Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit csinál egy védönő egész...

Mit csinál egy védönő egész héten? Mert kb. max. 5percet beszélget minden kismamával 1hónapban 1x de azonkívűl mit csinál?

Figyelt kérdés

#védonő
2020. okt. 12. 06:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
26%
10, nem csak újszülöttet látogatnak, hozzánk három éves korig jött rendszeresen, havonta.
2020. okt. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
98%
11: újszülöttet írt a válaszoló, egy szóval nem írta, hogy az egyévest is akkor látogatja. De ha történetesen látogatja, akkor sincs semmi. Stabil napirendnél is tolható az alvásidő, nem fog belehalni senki...
2020. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es válaszoló!

Honnan veszed ezt a 4 órás munkaviszonyt, meg hogy munkaidő után jár látogatni a védőnő?

A védőnők munkaideje 8 óra,ebben a 8 órában látogat is, tanácsadása is ekkor van,és csinálja a többi dolgot,ami még hozzátartozik.

2020. okt. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Hát én terhesen is minimum fél órát beszéltem vele. Szülés után meg volt, hogy másfél órát volt itt.

Amúgy terhes tanácsadás, család látogatás, oltások, iskola, ovoda látogatás. Hidd el kitölti a napjukat

2020. okt. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a védőnők be vannak osztva, melyik napon végeznek terhestanácsadást, heti egy délelőtt vagy délután jut mindenkire, úgyhogy ez ennyit vesz el tőlük.

CSecsemőtanácsadás heti egyszer két óra, itt vannak a státuszvizsgálatok, oltások.

Látogatni csak delelőtt járnak ki.

A maradék idő mind adminisztráció.

Intézménybe nem járnak, ugyanis az csak kistelepüléseken divat, nálunk van 3-4 ifjúsági védőnő a városban, akik csak ezzel foglalkoznak.

2020. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém nem 5 percet beszélget velem, hanem fél órát, holott orvos vagyok és értelemszerűen nem térünk ki olyan részletekre, amelyekkel tisztában vagyok. Ahol dolgozom, ott van védőnő, hozzá órákon keresztül jönnek tanácsadásra, nem csak kismamák, de csecsemővel is érkeznek mindennap. Megszervezi a védőoltások beadását, rengeteg adminisztrációs feladata van (csak úgy, mint pl nekem, amikor hasonlóan kíváncsi emberek kint a váróban nem értik, mit csinálunk bent, akkor megy éppen az előző beteg részletes ledokumentása, egy orvosi rendelőben ugyanis egy fingás nem maradhat adminisztráció nélkül). Majd mikor végzett a délelőttös műszakkal, megy ki házakhoz. A helyi iskolának nincs külön saját védőnője, oda is ő jár ki.
2020. okt. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Koszi a sok választ!

A baj az hogy a kisvárosunkba a beszélgető terembe vagy tanácsadói terembe egyszerre 4en megyünk be.

És egymás mellett vannak a padok, székek.

Én mindenki hangosan beszél, és egyszerre a saját védőnőével. Nekem nagyon zavaró, ráadásul már 2x változott a védőnöm amióta terheshondozásra járok.

Az első magasabb poz.ba kerűlt , utánna lett más a körzetbe, utánna újra más vki.

Rengeteg a kismama és ugy érzem nincs idejük, inkább sietnek mindenkivel.


Még egy kérdés kiről kérjek tanácsot hogy milyen vitamint vagy tápkiegészítőt szedjek, mert a vérvételeket is folyamatosan csinálom , de az eredményekről csak annyit mondanak minden rendbe, de érzem h vmi hiányom van , honnan vagy kitől tudhatnám meg ha pl.Ca-ra vagy Vasra lenne inkább szükségem?

2020. okt. 12. 09:58
 18/27 A kérdező kommentje:
kitől -bocsánat az elirásért
2020. okt. 12. 10:03
 19/27 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy azon kívűl hogy megmérik a vérnyomásom, megnézik a leleteket semmilyen tanácsot nem adnak például a táplálkozással kapcsolatban.


Pedig én azt gondoltam hogy a leletek kimutatják az ásványianyag hiányt és azért kell vérvételre menjek hogy megmondhassák mi az amire jobban oda kell figyeljek a táplálkozásnál.

De igaziból semmilyen tanácsot nem kapok. Ki az aki segíthet ebben?

2020. okt. 12. 10:13
 20/27 anonim ***** válasza:
69%
Fogadj orvost. De amúgy sem a védőnő dolga elemezni a labor eredményt. A nőgyógyásznak kéne nézni és mondani, hogy ezt és ezt vegyél be. Csomó minden nem is látszik egy sima laboron. Pl a D vitamint csak fizetős vérvétellel tudod nézetni. De sztem semilyen vitaminhiányt nem látnak a kötelező laboron. Javitsatok ki ha tévedek
2020. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!