Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A jelenlegi helyzetben (...

A jelenlegi helyzetben ( koronavírus) beengedik a párotokat a kötelező ultrahangokra?

Figyelt kérdés
Kistarcsa kórház érdekelne legfőképpen, de igazából bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok. Bemehetett a férj/ barát /akárki a vizsgálatra?

2020. márc. 27. 20:14
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

#29-es: Köszönöm szépen!! Látom jól lepontoztak , mert leírtad az igazságot. 😀 részemről ment a zöld kezecske.

#30-as: egyetértek, szerintem a mondás is inkább erre utal(na)

2020. márc. 30. 00:28
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 20 hetes vagyok, első babával.Mindenki tudja, hogy mi most a jelenlegi helyzet.Szerintem nem arról van szó, hogy hisztizik, hanem hogy rosszul esik neki, hogy az apuka nem láthatja a saját gyerekét a pocakban.Itt nálunk sztk-n nem kapunk képet sem.A boldog babavárás szerintem sem így néz ki, hogy az ember lánya mindent a netről rendel meg, és otthon a 4 fal között gubbaszt a nagy hasával."Látja majd eleget?" Ezt a mondatot nem is tudom értelmezni..Ez kb. olyan, mint amikor apuka kihagyja a gyermek első lépését, első szavát, mert 60 éves koráig úgyis fogja látni még járni, hallani beszélni eleget. Vicc kategória! Azt gondolom, hogy az apukának is ugyanolyan joga van látni a babát, mint az anyának.Nyilván nem kell minden vizsgálatra elcipelni, de egy UH-t azért csak lásson egyszer a 9 hónap alatt..
2020. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
71%
Hát de mivel vigasztaljuk magunkat, utolsó? Mondd meg! Én írtam, hogy látja majd még eleget. Most mit mondjak? Sírjak? Vagy ő sírjon? Valamivel muszáj biztatnunk magunkat. Holnap mentünk volna házassági szándékot bejelenteni, 13 hetes vagyok, az imént hívtak, hogy megszűnt az önkormányzatnál a személyes félfogadás holnaptól, nem lehet elintézni, így nem is tudjuk, mikor tudjuk bejelenteni, aztán meg összeházasodni. Ezzel is mit csináljak, mondd meg! Ordítsak, szomorkodjak, dühöngjek? Akartunk babavárót, satöbbi, most lehet, hogy nem lesz az sem. Hát akkor nem lesz. Baba viszont lesz, azt semmilyen önkormányzat, ultrahangos orvos meg nővérke, önkormányzat, semmilyen korlátozó intézkedés nem veheti el tőlünk. Akkor se, ha nem tudunk házasodni, akkor se, ha nem jöhet be az ultrahangra az apja. Láthatja majd eleget, igen. Mert bármi van most, ő jönni fog, és együtt leszünk, akárhogy is. És ez a lényeg, és ha erre gondolunk, megnyugszunk, és boldogok vagyunk.
2020. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs baj azzal ha az ember megéli amit érez. Legalább nem kattan be. Nem kell görcsösen akarni a pozitívitást. Ha kell akkor sírj, dühöngj, ordíts, csapkodj, kiabálj, de ugyanakkor örüljünk,hogy nincs más bajunk, a babák jól vannak, hogy végre meg fognak születni stb.

De igaza van Tamarának ez nagyon nehéz. Főleg első babánál, minden új. Nálunk ráadásul egy tavalyi 6 hetes missed ab után jött most a baba . A férjem csodálatos ember. Imádom. Annyira boldog, aggódik is persze, de nagyon örül. Nagyon bánja,hogy lemarad a fontos első pillanatokról,de majd max. Levideózom neki, vagy nem tudom. Amit lehet.

Sajnos ezt nem fogja az megérteni akinek teljesen normális mederben folyt a terhessége, minden a megszokott volt. Most meg minden más, nem fogadnak az orvosok se csak ha kötelező, tehát még mi sem láthatjuk annyit a babát mint más anyukák akik mondjuk egy fél éve voltak várandósak. Tehetetlenül várja az ember,hogy mi lesz, közben pedig élete legboldogabb időszakát éli, és ez így nagyon fura.

Persze eleget látja majd apuka, bár ez a mondat engem is zavar, szerintem nincs olyan hogy "eleget" pláne nem ha az ember a saját gyerekekéről beszél. Még egymást se látjuk eleget, pedig 0-24-ben együtt vagyunk, de ugye munka, főzés, mosás, takarítás stb . Tökre tudunk hiányozni egymásnak este .😀 Szerintem egy élet is kevés rá, hogy az ember eleget lássa azt akiket szeret, akikért mindent megtenne, akikért már most az életét adná ha kellene.


Boldog babavárást mindenkinek, ha tudjuk támogassuk egymást. 🥰

2020. márc. 31. 17:25
 35/41 anonim ***** válasza:
Nem engedik be nálunk, még a kórház épületébe sem. Mi 4D-n voltunk magánban pont azért,hogy legalább egyszer lássa a pocakban is, ott még bejöhetett szerencsére.(ez volt 4 napja) :) amúgy nem mentem volna, vagyis nem ilyen hamar, csak féltem, hogy később még magánrendelésre sem engedik be. Ha megtehetitek anyagilag szerintem érdemes elmenni.Ha nem akkor nagyon sajnálom, ès drukkolok, hogy minél hamarabb véget érjen ez a helyzet.
2020. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Nálunk a környéken már 4D sincsen, ha van is, (bár még nem mentem nagyon utána, mert csak kb. 10 hét múlva szeretnék menni), akkor sem mehet be az apa.

Egyébként egyetértek a Kérdezővel és az egyik válaszolóval, nem jó ez így és felesleges mindenáron azt mutatni, hogy minden ok. Nekem 2. babám és annyira más az egész terhesség, mint a fiammal volt. Nem tudom a családommal és a barátaimmal úgy megélni, ahogy szeretném, nem tudok neki egy ruhát venni (pedig kislány és úgy vártam, hogy majd csajos kis ruhákat veszek) csak rendelni és az nem ugyanaz. Félek a szüléstől, hogy a férjem nélkül kell végigcsinálnom (én tudom mi vár rám és tudom mekkora segítség, ha ott van a férjem) és még sorolhatnám. Nekem nem lesz több terhességem már és nagyon nem így képzeltem el ezt, amellett, hogy persze a legfontosabb, hogy minden rendben legyen a babával. Kitartást mindenkinek aki még hasonlóan érez, aki pedig nem, azt őszintén irigylem.

2020. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Helyzetjelentés: A magánorvos beengedi a férjemet, sőt, nem is értette miért kérdezzük meg róla. Szóval minden ultrahangos vizsgálat ott történik nála.

A genetikai ultrahangot és a kombinált tesztet kórházban csináltattuk, oda nem jöhetett be. Még várni sem várakozhatott velem. Egyébként ott nekem se mutatták meg a babát, képet se kaptam.

Kitartást mindenkinek, drukkolok,hogy hamar elmúljon ez az őrület .❤️

2020. ápr. 17. 22:58
 38/41 anonim ***** válasza:
Szuper! Mármint ha beengedik..Nekem mondjuk férjem ígysem úgysem lenne bent a konkrét szülésnél,mert még a vérvételt sem bírja, de addig amíg odáig eljutunk azért nem lenne rossz. Vagy megpróbálom itthon elhúzni, ameddig csak lehet, és addig is lenne támogatóm :) reménykedjünk, hogy addíg sok víz lefolyik még a Dunán, és mindenki maga döntheti majd el, hogy kivel és hogyan szül :)
2020. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom minden erőmmel! ❤️
2020. ápr. 18. 17:17
 40/41 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk (Németország) a férjem egyik alkalommal se jöhetett velem (12 hetes terhes vagyok). Nálunk a szülésnél a kórházban egy kísérő lehet majd (de ez még változhat). Pl egyik barátnőm 10 héttel korábban jár, ezáltal korábban kezdett el járni (más) orvoshoz, az ő párja eddig az összes vizsgálaton ott lehetett vele. :( Nagyon szomorú, hogy az apa nem láthatja így, de próbálok videót csinálni. Nem pótolja, de többet lát, mint egy képről.
2021. márc. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!