Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként mennyire veszitek...

Szülőként mennyire veszitek komolyan a sulit/tanulást?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináljátok?

Gyermeketek szeret tanulni?

Nyaggatni kell?

Ha nincs kedve, ráhagyjátok, majd megkapja a megérdemelt rosszabb jegyet?


2020. jan. 28. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
úgy tanul ahogy akar, nem nekem tanul az életnek.
2020. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Mennie kell iskolaba, az egyértelmű. A tanulás rá van bízva. Az elvárás annyi, hogy ne bukjon meg. A saját életét úgy éli, ahoyh akarja
2020. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
(csak szeptemberben kezdi majd a lányom az iskolát, de biztos hogy komolyan fogom venni! Az én szüleim teljesen leszarták, így én is, meg is lett az eredménye... Nem fogom hagyni hogy ő is elbssza az életét)
2020. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

3!


Egy átlag intelligenciával rendelkező 10 éves már tisztában van vele, hogy mire jó a tanulás. Huszon-harminc evesen a szuleidet hibáztatod emiatt, eseetleg a tükörbe kellene nézni helyette és elismerni, hogya magad hulyesege miatt nem vitted semmire.

2020. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekből van, szóval nem szeret tanulni. Nyaggatni kell, pedig nincsenek nagy elvárásaim, napközi után otthon max 15-20 perc még, amit kérek (de inkább csak 5-10 perc szokott lenni), hogy elolvassa az olvasmányt pl meg az angol szavakat, vagy nytan szabályt, stb.

Komolyan veszem.

Ha azért kap rossz jegyet, mert tanult, de nem megy, akkor sajnálom, és gyakorlunk. Ha viszont azért kap rossz jegyet, mert lusta dög tanulni, azért nagyon mérges vagyok és szankcionálom.

Komolyan veszem a tanulást. Én is tanulok.

2020. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Én szüleim sem vették komolyan,hogy tanuljak mert hülyének tartottak és mindig éreztették velem,hogy az vagyok. Nekem senki nem mondta,hogy miért tanuljak így csak sodrottam az élettel. És ezért nem kell azt mondani,hogy én vagyok a hibás,hogy soha nem tanultam mert nem tudtam,hogy miért kell mert mindenki hülyének kezelt és sosem érdekelte senkit sem,hogy elcseszem e- az életem. Szerintem meg igenis a szülő a felelő a gyerekéért amíg nincs 18 nekik kell rávenni,hogy tanuljon mert plul én nem voltam olyan színten soha ,hogy tudtam volna mit akarok elérni mert nem tudtam,hogy fontos lesz valaha ezért vagyok esti erettségi szakon mert senki nem mondta,hogy milyen sok mindenre jó ha tanulok és továbbfejelsztem magam ehelyett egyfolytában azt kaptam anyumtól,hogy hülye vagyok minek tanuljak úgy sem vagyok jó semmire. És igenis kihatott mindenre azota brutális megfelelési kényszerem lett. 26N
2020. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Velem sem ültek le soha sem a szüleim tanulni. Igazából soha sem volt lehetöségem arra, hogy igazán valakitöl is kérdezzek, ha nem értem. Ha rossz voltam csak annyit mondtak, hogy tanulj többet. Na de hogyan ha nem értettem amit tanulnom kellett volna? ìgy áthúztam magam jó 3-sal az évek során. Az érettségimben 3-4 jegyek voltak. De igazából szerintem én többre lettem volna képes, ha a szülei mellettem állnak. Föleg kisiskolás korban.


A gyerekeim most 2-3 osztályba járnak. Ès ami kötelezö a házi elkészítése, erre azért nagyon nem kell nyaggatni öket. 14 órakkor haza jönnek házi az elsö, aztán megyünk tánc, lovaglás, sport...

Ha nem értenek valamit akkor elmagyarázom nekik. Ha a háziban sok a hiba akkor átmegyünk rajta, és megnézem mi a baj. De legtöbbször ök maguk jönnek, ha valamit nem értenek. A dolgozatokra együtt készülünk a nagylányom mindig nagyon odafigyel, hogy teljesen készülten menjen, és ehhez ö maga hívja a segítségemet. A kicsinek még nincsene osztályzatai, de ö is sokszor kéri segítségemet.


Nem várok el 5-t egyiktöl sem. De ha készülünk egy dolgozatra akkor azért annyira rossz nem lehet.


Egy tucat gyereknél látom, hogy sokkal többre lenne képes ha a szülö foglakozna vele. A gyerek meg az évek alatt elveszik abban, hogy nem érti az anyagot és minden egymásra épül, így meddigre eléri a 10-12 éves szintet már nagyobb hiányosságok miatt képtelen jobb jegyeket szerezni.

2020. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Szép szülők vannak itt... megszületik a gyerek, jön a suli és úgy vagytok vele hogy a természet megoldja? Ezért van ennyi tanulatlan ember a világon. A nevelés nem marad abba ott mikor a gyerek iskolába kerül. Igen is, oda kell figyelni, leellenőrizni és segíteni a gyereknek(nem mindegyik okos és kitartó, vannak akik tanulási nehézségekkel küzdenek). Bíztatni, mert bizony a legtöbb gyerkőc utál tanulni. Kamaszkorról ne is beszéljünk, az még rosszabb lesz.
2020. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Senki n3m írta azt higy majd a természet megoldja. A gyerekem nem hulye, tudja, hogy azért kell tanulnia, hogy bármilyen munkát választhasson majd ha oda kerül a sor. Soha nem volt kitűnő, de nem is bukott meg soha. Jelenleg harmadikos középiskolás és a jobbak között van ugyanúgy, ahoyg általános iskolában is. Anelkul, hogy bárki leülne vele tanulni, vagy követelné hogy kitűnő legyen. Ha nem ért valamit, bármikor jöhet hozzám, az apjához, bár értelmes gyerek lévén azt is tudja, a legjobb segítségét a tanárjától fogja kapni. Kulfoldon elunk, a magyaron kivul tokeletesen beszeli az orszag nyelvét, jövőre pedig C nyelvvizsgát fog tenni angolból. Nem kell ehhez rugdosni.
2020. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Amíg napközis, addig nincs nyaggatva, ha amúgy a jegyek nem rosszabbodnak. Egész nap iskolaban van, nem kell este is tanulnia.
2020. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!