénhidrát (de nem hagyható el a ch, mert kell a babának, csak nem gyorsan felszívódó fajtából).

2020. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!