Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most ez csak nalam veri ki a...

Most ez csak nalam veri ki a biztosítékot? Nem terek eszhez komolyan?

Figyelt kérdés

En elhiszem, hogy koronavírus, maradj otthon (itthon vagyok a gyerekemmel mar amugy is 5hete..), de az, hogy szinte sok helyen azt olvasom, nem mehetnek a kismamak vizsgálatokra, szamomra felháborító. Pl ultrahang, cukorterheles. Pedig a GDM alattomos... honnan tudja az ember, hogy a baba jól van, ha nem mehet vizsgálatra? Persze Angliában nem csinalnak ennyi vizsgalatot, van is epp eleg serult gyerek...


Meg sok helyen is olvasni, meg a magan orvos is lemondja, ami fizetős... 🤦‍♀️ Kerlek, ti nem aggódtok a babátokèrt? Mert, ha én nem mehetnék azorvosomhoz kikeszulnek... (es igen elfogok menni akkor is, mert rettento csunyan repedtem az elso babanal, es mai napig mindenhol vizsgál az orvos es nyugodt vagyok, hogy minden rendben van.


2020. márc. 31. 15:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Az amit az utolsó válaszolóval művelnek felháborító és elfogadhatatlan vírus ide vagy oda!
2020. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%
Aki lepontozott, az szívesebben megszül a 3. trimeszterben egy agy nèlküli, életképtelen gyereket vagy mondjuk egy Down-kóros vagy végtaghiányos gyereket, mert 4 hónapig nem volt terhesgondozás?
2020. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7es a magánorvosom nem rendel az sztk meg nem veszi fel,de nem is tudom csak úgy felírnák e hiszen nem jártam ott vizsgálaton sose... de megkérdezem.a háziorvost. Köszi
2020. márc. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hat errol irtam... Magan orvos... Miertis nem fogad, ha pl nem idos? Mert akkor oke, ne fogadjon. De miért kell eztmuvelni nehany helyen? Sajnalom az amnios kismamat! Ez a legrosszabb, mi az, hogy le mondták? Szerintem vannak azert olyen nem surgos esetek, amikor igenis fontos egy sima vizsgálat!! utana meg mossak a kezeiket, ha baj van.. 🤦‍♀️
2020. márc. 31. 20:46
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

12-re:

Azért ne csinálj úgy, mintha ezek a rendellenességek minden második terhességnél jelentkeznének!

50-70 évvel ezelőtt mit gondolsz, mennyi vizsgálatot végeztek? Sok mindent el se végezhettek, amit ma igen, mert egyszerűen még nem volt feltalálva az a vizsgálat!

És akkor sem születtek tömegével sérült meg életképtelen babák.

2020. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

"Aki lepontozott, az szívesebben megszül a 3. trimeszterben egy agy nèlküli, életképtelen gyereket vagy mondjuk egy Down-kóros vagy végtaghiányos gyereket, mert 4 hónapig nem volt terhesgondozás?"


HA valaki 5 hónaps terhes, annál hiába derülne már ki az ilyen rendellensség, ugyanúgy meg kellene szülnie, mert akkor már nem végeznek abortuszt!

Másrészt ezelött 30-40 évvel még ezem vizsgálatot többsége nem volt megszokott, ennek ellenére nem volt lényegesen több agyhiányos vagy Down-kóros gyerek, mint ma!

A vizsgálatok többsége csak arra jó, hogy állandó rettegésben tartsák a kismamákat, márcsak azért is, mert ha találnak is valami rendellensséget, akkor sem tudják elmulasztani!

2020. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Goldmund73


Ha neked születne Dawn kóros babád, téged vígasztalna, hogy a másik 1 millió ember babája egészséges? Vagy, hogy régen mindenkinek meg kellett szülnie a Dawn kóros babát is? Ugye, hogy nem? Gondolom soha nem kellett még megszülnöd pl egy Edwardsonos babát (ugyanis nálam ez a gyanú áll fenn), akik a legjobb esetben is a 2 éves kort élik meg. Nem vennéd ilyen könnyen, ha a te gyereked halna meg a karjaid között 2 hónaposan.


Üdv, az amnios anyuka.

2020. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy ha 20-25 hetesen megtudod, hogy a gyereknek súlyabb fogyatékossága van, akkor mit tudsz még tenni? Vagy megszülöd, vagy megszülöd!
2020. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ha 20 hetes genetikai uh-n tudod meg, hogy baj van a babával, még el tudod vetetni a 25. Hétig, mivel sürgősségin adnak időpontot a genetikára nagyterhességre hivatkozva. Én 20 hetesen tudtam meg, hogy baj van, még azon a héten kaptam időpontot tanácsadásra, és a következő hét keddre már időpontom volt amniora. Ha nem mondták volna le az amniot, már lassan a kezemben lenne az eredmény, és ha gond van, mehetnék is megszakítani a terhességet.


Most már semmit nem tehetek, csak imátkozhatok, hogy nincs semmi baja, és egészségesen fog megszületni.

2020. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mi 34-44 évesek vagyunk, elég magas a Down rizikó, magasabb, mint a coronavírus halálozása a korcsoportomban, és akkor még csak 1 betegségről, nem is a legrosszabbról volt szó.


12. és 24. heti vizsgálatok beleesnek vdz a karantén időtartamába, tehát elvileg (ha nem lenne UH), bele lehetbne csúszni abba, hogy nemhogy abortuszhoz, de halvaszüléshez is késő van már. De az sem mindegy: abortusz vagy halvaszülés....

2020. márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!