Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit csinál egy védönő egész...

Mit csinál egy védönő egész héten? Mert kb. max. 5percet beszélget minden kismamával 1hónapban 1x de azonkívűl mit csinál?

Figyelt kérdés

#védonő
2020. okt. 12. 06:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Papírmunka? De honnan veszed ezt az 5 percet? Az enyém mindig minimum egy negyedórát szánt a beszélgetésre, hameg latiigatoba jott, az legalabb felora volt.
2020. okt. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
A védőnők nem csak terhesgondozással foglalkoznak.
2020. okt. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Tanácsadásra nem csak a kismamákat fogadja, hanem az anyukákat.

Kell mennie családlátogatásokra


Van óvodai feladata, iskolai feladata.

Mivel mi kis település vagyunk így vállalt az önkormányzatnál is posztot. És a nevelési tanácsadóban is dolgozik.


Nálunk a család segítő is ő, és a gyermekvédelmi feladatokat is ő látja el.


Szokott önkénteskedni, pl nálunk a nem használt ruhát, megmaradt pelenkát egyebeket le lehet adni

Ő a rászorulóknak kiosztja.

Vagy nőnapra gyűjtést szervez.

Női táskákat kér és abba mindenféle egészségügyi terméket

Betét, tisztálkodási szer, szépészeti, vitamin.. stb

Vannak olyanok, akiknek betétre, tanponra nincs pénzük, vagy sem adnak a szülei 14-15 évesen...


Ennyi amiről én tudok



Másrészt sosem végeztem 5 perc alatt.. ha bagyob siettem sem

2020. okt. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

A védőnők nem csak a terhes nőkkel foglalkoznak.


Mikor megszületik a baba, hetente kijár a családhoz 1 hónapos koráig (most a járvány helyzetben nem mindenkihez, csak aki valamilyen oknál fogva nem tud bemenni a rendelőbe), utána pedig 1 éves korig havi szinten van kb státusz vizsgálat.


És nem minden kis mamával beszélget kb 5 percet. Gondolom semmi kérdésed nem volt, azért voltál benn nála 5 percet, de én mikor terhes voltam, meg mióta megszületett a babám is, min. 20 kérdést felírva megyek hozzá, így min. egy órát ott töltök nála.


Múltkor aggódtam, hogy kevés a tej, felajánlotta, hogy megmérjük a babát, üljek le, szoptassam meg, majd megint megmérjük, hogy megnézzük mennyit evett. Amíg igényeltem ott ült mellettem, nézte, hogy jól teszem-e mellre, adott tanácsokat, szóval akkor is 1 órát nála ültem.


Egyébként a legtöbb védőnőnek ugyanúgy 4 órás a munka viszonya, mint az orvosoknak, és a munka idején kívül jár ki a családokhoz. Emellett a mi védőnőnk másodállásban ovódai felkészítőket tart.

2020. okt. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőként a mai napom:

3/4 8ra megyek a tanácsadóba.Átnézem a hétre megbeszélt dolgokat,majd fél 9re jön egy 2 éves gyerek státuszra,ez kb.fél óra.Utána egy várandós jön,nem tudom,nálatok hogy van az 5 perc,nálunk legalább 20perc egy kismama.Ezután elmegyek az iskolába,ahol a 6.osztályosoknak kiosztott oltási értesítőket szedem össze,majd a tanárokkal leegyeztetem a szerdai oltást,aztán az oltási értesítőket elrendezem a dokumentációban.4 családhoz megyek látogatni,ez van akinél 10perc,van akinél fél vagy akár 1 óra is,ezt előre nem lehet tudni.Visszaérve a tanácsadóba,beírom a dokumentációban,kivel mit beszéltem meg,mert a dokumentációt ellenőrzi a vezető védőnő.Délután 2-től tanácsadás lesz a háziorvossal,ahová oltásra jönnek a gyerekek,utána ezt is be kell írni a nyilvántartó a,és a gyerekek törzslapjába is.

Holnapra 6 státusz és 4 várandós van előjegyezve tanácsadásra,és 5 látogatás,ami biztos.

Itt szinte minden látogatás alkalmával a megbeszélték mellett 2-3 másik család is behív valamit megbeszélni.

Amint látszik,a mi munkánk csak séta és beszélgetés.

2020. okt. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő vagyok én is

mai napom:

terhesek jönnek

11ig szám szerint 3an(beszélgetés, leletek átbeszélése, szívhanghallgatás, vizelet, alap vizsgálatok, szoptatás szülésre felkészítés stb)mindenkire olyan 30-40 percet szánok.


fél12-15.00-látogatok, most csak 3 újszülöttet

15.30-16.30 bekönyvelem a mai napomat, plusz egyeztetek következő időpontokat, visszahívom azokat akikkel nem tudtam nap közben beszélni.


De nem egyszer még este 8kor is beszélek telefonon azokkal akik segítséget vagy tanácsot kérnek. Vagy esetleg hétvégén.


Emellett jön az oltások leszervezése, méhnyakszűrés, egészségnevelés.

2020. okt. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
8%
6, nekünk legalább nem a délutáni alvás idején jött a védőnő...
2020. okt. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

7!


Reggel nem jó, mert épp akkor ébredtél, délelőtt nem jó, mert vásárolsz, főzöl, délben nem jó, mert ebédeltek, délután nem jó, mert alszik a gyerek, későd délután nem jó, mert játszótér meg vacsora készítés, este nem jó, mert fürdetés. Soha nem jó. De el kell fogadni, hoyg a világ nem körülötted meg a gyereked körül forog.

Na és ha alvasidoben megy? Nem hal bele senki.

2020. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a terhesgondozást gyorsan letudta, de amikor szülés után hazajöttünk, másfél órát segített a szoptatásban.
2020. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
7-8: mert egy újszülöttnek olyan stabil napirendje van, hogy alvásideje van akkor :-)
2020. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!