Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek negatív...

Kismamák, akiknek negatív dolgok történtek a terhesség ideje alatt, láttátok valami nyomát ennek a babán?

Figyelt kérdés

5 hónapos várandós vagyok. A házasságom boldog, terveztük a babát. Sajnos én nem jövök felhőtlen körülményekből, anyám alkoholista. Tavaly egész szépen helyrehozta magát pár hónapig, nem ivott, gyógyszert szedett. Januárban vette észre, hogy újra iszik. Bíztam benne hogy ez csak időszakos, de sajnos azóta is tart. Nem olyan keményen iszik, mint előtte, de mindennap rendszeresen. Azóta rengeteget sírok és szorongok. Tavaly nekem kellett helyrehoznom őt, de ezt többet nem szeretném, sem időm, sem lelki erőm nincs erre, a fókuszomat a családomon szeretném tartani.

De rettenetesen félek, hogy nekem kell összeszednem majd, vagy hogy holtan találok rá, egyedül él. Egyedüli gyereke vagyok, másra nem számíthatok aki tudna segíteni. Apuval nagyon korán szétmentek.

Úgy gondolom, hogy én a gyermeki kötelességemnek eleget tettem már, nagyon sokat segítettem, de örökké nem tudok.

A negatív érzések jönnek, igyekszem kezelni őket, de sokszor vagyok magam alatt.

Van köztetek olyan, aki kismamaként szintén sokat szorongott? Lett valami baja a babának? Félek, mert ezekből az érzésekből a baba is kap valamennyit :(



2021. márc. 11. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Eleve szorongó típus vagyok és a terhessegem is problémás volt. Bár a fiam egészségesen született de korábban jött a vártnál es korához képest a súlya is kicsi volt.

Extrém nehéz eset, pedig egészséges, de szorongó típus ő is ha idegen helyen vagyunk.

Hogy ezért, vagy sem, ez nem visszakövethető teljes bizonyossággal.

2021. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Én covid kezdetekor voltam terhes. Megviseltek az első szigorítások, hogy nem találkozhattam a családommal, barátokkal. Emiatt is szerintem kicsit elkapott a rosszkedv, a kilátástalanság. A babámon azt látom, h.nyugisabb, megfigyelő típus. Akkor jelez, ha baja van. A kórházban is mondták, h.nem sìr sokat. Ez szerintem amiatt is lehet, mert nem zajlott körülötte az élet a pocakomban, hiszen itthon voltam, rengetegszer egyedül.
2021. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Július végén teszteltem pozitívat (még 2018ban).

Szeptemberben volt egy autóbalesetem, melynek következménye majdnem válás lett. Férjem szeretett autója volt, nem birta megemészteni, vagy 1 hónapig fasirtban voltunk itthon miatta.

Októberben meghalt a főnököm, onnan az iroda terhe 100%ban rám szakadt. 2en dolgoztunk az irodában. Huga átvette a céget, de semmit nem értett hozzá, én vittem terhesen az egészet napi 8óra helyett 9-10ben, közben aggodva, nehogy a csed igenylés elött megszüntesse.

Emellett meghalt a mamám, nagyon megviselt.

Szülés elött 1 hónappal még dolgoztam, aggódva be tudjak fejezni mindent, mire nem leszek.

Szoval nekem a terhesség végig maga volt az aggódás, stressz.


Most 2 éves a fiam, iszonyú jófej, kiegyensúlyozott gyerek. Jobbat nem is kívanhatnék nála.

2021. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Miért lettem lepontozva??

A kérdésre válaszoltam! Negatív dolog: covid miatti bezártság, számonra ez brutális, nagyon megviselt/megvisel

Leírtam, h.mit látok a babámon is, nem?

2021. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos úgy hozta az élet h a terhesség alatti idő nagyon nagyon stresszes volt. Haláleset a családba, anyagi problémák, párom is bekerült a kórházba, jöttek a bajok egymás után, nem volt olyan hét h ne sírtam volna. Énis ettől félem h ez a sok idegeskedés meg stressz bajt fog okozni de hála az égnek nem lett semmi baj. Teljesen egészséges baba lett. Moat 4 hónapos a csöppség. Azóta jobb lett a helyzet mint volt.
2021. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Problémás terhességem volt végig. 15 hetes terhes voltam, mikor a párom lebukott, hogy csajozik és ocsmány dolgokat írkál rólam. Kisfiamon semmi nem látszik, nagyon vidám, mosolygós, barátkozós baba eddig. 1 éves.
2021. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megnyugtató hogy ilyen történetek is vannak, és lehet mibe kapaszkodni.
2021. márc. 11. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lett
2021. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

“ Szeptemberben volt egy autóbalesetem, melynek következménye majdnem válás lett. Férjem szeretett autója volt, nem birta megemészteni, vagy 1 hónapig fasirtban voltunk itthon miatta”


Ez most komoly? Terhesen autóbalesetet szenvedsz és még a kedves férj megharagszik, mert oda az imádott kocsija? Vajon mennyi empátia van benne? Saját magán kívül számít neki egyáltalán bárki? Én itt eléggé kétségbeestem volna, hogy kinek is szülök gyereket.

2021. márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!