Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sokàig alkoholista nőnek és...

Sokàig alkoholista nőnek és ffinak milyem gyereke fog születni?

Figyelt kérdés

A nő sokáig, évekig, több mint 10 évig ivott, a pasi most is iszik, és babàt vàrnak.

A nö kb teherbeesés előtt pát hónappal hagyta el a piàt.



2021. ápr. 14. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Senki nem tudja. Simán lehet egészséges. Baj akkor van, ha a nő terhesség alatt iszik, nem akkor, ha előtte. Olyankor nagy valószínűséggel magzati alkoholszindróma jelentkezik a babánál, ami elég összetett probléma. A fent vázolt esetben 2 gond lehetséges, hogy anyuka terhesség alatt visszaesik(ennek írtam a következményét), illetve, hogy a gyereknek gyakorlatilag 2 alkoholista szülője lesz. Nem túl jók a kilátásai szegénynek.
2021. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az nem gond hogy anya evekig pusztitotta magat?
2021. ápr. 14. 00:33
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Az mindig baj, ha az ember pusztítja magát, de a kulcsszó itt a "magát". A magzatot nem tudta, hisz még nem volt.🤷
2021. ápr. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Az addikcióra való hajlam öröklődik, szóval ez a későbbiekben probléma lehet neki. (Ha pl nehezen szokik le a cumiról, az már annak a jele, hogy örökölte a hajlamot)

Ha teljesen elhagyod a piát a terhesség alatt, akkor a magzatnak nem lesz baja. Meg utána se szokjatok vissza. Remélem apuka is leszokóban van, ha már gyereke születik. Ez a minimum. Ha nem hajlandó letenni a piát, elkezdhetsz gondolkozni egy b-terven, arra az esetre ha elhagynád.

2021. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Én ismerek alkoholista nőt, aki most épp absztinens (függőknél ugye nem lehet gyógyult csak tünetmentes/tiszta állapotról beszélni), hát aki szerint több év masszív alkoholizmus nem hagy nyomot a szervezeten, az nem látott még közelről függőt. Kizárt, hogyha neki gyermeke születne, akkor ugyanolyan jó minőségű petesejtből foganjon, mint egy nem alkoholista nő esetén. Eleve nem tudom mennyi gyógyszert szedett, hogy le tudjon állni, látszik az egész emberen, hogy a szervezete kikészült a leszokás közben.


Hát nem tudom, nem túl kecsegtető egy ilyen felállás egy kisgyereknek az biztos.

2021. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
En is ezt gondolom hogy az évek ota tarto pialas nyomot hagy a szervezeten es nem mindegy milyem 'osszetevokbol'lesz a baba illetve milyem minosegu a 'gazdatest'
2021. ápr. 18. 13:30
 7/8 anonim válasza:
39%
Ha nem iszik az anyuka, akkor az a probléma fog felmerülni, hogy a baba alkoholista lesz, mivel mindkét szülő genetikájában kódolva van az alkoholizmus. Lehet kivételes lesz, de 90% eséllyel inni fog. Meg kell óvni az alkoholtól, hogy sosem találkozzon vele, mert, ha igen, akkor jaj lesz neki. Sajnos ez az opció szinte lehetetlen.
2021. jún. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám masszív alkoholista volt, belehalt sajnos hasnyálmirigy rákba, én soha nem iszom egy kortyot sem, pont emiatt, de sajnålom a gyereket mert ilyen szülő mellett felnőni nem egy leányálom, sőt rengeteg szószerinti rémálom... :(
2021. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!