Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első trimeszterben nektek ki...

Első trimeszterben nektek ki adja/adta a beutalókat?

Figyelt kérdés

Háziorvosnál voltam először (táppénzre kellett mennem), utána voltam a nőgyógyásznál. A háziorvos azt mondta, hogy majd menjek vissza a papírral, hogy mit kér a nőgyógyász, és kiírja a beutalókat. A nőgyógyász azt mondta, hogy majd az ilyeneket a védőnő adja. Viszont most azt olvastam, hogy oda már eredményekkel célszerű menni (vér-és vizelet).

Holnap tudom felhívni, de kíváncsi vagyok, hogy másnál ez hogyan működött.

8. hétben járok.


2021. ápr. 21. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nem tud beutalót adni. Vagy a nőgyógyásznak kell, vagy a háziorvosnak. Nálunk speciel az első labort a nőgyógyász adja ki a terhességmegllapító vizsgálatkor az sztk-ban, a többihez pedig beutalóként elég a kiskönyv 5. oldala a háziorvos által lepecsételve. De ez helyi szokások alapján változhat.
2021. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Védőnő nem ad beutalót. Vagy a nődoki, vagy a háziorvos. Ha ad...


7hetesen voltam megállapításon. Legközelebb a nődokihoz 12hetesen kellett mennem, oda kellett vinni a labor eredményeket.


8.héttől a 10.ig könyörögtem, hivogattam, irogattam a háziorvosnak, adjon már egy nyamvadt beutalót.


Eleinte azzal küldött el, hogy olt, nincs ideje. Covid van, ő most csak azzal tud foglalkozni. Aztán a 10.héten kijelentette, hogy nem ad, mert első trimeszterben nincs vérvétel 🤦‍♀️

Hívtam a nődokit, hogy ilyenkor mi van.. legyek erélyesebb, kell adnia. Ő most nem tud adni, de 12hetesre vigyem az eredményt.


Ebből az lett, hogy magán úton, beutaló nélkül, 4000ft-ért lett meg a nyamvadt laborom...


Most 16hetes vagyok, a háziorvosnak már most megírtam emailben, hogy 24hetesen van a következő, ha arra sem lesz beutalóm, megyek a betegjogi képviselőhöz... választ azota sem kaptam, kíváncsi leszek...

Neki egy fél perces munka megírni, nekem több ezer forint, ha nem ad.

2021. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nálunk. Voltam terhesség megállapításon, ott mondta a nőgyógyász, hogy keressem fel a háziorvosom a papírral, amit adott. Elmentem a háziorvoshoz és egyből kiírta az összes beutalót, rá is írta, hogy, melyikre hányadik héten menjek.
2021. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell beutaló, maga a kiskönyv annak számít. Én első trimeszterben csak azt vittem laborba, elfogadták, illetve múlthéten mondta a védőnő hogy a 24. hetire sem kell más papír, csak a kiskönyv.
2021. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4!

Nálunk a kiskönyvet nem fogadják el magában....

Különben én sem fizettem volna érte...

2#

2021. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es,bocsi azt hittem ez mindenhol így működik, de akkor ez sem egységes :/
2021. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Magánban nyilván nem fogadják el a kiskönyvet, ott senkit nem érdekel a beutaló, akárki is írja.

Egyébként 4 ezerért az első trimeszteres labor kicsit fura, mert csak a vércsoportmeghatározás 12 ezer körül van.

Kérdezőnek: a háziorvos tud adni beutalót, illetve a legtöbb helyen az is elég szokott lenni, ha a kiskönyv megfelelő oldalát lepecsételi.

2021. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég változó a szokás régiónként, de az a lényeg, hogy sztk-s laborhoz egy éppen rendelő orvosnak kell adnia a beutalót, aki lehet a nőgyógyász vagy a házi orvos is. Nekem adott a nőgyógyász (az asszisztens írta meg, ő csak aláírta), de mikor mentem a háziorvoshoz, kérdezte, hogy írjon e beutalót, vagy már kaptam e. A védőnő mondta, hogy van labor, ahol elfogadják a lepecsételt kiskönyvet is, de szinte egy ismerősöm sincs, aki így csinálná, mert minden labornál a sima beutaló kell.


Magánlabornál senkit nem érdekel mit akarsz vizsgáltatni magadon, amíg fizetsz.

2021. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magándokihoz jártam terhesgondozásra, minden beutalót ő adott. A háziorvosom annyit mondott, hogy szóljak ha kell valahová beutaló, és ad ha nem adna a magándoki. Szerintem ez helyileg változik. Kérdezd meg a dokidat, utána a háziorvost.
2021. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy hivatalosan a háziorvos által lepecsételt kiskönyv az beutaló. Gyakorlatilag meg nem fogadják el, legalábbis nálunk. Nekem a nőgyógyász adott ki eddig minden beutalót.
2021. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!