Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most ez csak nalam veri ki a...

Most ez csak nalam veri ki a biztosítékot? Nem terek eszhez komolyan?

Figyelt kérdés

En elhiszem, hogy koronavírus, maradj otthon (itthon vagyok a gyerekemmel mar amugy is 5hete..), de az, hogy szinte sok helyen azt olvasom, nem mehetnek a kismamak vizsgálatokra, szamomra felháborító. Pl ultrahang, cukorterheles. Pedig a GDM alattomos... honnan tudja az ember, hogy a baba jól van, ha nem mehet vizsgálatra? Persze Angliában nem csinalnak ennyi vizsgalatot, van is epp eleg serult gyerek...


Meg sok helyen is olvasni, meg a magan orvos is lemondja, ami fizetős... 🤦‍♀️ Kerlek, ti nem aggódtok a babátokèrt? Mert, ha én nem mehetnék azorvosomhoz kikeszulnek... (es igen elfogok menni akkor is, mert rettento csunyan repedtem az elso babanal, es mai napig mindenhol vizsgál az orvos es nyugodt vagyok, hogy minden rendben van.


2020. márc. 31. 15:10
1 2 3
 1/24 MancsWolf válasza:
94%
Nem tudom ezt hol olvastad de majd minden kórházban van terhesgondozás az összes kapcsolódó vizsgálattal együtt.
2020. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

1.Angliában vagy bárhol máshol NINCS több se´rült beteg, mint Magyarországon, éppen ellenkezöleg.

2. Sokkal kisebb gond, ha nem csinßalnak egy ultrahangot, mintha megkapod a koronavírust és emiatt elmegy a baba.

3. Ettöl függetlenl a leýnege vizsgálatokat megcsinálják, csak azokat nem, amiknek nincs sok jelentösége!

2020. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező ultrahangot nálunk megcsinálják (kisváros), a cukorterhelést nem tudom, majd megkérdezem, mikor megyek az ultrahangra (kb. 2 hét), de szerintem azt is.

Védőnőhöz nem járok, az csak sürgős estben van, de az nem is ad semmi különöset szerintem a terhesgondozáshoz.

Ha az ultrahangokat és a végén az nst-t megcsinálják, akkor ok, ha ezeket sem, az tényleg felháborító, de szerintem ilyen nincs.

2020. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Az ultrahang ne maradjon el, inkább elkapom a vírust, minthogy ne derüljön ki vmi baj.

Én is hallottam, hogy nincs cukorterhelés (dèlbuda, szakrendelő)

2020. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nálunk van terhesgondozás, uh és vervétel. Mondták a sajtótájékoztatón, hogy a kismamákat ellátját, megvizsgálják, mint eddig.
2020. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nem csak terhesgondozás... a lányomnak múlt héten letört a foga,tályogja lett,fél napos telefonálgatás után csak a szájsebeszet fogadta.

3 hónapos a babám.... csípőszűréseket lemondták az sztkba...

Én felirattam még februarba fogamzásgátlót de nem merem elkezdeni mert 3 hónap mulva vagy tudok feliratni vagy nem...

2020. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 6-os! Tudsz fogamzásgátlót felíratni. Miért ne tudnál? Beletelefonálsz és kiírják neked az e-receptet. Azaz felviszik a rendszerbe, neked orvoshoz sem kell menni, hanem besétálsz a patikába és kiváltod. Én pont ma írattam így ki a tablettámat, már ki is lett váltva. Orvos nem látott. :) Amúgy mindig így iratom fel a háziorvosommal, annyi, hogy korábban papír alapú receptet kaptam, most meg e-receptet. Ezután már csak így kérem.
2020. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

22 hetes terhes vagyok, két nappal a 18 hetes genetikai után lemondták a magán nőgyógyàszati vizsgálataimat is, és a védőnői kontrollokat is. 24. héten lenne esedékes terheléses, holnap megyek, mert sztk-ba mission impossible, magánban meg nem tudták megmondani két hét múlva lehet-e, ANTSZ állítja le reagenseket, így előrehoztuk.

Egyelőre ez a helyzet, a kötelező vizsgálatokat elvégzik, csak ki kell okoskodni mikor ki hol. Ez trimeszterenként egy labort és egy uh-t jelent.


Védőnővel telefonon egyeztettünk súlyt, panaszokat.


Mindenkinek a babája a legfontosabb, de most nem szórakozásból mondják le találkákat, hanem mert nem tudnak mit csinálni. 🤷‍♀️

2020. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a terhesgondozás ugyanúgy megy. Minden. Ma voltam a 18 hetes genetikai uh-n. OGTT is meglesz és a laborok is. Nyíregyháza
2020. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

23 hetes terhes vagyok. 2 hete kellett volna mennem amniocentézisre, mert a genetikai uh-n valami eltérést találtak. Aznap reggel hívtak, hogy ne menjek, mert nincs doki aki elvégezze a vizsgálatot. Azóta is várok, minden héten telefonálgatok, hogy van-e már időpont a vizsgálatra.


Eddig semmi, de már le is mondtam róla, mert csak a 25. Hétig veszik el a terhességet, és az amnio tenyésztés min. 2 hét a legjobb esetben is, szóval ha meg is csináltatom, már nem tudom elvetetni. Inkább maradok a boldog tudatlanságnál.


Sok baba fog most betegen születni :(

2020. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!